Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z KQS.Store
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
PSV
Może nie jest to odpowiednie forum, ale spróbuje bo nie mam już innego wyjścia

Mam sklep postawiony na oprogramowaniu KQS.Store, jednak od pewnego czasu nie mogę zalogować się do Panelu admina, nie zmieniałem hasła i mam 100% pewność ze wpisywane przeze mnie passy są poprawne. Twórca tego oprogramowania nie chce mi pomoc ;/ nie odpisuje na maile ani na GG, nawet zablokował mnie na GG!! a przecież oświadczenie supportu, pomocy technicznej jest jego obowiązkiem ;/

Nie wiem co mam robić. Moze da się jakoś ostawić nowe hasło, zresetować, lub podejrzeć jakie jest zapisane w pliku na serwerze lub bazie danych

Help sad.gif

Wszedłem do MySQL jest tam tabelo o nazwie "users" i pola login i haslo, rekord w ktorym zapiasy jest logi, jest taki jaki powinnien byc, natomiast haslo ma wartosc "12a8c34ef6f47eaef0510f467c5f4e62", podejrzewam ze jest to moje haslo tyle ze zakodowane. Ale skoro login i haslo jest poprawne to czemu nie moge sie zalogowac ;/ ja nic nie grzebalem, a somo tez sie chyba nie popsuło ;/
vokiel
No to zrób aktualizację tego pola i ustaw hasło jako md5('TwojeNoweHaslo');
PSV
Boję się cokolwiek robić w SQL bo nie znam go za dobrze (kiedyś poznam...) i mógłbym coś popsuć, wiec PROSZĘ zerknijcie czy moje zapytanie jest poprawne.

W MySQL jest baza techmix_sklep w niej tabela kqs_users w niej pole haslo a w nim jeden rekord o id 1 i wartosci 12a8c34ef6f47eaef0510f467c5f4e62

To samo widać na screenie


Napisałem takie zapytanie:
UPDATE kqs_users SET haslo=md5('TwojeNoweHaslo');

Czy jest ono poprawne? Czy może dopisać jeszcze coś w klauzuli WHERE?

Z góry BARDZO, BARDZO dziękuje.
vokiel
Jeśli masz tylko 1 usr, to ok, jednak jeśli chcesz zmienić dla wybranego podaj w warunku where jego id.
  1. UPDATE kqs_users SET haslo=md5('TwojeNoweHaslo') WHERE numer=1
PSV
Zrobiłem to, a więc mam teraz pewność, że wpisywany login i hasło są poprawne, ale nadal nie działa ;/
Proszę podpowiedzcie coś sad.gif

Dodałem nowego usera za pomocą INSERT INTO i też nie działa ;/
phpion
W takim razie najprawdopodobniej hasło nie jest w ten sposób kodowane. Możliwe, że jest zrobione jakieś kosmiczne hashowanie (np. hasło + sól, potem odwrócenie, ponowny hash, potem dopisanie "jestem spoko" i znowu hash). Bez wglądu w źródła masz marne szanse by trafić... Jedyne co przychodzi mi do głowy to podwójne hashowanie, czyli:
  1. UPDATE kqs_users SET haslo=md5(md5('TwojeNoweHaslo')) WHERE numer=1

Jeżeli gościu hashuje je podwójnie to powinno zadziałać - warto spróbować, bo to dość powszechna metoda pozwalająca wzmocnić bezpieczeństwo haseł.
PSV
Nadal nic...
wgląd w źródło tzn. kod PHP, tak? Bo pliki niestety są zakodowane wtyczką IonCube...


Widzę że juz chyba nie wiecie co mi doradzić...

A gdybym tak zrobił kopie bazy danych i najwazniejszych plikow z serwera(np. zdjęć produktów), usunął wszystko, wgral od nowa, i przywrocil tylko te najwazniejsze dane, czyli produkty i ustawienia sklep, doby pomysl?

EDIT: Czy może poradzicie coś jeszcze?

Bo reinstalka to już ostateczność...
Maja.K
Nie wiem czy jeszcze się moja odpowiedź przyda.
Miałam podobny problem. Nie mogłam zalogować się na panel chociaż wpisywałam prawidłowe hasło. Ja rozwiązałam go tak że odnalazłam stronę na której można było generować hasła zakodowane w md5. Wygenerowałam sobie hasło, wstawiłam do bazy i mogłam się zalogować na panel w celu zmiany hasła na nowe.
Można też nie usuwając bazy ani innych rzeczy z serwera postawić jeszcze raz sklep na nowej bazie a potem tylko w bazie zamienić odpowiednie tabele. Z nowej przenieść na starą tylko tabele użytkowników albo samo hasło dla odpowiedniej osoby. Oczywiście wcześniej najlepiej zrobić kopię tej tabeli w razie czego jest do czego wrócić.
asnyk
Miałem identyczny problem wczoraj, jednak szperając po zasobach netu natchnęło mnie. Genialnie ustawiłem sobie godziny pracy od 8 do 16 i nie wiedziałem że poza tymi godzinami system po prostu nie wpuszcza użytkownika do panelu. W godzinach pracy nie ma problemu z logowaniem. Wystarczy zmienić w mysql godziny pracy w tabeli user_kqs lub zalogować się o odpowiedniej porze. U mnie był tylko taki problem. pozdrawiam
pgrzelka
poszukaj informacji jak są kodowane hasła w bazie w tym sklepie, ewentualnie napisz do autora zapytanie,

jak masz możliwość instalacji oraz 'czystą' instalkę to możesz spróbować zainstalować sklep na innym serwerze i z drugiego sklepu skopiować pole z hasłem,
amii
Jesli masz dostęp do bazy SQL to stwórz jakiegoś usera ustaw hasło skopiuj je z bazy na admina i powinno pójść smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.