Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: uptime serwera
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Mateuszek*
potrzebuje skryptu, ktory wyswietlaby uptime serwera

z gory serdecznie dziekuje
Paul
zobacz to:
[php:1:79784cae23]
<?php
function online($adres){
$open = @fopen($adres,'r');
$stan = $open?'1':'0';
@fclose($open);
return $stan;
}
if (online('http://www.wp.pl/') == '0'){
header('Location: http://www.onet.pl');
}
else{
header('Location: http://www.wp.pl');
}
?>
[/php:1:79784cae23]
Mateuszek*
bardzo dziekuje smile.gif
scanner
A mi się zawsze wydawało, że uptime to czas działa serwera od ostatniego reboota...
arogancik
masz racje scanner, tutaj raczej cjest skrypt do przekiweowania na inny serwer jesli jeden nie działa
kszychu
Ja to bym zrobił tak:
[php:1:125583938c]<?php
echo system('uptime');
?>[/php:1:125583938c]
Tak szczerze Paul, albo ja nie wiem co to jest uptime, albo ty. Ja obstawiam, że raczej ty.
Paul
no to sry tongue.gif.... a w takim razie snitch.gif czemu tamten kolo dal mi pomogl <hahaha>
arogancik
bo moze nie sprwdził tego co mu dałeś, albo uznał ze jesli ktoś mu coś napisał na forum i jest inaczej niż on myslał, to znaczy ze on był w błedzie smile.gif krócej mówiąc uznał cie za geniusza tongue.gif i uwierzył w ciebie
Paul
buhehehe.... ja sie za "masta" nie uwazam smile.gif Poprostu zasugerowalem sie tym, ze wszedzie pisze 99% uptime....
arogancik
spoko przecież sobie żartuje tylko. zawsze jak jest ktoś nowy na forum i nie ma pojecia o php, to uwaza osobe, która cokolwiek napisze (co bedzie działało), za boga.
rachwal
samo uptime zwroci nam mase niepotrzebnych bzdur, proponuje taki kodzik wykonac przez system czy exec :
Kod
uptime | awk '{ print $3 }'
zibik
A ja spłodziłem coś takiego:
  1. <?php
  2. $time = exec(&#092;"cat /proc/uptime | awk '{ print $1 }'\");
  3.  
  4. if ($time<3600) 
  5. {
  6. $uptime = floor($time/60);
  7. print &#092;"Serwer pracuje dopiero \" . $uptime . \" minut(y)\";
  8. } 
  9. elseif ($time<86400)
  10. {
  11. $uptime = floor($time/3600);
  12. print &#092;"Serwer pracuje \" . $uptime . \" godzin(y)\";
  13. }
  14. else 
  15. {
  16. $uptime = floor($time/86400);
  17. print &#092;"Serwer pracuje nieprzerwanie już <b>\" . $uptime . \"</b> dni\";
  18.  }
  19. ?>
Fibolg
A czy dałoby się jakoś w ten sposób sprawdzić jak długo uruchomiona jest inna maszyna (nie na której działa serwer), bez pingowania non-stop? Powiedzmy za pomocą jakiegoś polecenia dodatkowego, uwzględniając IP?
xxxlukasz
Szukam skryptu monitorującego zewnętrzne serwery.
pomek2
tam wyżej jest mały błąd oto porawny skrypt

  1. <?php$time = exec("cat /proc/uptime | awk '{ print $1 }'"");if ($time<3600)  {  $uptime = floor($time/60);  echo "Serwer pracuje dopiero ".$uptime." minut(y)";}  elseif ($time<86400) {  $uptime = floor($time/3600);  echo "Serwer pracuje ".$uptime." godzin(y)";} else  {  $uptime = floor($time/86400);  echo "Serwer pracuje nieprzerwanie już <b>".$uptime."</b> dni";}?>
mitring
Sorki za odnowienie posta tongue.gif
PHPSysInfo mozna sie posilkowac winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.