Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: skrypt - potwierdzanie
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
froth
mam skrypt do roznych rozgrywek 1v1.Jest ranking itp.osoba wygrana zglasza wygrana.Lecz nie mam pomyslu zeby osoba przegrana potwierdzala porazke i wtedy dopiero dodawalo wygrana podliczalo punkty itp..Wsyztsko to jest na plikach.Z gory thx.
Human
Cytat
mam skrypt do roznych rozgrywek 1v1.Jest ranking itp.osoba wygrana zglasza wygrana.Lecz nie mam pomyslu zeby osoba przegrana potwierdzala porazke i wtedy dopiero dodawalo wygrana podliczalo punkty itp..Wsyztsko to jest na plikach.Z gory thx.


to poprostu do pliku (twoje bazy) dodaj zmienną $potwierdzony="nie" i jeżeli ktoś potwierdzi to ta zmienna się zmienia smile.gif
Foxx
Nie za bardzo kapuję smile.gif ale na razie nie widzę w czym problem:
jedna osoba coś zgłasza - skrypt sprawdza czy było zgłoszenie od drugiej osoby, jeżeli tak to dodaje punkt a jeżeli nie to zapisuje tylko to zgłoszenie i sobie czeka dalej...
maulus
po zaty przy if-ku możęsz dać dwa warunki:
[php:1:0f41cff079]<?php
if($aaa==tak & $bbb==tak)
?>[/php:1:0f41cff079]
Paul
maulus: chyba raczej tak - nie zrobiles ' i nie jedno a 2 trzeba &:
[php:1:f1f71ad3a3]<?php
if($aaa == 'tak' && $bbb == 'tak')
?>[/php:1:f1f71ad3a3]
froth
kazdy user ma plik jak ktos zglosi wina to podlicza mu punkty i zapisuje tak: login||punkty||iloscwinow||ilosclosow i pozniej wyswietlam do tabeli wyniki.
Human
Cytat
po zaty przy if-ku możęsz dać dwa warunki:
[php:1:439554afe4]<?php
if($aaa==tak & $bbb==tak)
?>[/php:1:439554afe4]


oczywiście tylko ty źle zrobiłeś powinno być

[php:1:439554afe4]<?php
if($aaa==tak && $bbb==tak)
?>[/php:1:439554afe4]

Przynajmniej ja tak się uczyłem !!
Foxx
moze zrób tymczasowy plik dla kazdego usera i w nim by były partie które wygrał ale jeszcze nie potwierdzone. Taki sam plik dla przegranych partii (gdyby przegrany zgłosił pierwszy)
Kiedy ktoś by zgłosił przegraną/wygraną z kimś to skrypt sprawdzałby te pliki tymczasowe i jeżeli zajdowałby w nich odpowiednie wpisy już to by dodawał rekord a jeżeli nie to by dopisywał "połowę sukcesu".
Paul
Cytat
powinno być
[php:1:ca02982faa]<?php
if($aaa==tak && $bbb==tak)
?>[/php:1:ca02982faa]
Przynajmniej ja tak się uczyłem !!

nie masz ' '......

tak ma byc.... :
[php:1:ca02982faa]<?php
if($aaa == 'tak' && $bbb == 'tak')
?>[/php:1:ca02982faa]
Human
Cytat
Cytat
powinno być
[php:1:e9eb196968]<?php
if($aaa==tak && $bbb==tak)
?>[/php:1:e9eb196968]
Przynajmniej ja tak się uczyłem !!

nie masz ' '......

tak ma byc.... :
[php:1:e9eb196968]<?php
if($aaa == 'tak' && $bbb == 'tak')
?>[/php:1:e9eb196968]


A ja bym się kłucił tongue.gif ja nie robie z tym i też działa 8)
froth
musza byc "" lub '' dla cyfr nie musi ale dla ciagu musi.
Human
Cytat
musza byc "" lub '' dla cyfr nie musi ale dla ciagu musi.


no to przeprazam :oops:
froth
zalozmy ze user A ma 1000 ptk zagra z userem B i zarobi 20 ptk czyli ma 1020 punktow.Liczba punktow zapisuje sie do jakies tymczasowego pliku ( czeka na potwierdzenie) ale user A zagra z userem C i tworzy sie kolejny plik tymczasowy i teraz jak to polaczyc ? Jeszcz biorac pod uwage ze punkty naliczane sa z procentu roznicy ?
Foxx
Trochę inaczej to widziałem - powiedzmy że jestem graczem A.
mam plik tymczasowy "A_vic.temp" a w nim:
gra(jakieś dane)||nazwa gracza||wygrana/przegrana||ile punktów
gra(jakieś dane)||nazwa gracza||wygrana/przegrana||ile punktów
gra(jakieś dane)||nazwa gracza||wygrana/przegrana||ile punktów
i teraz jeżeli gra ze mną gracz B i ja wygrywam to dopisuje mi się do tego pliku linijka"
gra(jakieś dane)||B||wygrana||ile punktów
i teraz jeżeli on powiadomi o swojej przegranej to jakiś skrypt przeszukuje mój plik tymczasowy w poszukiwaniu informacji o wygranej partii z graczem B jeżeli znajdzie to może mi już dodać te punkty a jeżeli nie to dopisuje w pliku gracza B linijkę
gra(jakieś dane)||A||przegrana||ile punktów
i to samo jeżeli gracz A zgłosi wygraną tylko że szuka przegranej...
Przy czym gdybyś użył np MySql to by było banalne
froth
to fakt z mysqlem byloby to duzo prostsze ale kupa osob nie ma mysqla i szkoda im na to kasy.Juz mniejwiecej wpadlem jak to zrobic z Wasza pomoca of course.
maulus
Cytat
musza byc "" lub '' dla cyfr nie musi ale dla ciagu musi.



sory mój bład śpieszyłem się..
a co do tego to raczej powinny być ''
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.