Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stworzenie działu Drupal
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
johnson
Ostatnio zainteresowałem się Drupalem, brakuje mi jednak miejsca do wymiany poglądów z innymi Drupalowcami, szukania odpowiedzi na pytania itp. Na tym forum pojawiają się posty na temat Drupala, ale pojawiają się one w jednym worku razem z innymi postami dotyczącymi PHP.

Mam zatem propozycję czy nie warto by było utworzyć osobnego działu Drupal? Myślę, że dość dużo ludzi jest zainteresowanych tym tematem, a stworzenie działu uporządkowałoby dyskusję.

Nie wiem czy udało mi się dobrze zaargumentować powstanie nowego działu, ale dla mnie byłaby to rewelacja i świetne miejsce do dyskusji z innymi Drupalowcami.

Proszę o opinię smile.gif

Pozdrawiam
scanner
Nie.
Wystarczy, że w dziale Forum: Systemy portalowe i CMSand39y będziecie zgodnie ze zdrowym rozsądkiem używać taga [Drupal] w temacie i będzie wystarczająco czytelnie.
johnson
Może jakieś uzasadnienie?

Ja bym stworzył również inne podkategorie, takie jak Wordpress czy Joomla, dla wszystkich popularnych systemów. Może dla tych, którzy coś tam dzóbnęli z jednego czy drugiego, lub dla tych, którzy głównie odpowiadają na pytania (patrz scanner) obecny układ jest lepszy, ale dla specjalistów z danej dziedziny obecny układ jest bezużyteczny i nie integruje danej społeczności.

Oczywiście decyzja należy do Was, ale torpedowanie wszystkich pomysłów na ulepszenie forum też nie jest dobrym rozwiązaniem, a moim zdaniem dodanie nowych podkategorii ulepszyłoby forum.
Spawnm
Myślę że nie.
Do integracji to joomle itp. mają własne fora.
Tutaj jest kategoria i tagi dzięki czemu łatwo wyłuskać to co nas interesuje bez zbędnych podkategorii.
A cały dział o jednym cmsie to przesada.
skowron-line
Cytat(johnson @ 24.11.2009, 11:03:53 ) *
a moim zdaniem dodanie nowych podkategorii ulepszyłoby forum.

A będzie szybciej "chodziło" questionmark.gif
johnson
Cytat(skowron-line @ 24.11.2009, 10:15:38 ) *
A będzie szybciej "chodziło" questionmark.gif


Na pewno szybciej będzie można znaleźć informacje i tematy na temat konkretnego systemu.

Cytat(Spawnm)
Do integracji to joomle itp. mają własne fora.


No własnie z tymi forami jest różnie, Drupalowe raczej mało lub średnio aktywne, poza tym skrypt forum tutaj jest lepszy no i można od razu zajrzeć w inne tematy.

No ale nie będę się upierał, jeśli uważacie, że to problem to niech zostanie tak jak jest.
piotrooo89
jak zrobisz o drupalu to zaraz przyjdzie ktoś inny i powie zróbmy o joomli, kolejny ej no jak mamy o drupalu i joomli to zróbmy o wordpressie, ej no jest wordpress to może i e-107... błędne koło...
scanner
Właśnie tego chciałbym uniknąć, o czym pisze piotrooo89.
Czasami zanegowanie danego pomysłu jest "mniejszym złem, niż rozdziobywanie się na części pierwsze.<br><br>Każde nowe subforum powstaje na skutek tego, że widzimy naprawdę duże zainteresowanie danym konkretnym tematem.
Czy jest aż tyle dobrych, wartościowych wątków o Drupalu (Joomli/Wordpressie/...), że byłby to plus na rzecz Twojego wniosku johnson?
Czy na tym forum jest aż tylu aktywnych użytkowników/programistów grzebiących w Drupalu (Joomli/Wordpressie/...), że są w stanie zapewnić nas, ze subforum będzie aktywne?

