Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HTML][PHP]poszukuję skryptu komentarzy i formularza wysyłkowego
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
wesker83
Witam,

mam takie pytanie, czy znacie jakiś skrypt opisujący komentarz?? chodzi mi o taki bajer, który mógłbym zastosować na swojej stronie pod galerią ze zdjęciami questionmark.gif W komentarzu każdy odwiedzający stronę może wyraźić swoją opinię na tem zdjęcia. Miałem wcześniej coś podobnego zrobionego w php'ie ale nie działało to najlepiej i wyrzuciłem. Problem z nim (kodem komentarza) polegał na tym, że kiedy się odświeżyło stronę to komentarz się dublował, wszystkie zapisywały się na serwerze w pliki komentarz.txt sad.gif

Drugie moje pytanie jest odnośnie formularza zgłoszeniowego lub prościej kontaktu poprzez maila ze strony. Nie chce stosować suchego adresu mail np. mail@mail.pl ze względu na spam. Takie coś już miałem a po miesiącu tonę niechcianej poczty. Chciałbym zrobić to na zasadzie takiej, że osoba wpisuje swój login, mail oraz komentarz i ma możliwość wysłania tego do mnie poprzez stronę. Mam nadzieję, że choć trochę uszczegłoby to przed ewentualnym spamem bądź też będzie wyglądać bardziej przyjaźnie.

Przeglądałem róźne fora o podobnej tematyce. Tam właśnie, m.in. znalazłem ten kod komentarza, który się u mnie nie sprawdził, a nikt nie umiał mi z nim pomóc dlatego pytam Was bo być może macie jakiegoś gotowca, którego można zastosować na stronię questionmark.gif

Pozdrawiam
W.
Kszyhuu
Cytat(wesker83 @ 13.10.2009, 17:57:03 ) *
mam takie pytanie, czy znacie jakiś skrypt opisujący komentarz?? chodzi mi o taki bajer, który mógłbym zastosować na swojej stronie pod galerią ze zdjęciami questionmark.gif W komentarzu każdy odwiedzający stronę może wyraźić swoją opinię na tem zdjęcia. Miałem wcześniej coś podobnego zrobionego w php'ie ale nie działało to najlepiej i wyrzuciłem. Problem z nim (kodem komentarza) polegał na tym, że kiedy się odświeżyło stronę to komentarz się dublował, wszystkie zapisywały się na serwerze w pliki komentarz.txt sad.gif

A nie łatwiej skorzystać z gotowej galerii, zamiast szukać samego skryptu komentarzy? Oferują one sporo ciekawych opcji etc. Np. http://gallery.menalto.com/
Ewentualnie zapisuj komenty w bazie.

Cytat(wesker83 @ 13.10.2009, 17:57:03 ) *
Drugie moje pytanie jest odnośnie formularza zgłoszeniowego lub prościej kontaktu poprzez maila ze strony. Nie chce stosować suchego adresu mail np. mail@mail.pl ze względu na spam. Takie coś już miałem a po miesiącu tonę niechcianej poczty. Chciałbym zrobić to na zasadzie takiej, że osoba wpisuje swój login, mail oraz komentarz i ma możliwość wysłania tego do mnie poprzez stronę. Mam nadzieję, że choć trochę uszczegłoby to przed ewentualnym spamem bądź też będzie wyglądać bardziej przyjaźnie.

Formularz i funkcja mail().
http://www.w3schools.com/php/php_mail.asp


wesker83
dzięki za odpowiedź smile.gif

Cytat(Kszyhuu @ 13.10.2009, 23:08:41 ) *
A nie łatwiej skorzystać z gotowej galerii, zamiast szukać samego skryptu komentarzy? Oferują one sporo ciekawych opcji etc. Np. http://gallery.menalto.com/
Ewentualnie zapisuj komenty w bazie.

no tak ale czy ten bajer nadaje się dla strony komercyjnej, która będzie zarabiać na siebie pieniążki questionmark.gif

