Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [JavaScript]Odblokowanie pól formularza za pomocą pola SELECT
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
bugas
Witam!
Czy moglibyście podrzucić mi gotowy skrypt ( leniuszek winksmiley.jpg ), który po wybraniu z listy rozwiajnej opcji: "NOWY" odblokuje odpowiednie pola forumlarza (nazwa, telefon, itd.).
Poszukiwania w neci zaowocowały jedynie skryptami z użyciem pola checkbox, niestety JS nie jest moją mocną stroną.
Z góry dzięki za pomoc.

Dzięki erix i sorki -> pośpiech


Metodą prób i błędów poradziłem sobie, dla potomnych:
  1. <select size="1" name="lista" onClick="if(lista.value > 0){ this.form.elements['nazwa'].disabled = '' }else{ this.form.elements['nazwa'].disabled = 'disabled' } ">
  2. <option value="0">a</option>
  3. <option value="1">b</option>
  4. </select>
  5. nazwa<input type="text" name="nazwa" size="44">
askone
Hej

Gotowca Ci nie podam winksmiley.jpg , ale postaram się określić kolejne kroki jakie powinnieś poczynić aby uzyskać zamierzony efekt:

  1. W PHP dla <selecta>, który ma coś odblokowywać dodajesz obsługę zdarzenia onchange. Najlepiej jeśli podepniesz tam Twoją funkcję js. Przykład
    Kod
    <select id='kontrolka_id' name='kontrolka' onchange='Odblokuj();'>
  2. Piszesz Twoją funkcję js, która będzie pobierać uchwyty do konkretnych elementów formularza i je odblokowywać. Przykład
    Kod
    function Odblokuj()
          {
            if(getElementById('kontrolka_id').value == 'nowy')
         {
            getElementById('input_1').disabled = false;
          }
          }

    Oczywiście zakładamy, że masz w formularzu <input> o id = "input_1"
  3. Cieszysz się i klikasz pomógł winksmiley.jpg - ewentualnie kolejność odwrotne...
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.