Zwykłem do życia podchodzić sceptycznie - jeśli w tym temacie jest inaczej - przekonaj mnie i resztę ekipy, a na pewno przychylniej spojrzymy na ten pomysł.<br>Jak zresztą na każdy inny także smile.gif
skowron-line
Cytat(scanner @ 24.11.2009, 14:07:42 ) *
że widzimy naprawdę duże zainteresowanie danym konkretnym tematem.

Kontr argumentem może być duże zainteresowanie jQuery, no ale z 2 strony dla @johnson jest to informacja że skoro dla jQuery nie ma subforum to dla Drupala też raczej się nie pojawi.
Spawnm
Dopiero na 3 stronie w 'Systemy portalowe i CMS'y' znalazłem jakiś temat z tagiem drupal, a ty chcesz osobny dział ... czarno to widzę tongue.gif
piotrooo89
~skowron-line powiedz z iloma spotkałeś się tematami dotyczącymi drupala, a z iloma związanymi z jQuery? jQuery tworzy ok 15% tematów (nie poparte żadnymi badaniami smile.gif ) a drupal, szczerze widziałem może z 10 (?) wątków o tym CMS'ie. więc dlaczego nie wrzucić tego do jednego wora (zwanego na forum: Systemy portalowe i CMS)?
marcio
Drupal jest to najbardziej przyszlosciowy cms zreszta duzo duzysz firm polskich jak i zagranicznych uzywa tego systemu.

Mysle ze warto byloby zrobic taka subkategorie.

Ktos powiedzial po co taki dzial skoro jest to rzecz malo popularna w polsce, racja jest bo w polsce nie ma prawie zadnych informacji na temat Drupala a jesli juz sa to sa rowne 0,moze warto byloby?

Sam za niedlugo chce sie wziasc za drupala poniewaz w firmie w ktorej bylem na praktykach uzywaja wlasnie tego systemu.

skowron-line
@piotrooo89 ale ja jestem jak najbardziej przeciwny tworzeniu subforum dla drupala chodziło mi bardziej o pokazanie dla @johnson -a że mimo iż jQuery ma tyle tematów to i tak jest w worku zwanym "javascript" lub jak kto woli "po stronie przeglądarki"
Cysiaczek
W kwestii nowych działów obowiązuje zasada Brzytwy Ockhama .

Pozdrawiam
johnson
Cytat(scanner @ 24.11.2009, 13:07:42 ) *
Czy jest aż tyle dobrych, wartościowych wątków o Drupalu (Joomli/Wordpressie/...), że byłby to plus na rzecz Twojego wniosku johnson?
Czy na tym forum jest aż tylu aktywnych użytkowników/programistów grzebiących w Drupalu (Joomli/Wordpressie/...), że są w stanie zapewnić nas, ze subforum będzie aktywne?


A dlaczego ich nie ma? Bo trudno się znaleźć i poszukać tematów dotyczących drupala. Ludzie zainteresowani tylko drupalem wychodzą bo na tym forum nie ma dla nich miejsca. I jeśli ja mam się przekopywać przez dziesiątki postów, żeby na 3 stronie znaleźć coś o drupalu to mnie to też nie zachęca do postowania tutaj swoich tematów, bo mnie nie interesują wszystkie systemy CMS, mnie interesuje drupal.

To co powiedział @marcio jest ważne, nie ma konkretnego, jednego, bardzo dobrego miejsca z informacjami czy forum o drupalu w Polsce. Druga ważna prawda od @marcio drupal staje się coraz bardziej popularny i coraz więcej firm polskich i zagranicznych z niego korzysta.