Cytat(Kszyhuu @ 13.10.2009, 23:08:41 ) *
Formularz i funkcja mail().
http://www.w3schools.com/php/php_mail.asp

właśnie o coś takiego mi chodziło biggrin.gif czy przy tym trzeba jeszcze coś konfigurować na serwie questionmark.gif bo samo wklejenie kodu na stronę oraz podmiana maila na właściwy adres nie załatwia sprawy
Kszyhuu
Myślę, że nadaje się tak samo jak i dla strony niekomercyjnej. tongue.gif
A przy funkcji mail() nie trzeba nic więcej konfigurować. Jeśli nie działa, to musisz coś robić źle. Pokaż co tam naskrobałeś.
wesker83
w kod swojej strony wkleilem po prostu kod:

<?php
if (isset($_REQUEST['email']))
//if "email" is filled out, send email
{
//send email
$email = $_REQUEST['email'] ;
$subject = $_REQUEST['subject'] ;
$message = $_REQUEST['message'] ;
mail( "mail@mail.pl", "Subject: $subject",
$message, "From: $email" );
echo "Thank you for using our mail form";
}
else
//if "email" is not filled out, display the form
{
echo "<form method='post' action='mailform.php'>
Email: <input name='email' type='text' /><br />

Subject: <input name='subject' type='text' /><br />
Message:<br />
<textarea name='message' rows='20' cols='50'>
</textarea><br />
<input type='submit' />
</form>";
}
?>


poszerzylem jedynie kolumny i wiersze oraz zmienilem maila na swoj, ot co zrobilem sam biggrin.gif

po wysylaniu maila ze strony widze taki komunikat:
Not Found
The requested document was not found on this server.
--------------------------------------------------------------------------------
Web Server at xxxxx.pl


moze serwer nie obsluguje php'a questionmark.gif ale nie bo przeciez kiedys mialem juz cos z php'a i dzialalo wiec nie wiem co jest grane
Kszyhuu
Cytat(wesker83 @ 14.10.2009, 17:03:47 ) *
{
echo "<form method='post' action='mailform.php'>


Tutaj musisz zmienić nazwę pliku na ten Twój. tongue.gif
wesker83
Cytat(Kszyhuu @ 14.10.2009, 20:06:15 ) *
Tutaj musisz zmienić nazwę pliku na ten Twój. tongue.gif


czyli jak to ma wygladac bo juz sie pogubilem, naprawde sad.gif questionmark.gif

echo "<form method='post' action='mail@mail.pl'> questionmark.gif bo wtedy to mam cos takiego: www.strona.pl/mail@mail.pl
powaga, nie mam zielonego pojecia smile.gif
Kszyhuu
Nee. tongue.gif Na nazwę pliku, w którym to jest umieszczone. Czyli jeśli plik nazywa się XXX.php to właśnie XXX.php tam wpisz.
wesker83
Cytat(Kszyhuu @ 14.10.2009, 22:04:28 ) *
Nee. tongue.gif Na nazwę pliku, w którym to jest umieszczone. Czyli jeśli plik nazywa się XXX.php to właśnie XXX.php tam wpisz.


ok, to juz chyba zalapalem winksmiley.jpg a gdzie daje mail, na ktory ma to zostac wyslane questionmark.gif
phpion
Cytat(wesker83 @ 14.10.2009, 23:31:52 ) *
a gdzie daje mail, na ktory ma to zostac wyslane questionmark.gif

Zgadnij.
  1. mail( "mail@mail.pl", "Subject: $subject",
  2. $message, "From: $email" );
wesker83
jak ja lubię zgadywanki biggrin.gif udało się, dzięki
na marginesie miałem tu juz zmienione ale nie widzialem maila bo maile przychodziły z opóźnieneim

nie wiem dlaczego ale maile przychodzą z opóźnieniem ok. 20min co się nie zdarza kiedy wysyłam inaczej niż przez ten kwestionariusz na stronie, też tak macie questionmark.gif

a jeszcze jedna rzecz (bo mi się teraz przypomniało), da się zmienić ten tekst: "wyślij kwerendę" na coś innego questionmark.gif nie widzę takiej opcji. Zminiłem maila, wiadomośc i temat ale tego ruszyć nie mogę :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.