Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Z PHP do C++
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
Rookie
Witam,
Przepraszam, że w tym dziale, ponieważ mam świadomość, że najprawdopodobniej nie jest odpowiedni do tego pytania, ale dział "Książki" jest rzadko odwiedzany i nie wiem, czy bym dostał w miarę szybką odpowiedź, dlatego, moderatorów prosiłbym albo o (przynajmniej na razie) nie przenoszenie tematu, albo o przeniesienie z zostawionym linkiem w tym dziale (mam nadzieję, że jest tu taka możliwość, na niektórych forach jest).
Więć wyjaśnię o co chodzi smile.gif
Może i pro w php nie jestem (swój poziom oceniłbym na "średnio-zaawansowany"), ale bardzo mnie interesuje c++, nigdy z tym nie miałem ztyczności i potrzeba mi wyjaśnienia (takiego jak np. w kursach dla początkujących w html, np: "każda strona ma strukturę <html><head></head><body></body></html>" itd. ;p).
Czyli od totalnego zera, najlepiej z polecanym jakimś programem do tego i dobrym kompilatorem.
Dokładniej mówię oczywiście o książce.
Którą moglibyście mi polecić, która wyjaśnia wszystko tak od zera?.
W dziale "Książki" jest "Symfonia C++", ale ludzie tam piszą, że podstawy to już trzeba znać, a mi właśnie potrzeba takiej książki od podstaw do tworzenia już jakiś prostych mini-programików.
Najlepiej, gdyby była dołączona płyta z jakimś programem dobrym do pisania i kompilatorem.
Cena nie gra roli.
Z góry dziękuję za wyrozumiałość i jeszcze raz przepraszam, że najprawdopodobniej nieodpowiedni dział.
Quantum
http://helion.pl/ksiazki/wstpcp.htm na początek idealna smile.gif płyta zawiera edytor i kompilator jednak ja od siebie polecam dev c++
Rookie
Dzięki,
sprawdzę ją smile.gif
Berg
Nie wiem skąd opinia że Symfonia nie jest dla ludzi raczkujących w c++, ja zaczynałem przygodę z programowaniem właśnie od c++ i książki Grębosza, szczerze mówiąc nie miałem zbyt dużych problemów, wszystko jest bardzo fajnie i przejrzyście opisane (z pominięciem programowania obiektowego, które dla osoby która pierwszy raz się z tym styka może być niezrozumiałe).

Co do IDE i kompilatora to ja bym polecił Ci Visuala C++, EE jest darmowe zarówno do programów niekomercyjnych jak i komercyjnych (chyba że coś się ostatnio zmieniło winksmiley.jpg), posiada wbudowany kompilator + debugger. Dodatkowo jeśli planujesz w przyszłości pisać aplikacje okienkowe pod Windowsa to jest jak znalazł - nie będziesz musiał się uczyć "trochę" ociężałego WinApi, wystarczy MFC który i tak można spokojnie wyklikać w Visualu smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.