Poza tym ja nie widzę nic złego jeśli przyjdzie ktoś kolejny z prośbą o nowy dział np. Joomla. Myślę, że trudno już być teraz specjalistą od wszystkiego, w tym przypadku od wszystkich systemów CMS. Są specjaliśmy od Drupala i Joomla czy inne systemy ich nie interesują i odwrotnie. Nie sposób znać się dobrze na kilku systemach jednocześnie.

scanner, ciekawe czy chodziłbyś do supermarketu jeśli masło nie byłoby w dziale "nabiał" tylko znajdowało się gdzieś w dziale "artykuły spożywcze", który ma kilkanaście regałów, teraz możesz szukać masła, szukać innego marketu, lub jeśli lubisz ten market zgłosić problem do kierownika sklepu winksmiley.jpg
skowron-line
http://drupal.org.pl/forum - 1 wynik w góglu
http://www.drupal.pl/forum - 4 wynik w góglu
darko
Przepraszam wtrącę się
Cytat
ciekawe czy chodziłbyś do supermarketu jeśli masło nie byłoby w dziale "nabiał" tylko znajdowało się gdzieś w dziale "artykuły spożywcze", który ma kilkanaście regałów, teraz możesz szukać masła, szukać innego marketu, lub jeśli lubisz ten market zgłosić problem do kierownika sklepu


a nie lepiej skorzystać z wyszukiwarki?
marcio
Cytat
a nie lepiej skorzystać z wyszukiwarki?


W sklepie :-)..?

Cytat
http://drupal.org.pl/forum - 1 wynik w góglu
http://www.drupal.pl/forum - 4 wynik w góglu


A czy jest jakas przeszkoda by na php.pl tez byl dzial o Drupalu?

Nie chcecie go zrobic bo bedzie malo watkow no coz, mysle ze wasza baza na tym nie ucierpi zbytnio wrecz przeciwnie.

darko
a nie lepiej skorzystać z wyszukiwarki?

Cytat
W sklepie :-)..?


na forum (paralela). Zdziwiłbyś się, jeszcze nie tak dawno w sklepach sportowych pewnej sieci, której nazwy nie wymienię stały takie maszynki z dotykowymi wyświetlaczami, gdzie można było wyszukać pożądany towar i poznać informacje np. ile sztuk jest dostępnych, w którym sklepie (szukanie w całej sieci sklepów), w jakim dziale itp.
marcio
Twoje to bylo pytanie retoryczne moja odpowiedz zawierala troche sarkazmu.

Zreszta ilosc takich sklepow mozna policzyc na palcach u 2 rak tongue.gif

kwiateusz
Jak chcecie dalej możecie sie przepychać, ale mi sie idki for w bazie skonczyły, wiec aktualnie żadnego nowego nie przewiduje smile.gif

Wszystkie argumenty przeciw zostały juz podane i sie pod nimi podpisuje.
scanner
a mówiłem, ze smallint unsigned nie wystarczy...
marcio
Cytat(scanner @ 24.11.2009, 20:09:34 ) *
a mówiłem, ze smallint unsigned nie wystarczy...


No to uzyjcie long smile.gif


thek
Nie ma sensu rozgałęziać struktury działów niepotrzebnie.Jeśli tak sierozwiniemy to by nikt nie był pokrzywdzony trzeba by każdej technologii zrobić dział. Skoro uważasz, że popyt jest to czemu w działach drupal jest w tyle? Czemu FW nie są podzielone na CI, Kohana, Zend i kolejnych kilka? Czemu JS nie jest podzielone na czysty, jQuery, mooTools oraz technologie na nim oparte jak pojawiające się skąd inąd ostatnio na tym forum GoogleMaps? A co z flashem? Nie forsuj czegoś, co i tak będzie mało popularne oraz ma swoje własne strony w necie znacznie sensowniejsze. Sa bardziej popularne w kraju i za granicą CMS a jakoś nikt nie woła o wydzielenie ich jako kolejnych.

