Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Coś do Ajax'u z JS
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
niejaki don jm
Serdecznie witam!
Jako, że HTML znam chciałem do moich stron wprowadzić dynamikę. Przeczytałem kurs JavaScript na webmade, ale cały sprowadzał się do kopiowania kodu nic się nie nauczyłem =(
I tu mam pytanie do was. Jaką książkę wybrać ?
Znalazłem książkę o JS i AJAX http://helion.pl/ksiazki/ajspit.htm
"Ajax, JavaScript i PHP. Intensywny trening."



Książka ma przydatne dla mnie wiadomości o JS i Ajax'ie i sięgam o poradę odnośnie PHP. Na razie nie zamierzam pisać w tym stron, ale jakieś wiadomości warto mieć smile.gif Oto spis rozdziałów:

Rozdział 14. Poznajemy PHP (227)
Podstawy PHP (227)
Pierwszy skrypt w PHP (230)
Podsumowanie (235)
Rozdział 15. Zmienne (237)
Zmienne w języku PHP (237)
Typy danych (239)
Liczby (242)
Typy danych liczbowych (244)
Funkcje liczbowe (244)
Łańcuchy (246)
Formatowanie łańcuchów (248)
Funkcje łańcuchowe (250)
Tablice (252)
Funkcje tablicowe (255)
Obliczenia na datach (256)
Formatowanie dat (258)
Podsumowanie (261)
Rozdział 16. Kontrola przepływu sterowania (263)
Instrukcje warunkowe (263)
Pętle (270)
Podsumowanie (272)
Rozdział 17. Funkcje (273)
Wykorzystywanie funkcji (273)
Argumenty wywołania i zwracana wartość (275)
Biblioteki funkcji (279)
Podsumowanie (281)
Rozdział 18. Klasy (283)
Programowanie zorientowane obiektowo na gruncie PHP (283)
Czym jest klasa? (284)
Tworzenie i wykorzystywanie obiektów (285)
Podsumowanie (290)


Może znacie coś lepszego do JS i Ajax?
A także 2 pytania do tej ksiązki:

1) Czy po przeczytaniu części o PHP nie będę musiał inwestować w książki -wystarczy manual.
1a) Spotkałem się na tym forum ze stwierdzeniem manual z komentarzami. Co to takiego bo za ChRL wygooglać nie mogę.

2) Zastanawiam się nad nauką jQuery podczas gdy w książce jest opisany Prototype.js Czy prototyp ma przyszłość? I czy jest podobny do jQuery?


skowron-line
W myśl zasady jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
http://helion.pl/ksiazki/jszapr.htm tu jest książka do JS według mnie najlepsza jaka wyszła. Po przeczytaniu tego smiało będziesz mógł wziąć się za jakiegoś JS frameworka ja osobiście wybrałem Mootools-a aczkolwiek jQuery jest tak popularny że już praktycznie nic samemu nie trzeba pisać bo jest masa pluginów, więc napewno znajdziesz to czego potrzebujesz. A co do php to na forum już chyba wszystko było wystarczy użyć opcji "szukaj".

Pozdrawiam.
niejaki don jm
blinksmiley.gif
Na stronie Helionu w komentach wyczytałem, że "książka o zaawansowanym programowaniu, więc nie musimy poraz setny czytać czym jest pętla for". Ja jestem zielony w JS i wolałbym mieć wszystko wytłumaczone smile.gif Chyba nie był tam poruszony AJAX co też mnie nie urządza. Raczej nie sad.gif
skowron-line
W książce którą Ci poleciłem jest rozdzaił dla początkujących i powoli przechodzi się w bardziej zaawansowane rzeczy, także jako początkujący możesz smiało sięgnąć po tą pozycję.
o Ajaxie też jest "Komunikacja między przeglądarką i serwerem oraz usługi sieciowe "
No ale decyzja należy do ciebie ja się bardzo wiele nauczyłem czytając tą książkę, i nawet teraz zdarza mi się po nią sięgnąć.
niejaki don jm
Nadwyręża mój budżet, ale dzisiaj trochę zarobiłem smile.gif Może się skuszę. Zobaczę czy jest gdzieś dostępna, ale szkoda że taka droga. Tak czy siak POMOGŁEŚ smile.gif

EDIT: Kurczę nawet na Allegro nie ma sad.gif
skowron-line
Cytat(niejaki don jm @ 25.10.2009, 19:08:13 ) *
Nadwyręża mój budżet

Wiedza nie ma swojej ceny pomyśl ile dzieki tej książce zarobisz.

Cytat
EDIT: Kurczę nawet na Allegro nie ma sad.gif

Takich książek szuka się na końcu internetu
http://kodeks.osdw.pl/ksiazka/Nicholas-C-Z...t=kodekFJB9ID5A
niejaki don jm
Cytat(skowron-line @ 28.10.2009, 15:52:31 ) *
Wiedza nie ma swojej ceny pomyśl ile dzieki tej książce zarobisz.


Chciałem pisać hobbystycznie dla jednego fanDomu, w którym się udzielam smile.gif i dla paru MYCH projektów biggrin.gif
Na dodatek są docs. zarówno SUNa jak i Mozilli oraz masa tutków języku Szekspira, więc tu nie ma problemu :-)

Lecz dzięki za linka :-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.