Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Propozycja] Bannery php.pl
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
vokiel
Witam

Szukajka nie znalazła żadnego wątku nt. bannerów ekipy php.pl.

Być może kiedyś istniały takie bannerki? Zastanawiałem się, czy ktoś może ma nutkę talentu i chęci na przygotowanie bannerów dla forum lub wortalu php.pl.

Spora część z osób aktywnie udzielających się na forum ma swoje blogi, stronki. Domyślam się, że znalazłoby się kilka osób, które z chęcią wstawiłby jakiś banner promujący forum.

Co o tym sądzicie?
Cysiaczek
Wiesz, pomysł jest jak najbardziej ok, ale...
Tu mamy taką dziwną sytuację, że nie ma kto zrobić bannera brzydal.gif Kiedyś mieliśmy jakiś banner, ale co się z nim stało, to nikt pewnie nie wie.
Zasada jest prosta. Jeśli ktoś przygotuje banner (a najlepiej zestaw), to wrzucimy na jakąś stronkę na wortalu, czy na forum, z prośbą o linkowanie.

Tak na marginesie.
Chyba niedługo zgłoszę projekt nowego kolorku na forum, właśnie dla osób, które się mocno udzielają (a przygotowanie bannera jest takim udzielaniem się - mocnym) i jak do tej pory niewiele z tego mają. No cóż, nie każdy może zostać moderatorem, a grupa Przyjaciele php.pl jest głównie dla emerytów smile.gif

Pozdrawiam
Lion_87
Hej.
Jeśli nie ma sprzeciwu to ja z chęcią mogę namalować : D
Tylko jaki rozmiar?
Animowane?
Spawnm
To ja dodam że już teraz możecie dawać linki do forum i wortalu smile.gif
A i jakiś obrazek się znalazł jak by ktoś chciał dać w menu czy gdzieś :
vokiel
Postulowałbym za bannerami w formacie gif - animowane, w dodatku najłatwiej wstawić.

Wujek Google podpowiedział jakie są 'standardowe' rozmiary. (Nie wiedziałem nawet, że ktoś ustalił standardy w tym temacie biggrin.gif )

Standardowe rozmiary bannerów.
468x60 pikseli (Baner)
750x100 pikseli (Baner Billboard)
750x200 pikseli (Baner Double Billboard)
120x90 pikseli (Button)
120x60 pikseli (Button mały)
125x125 (lub 100x100) pikseli (Square button)

Tak czy inaczej, na nasze potrzeby najpewniej wystarczyłby w zupełności zestaw:
120x90 px - button
468x60 px - banner
i któryś ze square button 100x100 lub 125x125


sztosz
Ja nie widzę sensu w animowanych banerach. Więc moje 2 nie animowane w kolorach jeden forum drugi wortalu winksmiley.jpg



tiraeth
http://en.wikipedia.org/wiki/Web_banner - tutaj są inne standardy.

Najpierw to PHP.pl powinno zadbać o dobry branding, szczególnie teraz, gdy jest pod skrzydłami mentaxu. IMHO najpierw należałoby zrobić coś z beznadziejnym logo społeczności, a potem brać się za banery. Ot, takie moje zdanie.
Ociu
Cytat(tiraeth @ 7.09.2009, 22:39:21 ) *
http://en.wikipedia.org/wiki/Web_banner - tutaj są inne standardy.

Standardów w grafice nikt się nie trzyma, także rzucanie linkami z wikipedii jest nietrafione.
drake88
Moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli będą to bannery nieanimowane w png/jpeg, proste, estetyczne.
wookieb
Cytat(tiraeth @ 7.09.2009, 22:39:21 ) *
Najpierw to PHP.pl powinno zadbać o dobry branding, szczególnie teraz, gdy jest pod skrzydłami mentaxu. IMHO najpierw należałoby zrobić coś z beznadziejnym logo społeczności, a potem brać się za banery. Ot, takie moje zdanie.

Najpierw to PHP.pl powinno zadbać o to forum. A szczególnie o bugi, które nie zostały naprawione a są elementem utrudniającym życie. Cytowanie postu z kodem jest właśnie takim elementem.

Cytat(Ociu @ 9.09.2009, 09:50:31 ) *
Standardów w grafice nikt się nie trzyma, także rzucanie linkami z wikipedii jest nietrafione.

Mylisz się. Spróbuj, wrzucić np na wp baner zrobiony w niestandardowych rozmiarach
http://reklama.wp.pl/get,1,Baner,oferta_produkty.html
Wszyscy szanujący się graficy trzymają się tych standardów.
erix
Cytat
Najpierw to PHP.pl powinno zadbać o to forum. A szczególnie o bugi, które nie zostały naprawione a są elementem utrudniającym życie.

Już tylko widząc Twój nick przy ostatniej odpowiedzi czułem, że o tym napiszesz. tongue.gif Nie wiem, jak inni, ale jak będę miał na to czas, to poprawię; na razie na jego nadmiar nie cierpię.
itsme
to jest temat o banerach nie o bugach ...
proszę się trzymać tematu
Lion_87
Może kupmy budynek i wywiesimy na nim to tongue.gif
PHP
sztosz
Tylko czemu różowe? wub.gif
mike
Cięta riposta - pomimo tego, że na plakacie jest błąd to ja chciałbym zgłosić kandydaturę to tego fragmentu pomocy na tym forum biggrin.gif
nospor
Cytat
że na plakacie jest błąd
To nie błąd. To "ukryta" zachęta dla dyslektyków winksmiley.jpg
Swoją drogą nie trzeba ich zachęcać. U nas na forum ich już jest dużo.
mike
A już czaję. To faktycznie nie jest błąd.
Może to ukryta reklama test.php.pl a ja po prostu nie wpadłem na to sad.gif
Lion_87
Cytat
Tylko czemu różowe? wub.gif


eeee jest w kolorze forum ^^ możę lekko jaśniej jest tongue.gif
a błędu nie ma biggrin.gif


W sumie nadawało by się na okładkę książki " Php.pl - 101 najlepszych rozwiązań." wstydnis.gif

mniejszy rozmiar ^^
vokiel
Może coś w ten deseń?
Jak Wam się podoba/nie podoba?

banner php.pl
erix
  1. dlaczego flash?
  2. literówka tongue.gif
  3. mógłbyś dać trochę więcej FPS, bo ciut poklatkowo wygląda...
vokiel
Ad.1 Flash żeby się ruszał (można będzie przerobić do gifa - tak bym zresztą wolał)
Ad.2 Froum biggrin.gif - poprawione
Ad.3 Dałem mało fps aby rozmiar był jak najmniejszy

Poprawiona wersja: banner php.pl
Pawel_W
wg za dużo bajerów naładowane, wystarczyłoby samo to przewijanie się technologii, bez migotania "forum.php.pl" winksmiley.jpg
Lion_87
Moje inne propozycje ^^















vokiel
Coś ruszyło w temacie winksmiley.jpg

Pierwszy - flaga oddziela logo, tak, że na początku myślałem, że to są 2 bannery winksmiley.jpg

Ostatnie dwa - logo trochę za mało widoczne, znika na tle tych napisów. Ale pomysł bardzo fajny, podoba mi się smile.gif
blooregard
@Lion_87, mnie bardzo podobają się te dwa bannery w środku (te 750x100).
Czy jest możliwość umieszczenia ich na swojej stronie z podlinkowaniem do forum?
Cysiaczek
Czy istnieje wersja tych bannerów w kolorystyce zbliżonej do kolorystyki forum i/lub wortalu?
Lion_87
Takie bardziej forumowe:



























To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.