Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: aktualizacja pogody - rss
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
85justine
dzien dobry

Poszukuje serwisu pogodowego bez reklam,gdzie mozna wybrac miejscowosc i aktualizuje sie samoistnie pogoda dla tej miejscowosci.
Czy istnieja takie serwisy? Interesuje mnie wyswietlanie jednoczesnie pogody na dzis, jutro i ewentualnie jeszcze pojutrze.
Jesli nie w jaki sposob(najprostsy)mozna taka strone skonstruowac? Wystarczy informacja o temp na te 2-3dni, +ew cisnienie i fajnie byloby gdyby do tego jakis rysunek byl(sloneczko, itp.)
Pogoda mialaby byc wyswietlana na okreslonym monitorze i przez wiekszosc doby(na przemian z czym innym,ale do tego oprogramowanie osobne jest)
Chodzi mi o sama aktualizacje pogody - na stronach sie za b.nie znam. Jakis rss?
jak to dziala?
jak to wklepac w kod? najlepiej HTML ;]

pozdrawiam
thek
Pytanie... Jaka licencja? Czy ma to być dla jednej czy kilku miejscowości? A może sam je wybierasz? Czy będziesz chciał wygląd sam ustawiać? Z wp chociażby być mógł pobierać te dane i obrabiać. Bezsprzecznie idealne byłyby dane z http://new.meteo.pl/, ale są jako obraz przesyłane, a nie dane XML. Jeśli nie zależy Ci na każdym miejscu w Polsce to ogranicz się do oficjalnych stacji pomiarowych. Ja wolę mieć dokładne dane kilku stacji pomiarowych, a nie szacowane na podstawie nich. Dlatego wybrałem inny serwis: http://www.wunderground.com/ a dlatego, że dane konkretnej stacji są dostępne jako RSS, co się bardzo ładnie parsuje winksmiley.jpg
Tu masz choćby link do Katowic -> http://rss.wunderground.com/auto/rss_full/...ml?units=metric
By było dla innego miasta wystarczy wiedzieć jaki numer ma ono w bazie strony. Na stronie masz dostępną listę numerów stacji dla danego kraju. Ta strona daje już duże możliwości "zabawy" bo dane sobie sam obrabiasz jak chcesz i wyświetlasz jak chcesz. Jeśli tylko znasz strukturę to masz bajkę.

PS: Dzięki za temat... Właśnie dzięki niemu teraz zauważyłem, że jest przypadek w moim parserze, gdy wyświetla nieprawidłowo dane. W specyficznych przypadkach serwer wysyła tablicę o jeden element mniejszą i mój parser tego "nie łapie". Zaraz sobie poprawię biggrin.gif

EDIT: Już sobie poprawiłem winksmiley.jpg
85justine
potrzebuje tylko dla Poznania:)
thek
Jeśli to ma być tylko stricte HTML to chyba najlepiej zerknąć na strony z prognozami pogody i zdecydować się na jakiś iframe udostępniany poprzez określony link. Najmniej zachodu masz wtedy. Minusem jest fakt, że dostajesz to tak jak widzisz i masz niewielkie możliwości zmian. Przykład czegoś takiego jest choćby tutaj
Widzę, że dla Ciebie będzie to najmniej bolesne w implementacji, bo nie sądzę byś potrafiła przeparsować dane z jakiegoś serwisu do własnych potrzeb. Dlatego za tego typu rozwiązaniami się porozglądaj jak w linku powyżej. Kopiujesz po prostu gotowy kod ze strony i wklejasz gdzie chcesz. Tego typu stron na necie jest więcej więc poszukaj ich sobie, ale to już zadanie dla Ciebie. Myślę, że z google potrafisz korzystać smile.gif Skoro ja to powyżej znalazłem w ciągu kilku sekund to Tobie znalezienie podobnych nie powinno zająć jakoś koszmarnie więcej czasu.
A tak przy okazji to nie sądzę by można było trafić na serwis bez reklam. Możesz najwyżej próbować wykorzystać API jakiegoś serwisu do własnych celów.

EDIT: Wspomniany przeze mnie w poprzednim poście new.meteo.pl generuje obrazki na podstawie parametrów GET, więc można samemu złożyć link. Oto wykres numeryczny prognozy dla Poznania. Wielkość: 660px × 660px, waga coś około 20kB. Wystarczy, że wrzucisz to nawet na stronę gdzieś w znaczniku IMG podając jako src ten link. Oczywiście to link do 2 obrazka (na stronie są 2). Pierwszy to legenda i link do niej to: http://new.meteo.pl/metco/legenda_pl_2.png. Myślę, że z tym jak je na stronkę dać sobie już poradzić powinnać, bo znaczniki IMG chyba obsługiwać potrafisz.
85justine
Cytat(thek @ 15.09.2009, 11:46:23 ) *
Jeśli to ma być tylko stricte HTML to chyba najlepiej zerknąć na strony z prognozami pogody i zdecydować się na jakiś iframe udostępniany poprzez określony link. Najmniej zachodu masz wtedy. Minusem jest fakt, że dostajesz to tak jak widzisz i masz niewielkie możliwości zmian. Przykład czegoś takiego jest choćby tutaj
Widzę, że dla Ciebie będzie to najmniej bolesne w implementacji, bo nie sądzę byś potrafiła przeparsować dane z jakiegoś serwisu do własnych potrzeb. Dlatego za tego typu rozwiązaniami się porozglądaj jak w linku powyżej. Kopiujesz po prostu gotowy kod ze strony i wklejasz gdzie chcesz. Tego typu stron na necie jest więcej więc poszukaj ich sobie, ale to już zadanie dla Ciebie. Myślę, że z google potrafisz korzystać smile.gif Skoro ja to powyżej znalazłem w ciągu kilku sekund to Tobie znalezienie podobnych nie powinno zająć jakoś koszmarnie więcej czasu.
A tak przy okazji to nie sądzę by można było trafić na serwis bez reklam. Możesz najwyżej próbować wykorzystać API jakiegoś serwisu do własnych celów.

EDIT: Wspomniany przeze mnie w poprzednim poście new.meteo.pl generuje obrazki na podstawie parametrów GET, więc można samemu złożyć link. Oto wykres numeryczny prognozy dla Poznania. Wielkość: 660px × 660px, waga coś około 20kB. Wystarczy, że wrzucisz to nawet na stronę gdzieś w znaczniku IMG podając jako src ten link. Oczywiście to link do 2 obrazka (na stronie są 2). Pierwszy to legenda i link do niej to: http://new.meteo.pl/metco/legenda_pl_2.png. Myślę, że z tym jak je na stronkę dać sobie już poradzić powinnać, bo znaczniki IMG chyba obsługiwać potrafisz.


Dziekuje mysle,ze sobie poradze:)

a jakies wieksze obrazki?smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.