Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skryptu drukowania
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
KotekMK
Tak jak w temacie chciałbym w pewnym miejscu na stronę wstawić skrypt drukowania ale standardowy skrypt drukuje mi całą stronę a ja chciałbym wydrukować wybraną sekcję - diva
Mam sklep podczas finalizacji zamówienia wyświetla się taka jakby faktura pro forma i jest możliwość wygenerowania Druku przelewu druk otwiera się w nowym oknie i tu są problemy techniczne dlatego go chce wrzucić pod fakturą proformą wiem że wtedy te problemy znikną niestety wstawiając skrypt druku drukuje mi całe otwarte okno.
nexis
Wstaw specjalny arkusz do druku, w którym ukryjesz zbędne znaczniki:
  1. <link rel="stylesheet" type"text/css" href="print.css" media="print">

Kod
#menu,
#header,
#footer {
   display: none;
}
KotekMK
hmmm nie bardzo zrozumiałem... albo nie bardzo ty mnie zrozumiałeś wyświetlać ma się wszystko pro forma też ale drukowac tylko druk przelewu:) ale to pewnie ja nie rozumiem twojego polecenia...
nexis
Wyświetl, a następnie wydrukuj sobie tą stronę:

index.html
  1. <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
  2. <head>
  3. <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
  4. <title>Test</title>
  5. <link rel="stylesheet" type"text/css" href="print.css" media="print">
  6. </head>
  7. <body>
  8. <div id="a">A</div>
  9. <div id="b">B</div>
  10. </body>
  11. </html>


print.css
Kod
#a {
    display: none;
}
MateuszS
a co nie mozna utworzyc nowej strony, wygenerowanej ktora zawierala by tylko te fakture?
KotekMK
powiem tak mogę utworzyć sobie nową podstronę w której był by tylko druk przelewu ale po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu znikają dane wpłacającego i kwota nie wiadomo czemu... Jest to gotowe rozwiązanie do mojego systemu (joomla+virtuemart) i problem nie jest rozwiązany dlatego kombinuje z stworzeniem własnego rozwiązania... a nie jestem w PHP za dobry:) dlatego korzystam z tego forum

Cytat(nexis @ 4.10.2009, 00:02:24 ) *
Wyświetl, a następnie wydrukuj sobie tą stronę:

index.html
[HTML] pobierz, plaintext
  1. <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
  2. <html>
  3. <head>
  4. <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
  5. <title>Test</title>
  6. <link rel="stylesheet" type"text/css" href="print.css" media="print">
  7. </head>
  8. <body>
  9. <div id="a">A</div>
  10. <div id="b">B</div>
  11. </body>
  12. </html>
[HTML] pobierz, plaintext

print.css
Kod
#a {
      display: none;
  }


Dobre by było:) z tym że troszkę więcej roboty niż zamierzałem ale nie wiem czy to sprawi egzamin ponieważ opcja druku faktury też miała zostać ;/ ale pokombinuje.

Ogólnie jak by była opcaj drukowania tylko wybranego znacznika a nie ukrywania:) troszkę by mi to ułatwiło:)
witul
zrob sobie osobny dokument, w ktory przechodzi z linku "drukuj"
a w tym dokumencie suche dane do drukowania oraz:
  1. <body onload="window.print()" >

pisane z palca ale kiedys z czegos takiego korzystalem i dzialalo
KotekMK
wiesz ja nie jestem za dobry w php i nie bardzo potrafię zrobić sobie tak od podstaw nowy dokument tak aby wypisywał dane klienta numer zamówienia i cenę;/
Miałem pomysł tak iż
1. wiem jaki plik jest odpowiedzialny za wyświetlanie danych (faktury pro formy) - plik account_order.php
2. chciałem stworzyć plik account_order2.php (to był by plik z drukiem przelewu - przerobiny wygląd orginalnego accoun_order)
3.podlinkować miniaturkę druczku przelewu do account_order2.php ale to jednak nie działało co było oczywiste że nie zadziała wyśietla się komunikat iż nie można wyświetlić zawartości pliku

Nie zajmuje się na codzień php:) pdrazu mówię...

Nawiasem mówiąc tyle się z tym szarpie a nawet nie wiem czy taki druk przelewu w banku jest ważny? nie wiecie może...
witul
a czy to nie jest przypadkiem os commerce?
nazwa plikumi sie skojarzyla snitch.gif
KotekMK
a czy nie było by innego rozwiązania tak aby drukować określonego diva bez ukrywania reszty? w css'ie?questionmark.gif
rada dana mi wyżej nie pomoże ponieważ div który chce drukować jest umieszczony w diva który muszę ukryć a co za tym idzie i ten się ukrywa...
to co chce wykonać ma być pewnym dodatkiem do znanego CMS a co za tym idzie używać tego będą ludzie którzy znają się jeszcze mniej niż ja dlatego nie mogę przerobić układu tabel div:) - po prostu musi to być uniwersalne rozwiązanie do wklejenia i tyle:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.