Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ajax, JavaScript i PHP. Intensywny trening
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
DreqX
Witam,
Chciałbym zakupić książkę: http://helion.pl/ksiazki/ajspit.htm lecz nie jestem pewien czy się z niej nuczę tego co mi potrzeba (może ktoś ją czytał). Chciałbym głównie się nauczyć na razie PHP i MySQL, ale znalazłem tą książkę i ona mi się spodobała. Co wy o niej myślicie? Czy może znacie jakieś lepsze książki do nauczenia się PHP i MySQL od postaw?
Pozdrawiam
sztosz
Jeśli chcesz się nauczyć PHP + MySQL, to czemu chcesz kupić książkę o Ajax?
blooregard
Cytat
Czy może znacie jakieś lepsze książki do nauczenia się PHP i MySQL od postaw?

http://helion.pl/ksiazki/phmsv3.htm

Od podstaw do gotowych projektów.
DreqX
http://helion.pl/ksiazki/phmsv3.htm 90zł, uuu czy nie ma czegoś tańszego?
blooregard
Cytat
90zł, uuu czy nie ma czegoś tańszego?

Nauka PHP może zaowocować w dalszej perspektywie. Na nauce się nie oszczędza.

Podam Ci przykład z życia (swój konkretnie).
Z różnych względów (głupota, błędy młodości itp.) wyszło jak wyszło i zaczynałem swoją "karierę" zawodową w hipermarkecie, 11 lat temu. Zarabiałem od 730 PLN netto (moja pierwsza pensja) do max. 850-950 PLN netto, nigdy nie przekroczyłem 1000 PLN netto. I tak przez niemal 8 lat.

W tym czasie postanowiłem zrobić coś ze swoim życiem, a że od zawsze miałem smykałkę do komputerów i programowania, postawiłem właśnie na to.
Na same książki wydałem w ciągu ostatnich 5 lat około 2000 PLN, do tego dokupiłem parę lat temu drugi komputer (laptopa), aby mieć własny sprzęt do pracy i nauki (z mojego starego stacjonarnego, na którym zaczynałem naukę HTML, PHP i całej reszty webowych narzędzi, korzysta teraz moja żona i córka - do ich "zastosowań" wystarczy). To było kolejne 2500 PLN. Wciąż zarabiałęm na poziomie 1000 PLN netto .

Wreszcie moja wiedza i umiejętności zaprocentowały - najpierw dostałem pracę na stanowisku programisty PHP w agencji reklamowej (to była prawdziwa szkoła programowania), a od ponad pół roku jestem freelancerem i dłubię sobie w domku smile.gif. Nie będę tutaj przytaczał konkretnych kwot, ale stawki za projekty to kwoty przekraczające (jednorazowo) to, co do tej pory w siebie zainwestowałem, a za godzinę pracy (w domu, bez dojazdów, użerania się z szefem i tym podobnych atrakcji) wychodzi mi średnio tyle, ile za dzień pracy w hipermarkecie smile.gif. Poza tym pracuję kiedy chcę (oczywiście w granicach rozsądku).

Ta opowiastka miała na celu uzmysłowienie Ci, jak wielki błąd popełniasz patrząc teraz na 30 PLN, które musisz dołożyć, by kupić książkę, która pozwoli Ci nabyć umiejętności i wiedzę dzięki której będziesz te przykładowe 90 PLN zarabiał w godzinę. Ta książka to jedynie przykład, tak naprawdę można to odnieść do inwestowania w siebie ogólnie. Pomijam fakt, że "Vademecum" jest akurat tą książką, od której zaczynałem ja i pewnie jeszcze kilka osób na tym forum.

Wracając do tematu - poprzednie wydanie było droższe (99 PLN) smile.gif
Więc teraz i tak masz okazję.
Zresztą, porównaj sobie spisy treści obu książek na stronie Helionu, przeczytaj przykładowe rozdziały, a sam podejmiesz decyzję, co jest dla Ciebie lepsze.


DreqX
Prawdę mówiąc mam dopiero 13 lat, ale skuszę się na to i kupie winksmiley.jpg
blooregard
Cytat
Prawdę mówiąc mam dopiero 13 lat

Tym lepiej dla Ciebie smile.gif
Im wcześniej zaczniesz naukę, tym lepiej dla Ciebie.
Życzę dużo sukcesów w nauce, jeśli pojawią się jakieś problemy, zawsze możesz na forum poprosić o pomoc smile.gif



To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.