Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Generowanie manuali
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
MajareQ
Poszukuję prostego (czyt. mało ważącego, z podstawowymi funkcjami) generatora manuali do skryptów.

Oferuję: +1 punkt "Pomogłem" winksmiley.jpg
MajareQ
Znam. Zbyt rozbudowany.
Zyx
To zdefiniuj pojęcie "mało ważący, z podstawowymi funkcjami". Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długo poszukiwałem czegoś podobnego do TypeFriendly w poszukiwaniu ewentualnej konkurencji i nowych pomysłów i wyszło mi, że wyboru specjalnego nie ma:

- TypeFriendly
- DocBook połączony z autorskim frameworkiem dokumentacyjnym napisanym w kombinacji Basha, XSLT i innych dziwactw.
- jakieś autorskie rozwiązania oparte na Markdownie (Symfony, Doctrine).
- system wiki

phpDocumentor i Doxygen koncentrują się niemal w całości na dokumentowaniu API, dla normalnego tekstu wsparcie jest bardzo słabe.
MajareQ
Nie mam co definiować.
"mało ważący, z podstawowymi funkcjami" znaczy dokładnie to co tam napisałem.

Poszukuję systemiku mało rozbudowanego.
Zyx
Takimi tekstami sam się prosisz, by Ci nie pomóc albo chociaż nie nakierować na coś, bo jeśli system, którego większość kodu stanowi GeSHi, a połowa funkcjonalności to kwestia obecności paru dodatkowych ifów bądź nie, jest wg Ciebie "zbyt rozbudowany", to już nie wiem, gdzie mam Cię prowadzić. Odpal sobie Notatnik i klep w czystym HTML-u, albo sam sobie zrób system, jak jesteś tak wybredny, że nawet krótkie, ale RZECZOWE, ŚCISŁE i WERYFIKOWALNE (a "mało rozbudowany" nie spełnia żadnego z tych warunków) opisanie wymagań urąga Twej godności...
pyro
A co jest takiego skomplikowanego w TypeFriendly? Posiada podstawową funkcjonalność (to, co potrzebuje generator). Szczerze mówiąc prędzej byś się nauczył z niego korzystać niż czekać tu na odpowiedź propo innego.
MajareQ
@@Zyx - zamiast propagować swój produkt, nie pisałbyś nic skoro nie znasz innego dobrego systemu.
@pyro - potrafię z niego korzystać. Ale tak jak mówiłem, poszukuję prostszej formy.

Temat do zamknięcia. Skorzystam z TypoFriendly.
Zyx
Opróżnij sobie skrzynkę na prywatne wiadomości, bo próbuję Ci jedną wysłać w sprawie Twojego podejścia do próbujących pomóc i przy okazji wyjaśnienia Ci trochę mocniejszymi słowami, jak wygląda sytuacja na "rynku" generatorów manuali, bo najwyraźniej ponieważ jestem z konieczności autorem jednego z takiego generatorów, moje kulturalne słowa są mniej warte.
MajareQ
Oczywiście nie mam podanego numeru GG w profilu, abyś mógł inną drogą powiedzieć mi to... Musiałeś publicznie napisać, że masz "coś mocniejszego" mi do powiedzenia. Obłudne to trochę z Twojej strony. Skrzynkę opróżniłem. Ponawiam prośbę o zamknięcie tematu.
phpion
Cytat(MajareQ @ 16.09.2009, 17:12:59 ) *
Oferuję: +1 punkt "Pomogłem" winksmiley.jpg



Cytat(Fafu @ 16.09.2009, 17:18:09 ) *



Cytat(MajareQ @ 16.09.2009, 19:11:02 ) *
Temat do zamknięcia. Skorzystam z TypoFriendly.

A plusika jak nie było, tak nie ma...
wookieb
A phpdocumentator?
MajareQ
Zmieniłem jednak koncepcję, skorzystam z mechanizmu z Kohany 2.3.4, co prawda nie dokończonego (beta) ale działającego ok.

PS. Prawda, że zmiany w 3.0 są okrrropne? winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.