Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: System plików tymczasowych - CACHE
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
maly_pirat
Cześć.

Interesuje mnie optymalizacja mojej witryny. Sądzę, że cache (pliki tymczasowe) to dobre rozwiązanie, więc poszukuje dobrego komponentu.
Przeglądałem dział Algorytmy, klasy, funkcje, są tam bodajże 2 (lub 3) klasy cache, jednak żadna nieprzypadła mi do gustu.

Chciałbym przetrzymywać w tym "cache" informacje (np. pliki systemu szablonów), oraz informacje z zapytań SQL,
coś na zasadzie: sql::nie ma nowego rekordu ? 'pokaż stare wyniki' : 'nowy rekord, pobierz, wyświetl je, zapisz w cache'

Google również mi nie pomogło, szukałem pod hasłem "cache+php" jednak wyświetlało mi artykułu z 2004 roku, trochę archiwalnie - więc pomyślałem, że może istnieje świeższe rozwiązanie ;-)

Szymon80
a szukałeś pod hasłem "cachowanie zapytań do bazy" ? znalazłem kilka poradników pod tym hasłem.
Poza tym jest system cachowania plików php jako stron wynikowych html
moze to Ci coś pomoże.
http://techme.pl/119207822-porady-PHP_Inst...stronie,98.html
Ja mam na tych skryptach opartą stronę i działa elegancko.
Riklaunim
Keszowanie zapytań, czy części stron stosuje się na serwisach o jakimś realnym obciążeniu, które wymagają dodatkowych kroków optymalizacyjnych. Na mniej uczęszczanych stronach jest to zupełnie zbędne bo niewiele (jeżeli cokolwiek) to wniesie.

Do keszowania stosuje się powszechnie memcache (czego na prostych hostingach nie ma) - "system" keszowania w pamięci RAM (keszowanie wielu elementów do plików może być bardzo złym rozwiązaniem spowalniającym generowanie strony ze względu na opóźnienia odczytów z dysku).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.