Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wygodne dodawanie rekordów do mysql
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
f1xer
Witam, szukam narzędzie do dodawania rekordów do bazy mysql mógłbym oczywiście użyć phpmyadmina ale potrzebuję aby przy dodawaniu rekordów były uwzględnione relacje

np. mam tabele wojewodztwa:
id|nazwa

i tabele miasta
id|nazwa|id_woj

i teraz chciałbym aby podczas dodawania rekordu do tabeli miasta zamiast wpisywać ręcznie id_woj wyświetlił się select ze wszystkimi województwami .

Czy ktoś z was widział takie rozwiązanie (najlepiej darmowe)?.

Z góry dziękuje
wookieb
A stwórz sobie klucz obcy w phpmyadminie (odpowiednie zapytanie) to będziesz miał odpowiedniego selecta.
f1xer
próbowałem tak:
  1. ALTER TABLE miasta ADD CONSTRAINT FOREIGN KEY(id_woj) REFERENCES wojewodztwa(id)

niestety nie działa, powód jest taki że wg. Manuala mysql obie tablice muszą być InnoDB niestety u mnie jest to MyISAM (i nie mogę tego zmienić nie wiedzieć czemu ale ma tak zostać) mam do dodania sporo rekordów i szukam rozwiązania, które będzie tak jakby tworzyło te obce klucze poza bazą danych. Wiem, że phpmyadmin miał taką opcję kiedyś ale teraz nie mogę sobie tego znaleźć w dodatku na stronie głównej mojego phpMyAdmina wyświetla się komunikat:Dodatkowe możliwości pracy z połączonymi tabelami zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się, dlaczego - kliknij tutajniestety zmiany w konfiguracji też są nie możliwe - bardzo słaby kontakt z adminem serwera.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.