Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Framework dla portalu społecznościowego
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
james8
Dzień dobry!

Chciałbym napisać mały portal społecznościowy. Czy istnieją jakieś gotowe moduły (nie cały portal):
  1. Logowanie użytkowników/rejestracja
  2. Dodawanie przez użytkowników zdjęć oraz komentarzy
  3. A tak że zarządzanie panelem z własnymi danymi
Proszę o Wasze zdanie, czy istnieją takie frameworki? Bądź gotowe skrypty?
wookieb
Tak istnieją takie frameworki.
Ale z doświadczenia wiem, że jeżeli chcesz stworzyć DOBRY i wydajny portał społecznościowy zapomnij o Frameworkach. Siadaj do własnych aplikacji, które mogą korzystać np w pewnych modułów FW
james8
Masz rację jednak jestem ograniczony czasowo a wiadomo jak pisanie od zera aplikacji jest czasochłonne. Najchętniej oparł bym portal o silnik Wordpress.
Cypherq
Łohoho, Wordpress i porta społecznościowy. Zupełnie jakbyś powiedział:

- Chciałbym złożyć dobry rower górski, nie wiecie z jakiego producenta skorzystać?
- Najlepiej złożyć go samemu z różnych części.
- Tak, masz rację, ale jestem ograniczony czasowo, najchętniej skorzystałbym z Wigrów20.

(Najchętniej oparłbym go o mur laugh.gif
wookieb
To lepiej nie brać się za pisanie portalu jeżeli nie ma powstać bubel. Na stworzenie DOBREJ rzeczy jest wymagany czas i odpowiednie narzędzia.
Nieodpowiednie narzędzia + brak czasu to tragedia. Jeżeli już jednak musisz to spójrz na cake, kohane. Inne lepiej omijać z daleka.
Riklaunim
Django, Rails itd. itp. wymienione 1-2-3 funkcjonalności są dość proste i podstawowe, więc jeżeli posiadasz umiejętności i dobry pomysł na portal społecznościowy - to ich wykonanie nie powinno stwarzać ci problemów winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.