Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prosty system szablonów
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
lukasamd
Witam,
potrzebuję względnie prostego systemu szablonów - przyglądałem się nieco smarty i opt po czym uznałem, że jak na moje potrzeby byłoby to strzelanie z armaty do muchy...

Oto czego mi potrzeba:

- możliwość wrzucania danych (to chyba oczywiste biggrin.gif)
- instrukcje warunkowe
- pętle
- includowanie innych plików-templatek
- cache templatek
- duża wydajność


Fajnie gdyby to było coś na kształt systemu z phpBB3 - wygodny w użyciu, posiada nieco rzeczy, ale nie za dużo, jest czytelny smile.gif
Co możecie polecić?
jmail
smarty smile.gif

wszystko co piszesz w nich jest biggrin.gif poza tym niektóre rzeczy, które piszesz nie są takie oczywiste winksmiley.jpg
lukasamd
Smarty jest naprawdę tak szybki jak można gdzieniegdzie przeczytać? Zależmy mi najbardziej właśnie na tym...
Widziałem porównania z OPT, które wskazywały na niewielką przewagę tego drugiego, ale z drugiej strony były one dosyć leciwe, a i możliwości oferowanych przez ten silnik po prostu nie wykorzystam / nawet nie będę wiedział, że mogę coś wykorzystać smile.gif.
jmail
to już Twój wybór. ja bym ściągnął obydwa i bym sprawdził który z nich jest wydajniejszy. osobiście używam Smarty i nie zauważyłem jakoś problemów z nimi

tu masz porównanie

http://en.wikipedia.org/wiki/Template_engi...web)#Comparison
Zyx
http://wiki.invenzzia.org/wiki/OPT_Benchmark

Tu masz nowszy benchmark. Ponadto kto mówi, że musisz wykorzystywać wszystkie możliwości od razu? smile.gif Myślisz, że np. ja korzystam absolutnie ze wszystkiego, co oferuje OPT? smile.gif Czy sam wykorzystujesz wszystkie możliwości PHP? Czy wykorzystujesz wszystkie możliwości danego frameworka? Nic bardziej mylnego - ważne jest, że wiem, że gdy pojawia się jakiś niestandardowy problem, nie muszę zmieniać całego systemu szablonów, a też zwróć uwagę na czystą wygodę pisania szablonów. Akurat systemy szablonów mają ten komfort, że większa liczba możliwości nie musi przekładać się na spadek wydajności, więc bez żadnych wyrzutów sumienia można je potraktować jako inwestycję na lata.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.