EDIT: Zrozum, że zbytnie rozczłonkowanie jest równie złym rozwiązaniem jak wrzucanie wszystkiego do jednego wora. Masz dział CMS to tyczy on zarówno mało, jak i bardzo popularnych. To, że drupal jako cms jest zbiorem wielu technologii sprawia, że pewne rzeczy zamiast do działu CMS trafiają do JS, inne do PHP, zaś jeszcze inne do baz danych. Bo przecież co miałbyś do tego działu wrzucać? Jak napisać funkcję określoną lub jak coś skonfigurować? Przecież większość rzeczy i tak trafiła by do konkretnych działów zamiast wora od cms, bo też twórcy utykają na konkretnych problemach podczas pisania, niezależnych od tego czy jest to drupal, wordpress czy inny cms.
johnson
Cytat(thek @ 25.11.2009, 12:40:58 ) *
Nie ma sensu rozgałęziać struktury działów niepotrzebnie.Jeśli tak sierozwiniemy to by nikt nie był pokrzywdzony trzeba by każdej technologii zrobić dział. Skoro uważasz, że popyt jest to czemu w działach drupal jest w tyle? Czemu FW nie są podzielone na CI, Kohana, Zend i kolejnych kilka? Czemu JS nie jest podzielone na czysty, jQuery, mooTools oraz technologie na nim oparte jak pojawiające się skąd inąd ostatnio na tym forum GoogleMaps?


No właśnie nie wiem czemu, bo taka jest polityka administratorów forum, według nich słuszna, według mnie nie.

Cytat(thek @ 25.11.2009, 12:40:58 ) *
EDIT: Zrozum, że zbytnie rozczłonkowanie jest równie złym rozwiązaniem jak wrzucanie wszystkiego do jednego wora. Masz dział CMS to tyczy on zarówno mało, jak i bardzo popularnych. To, że drupal jako cms jest zbiorem wielu technologii sprawia, że pewne rzeczy zamiast do działu CMS trafiają do JS, inne do PHP, zaś jeszcze inne do baz danych. Bo przecież co miałbyś do tego działu wrzucać? Jak napisać funkcję określoną lub jak coś skonfigurować? Przecież większość rzeczy i tak trafiła by do konkretnych działów zamiast wora od cms, bo też twórcy utykają na konkretnych problemach podczas pisania, niezależnych od tego czy jest to drupal, wordpress czy inny cms.


Tutaj się nie zgodzę, nikt nie będzie rozmawiał o tym jak napisać daną funkcję, bo te zagadnienia będą trafiały do konkretnych działów, tylko np. jak umieścić napisaną już funkcję żeby działała w drupalu; nikt nie będzie rozmawiał tutaj o problemach dotyczących konkretnego języka np. "porównanie danych z dwóch tabel php" czy "sesje w php". Nie wiem czy miałeś styczność z Drupalem, ale jest tam masa innych problemów i zagadnień, które trzeba poznać i zrozumieć, żeby się swobodnie tym systemem posługiwać.
thek
Owszem... Są. Tyle że większość z nich wiąże się nie z drupalem jako projektem tylko "cholera... dlaczego ten programista napisał to tak, skoro można o wiele prościej i dlaczego mam się przez ten bajzel przegryzać by dokopać w końcu do tego co chcę" winksmiley.jpg Zauważ, że drupal to pewien szkielet, do którego Ty jako programista się musisz przystosować. Tak więc jedynym prawdziwym problemem jest poznanie architektury i systemu komunikatów tego cms by móc pisać własne wtyczki, moduły lub przerabiać istniejące. Reszta to "zwykłe" programowanie. Czy jest więc sens zakładania osobnego działu tylko po to, by wymienić informacjami na temat: "do wersji X.X było tak, a od X.X+1 trzeba tak" lub "bo twórca modułu Y robi to niestandardowo poprzez Z". A do tego by się tylko ów dział sprowadzał w 95% przypadków. Pozostałe 5% to problemy z instalacją winksmiley.jpg Wiem... Generalizuję smile.gif Ale właśnie na tym polega praca z jakimkolwiek cms. Poznać strukturę, dokumentację, dostosować się. Reszta to już dłubanie w kodzie mając na względzie możliwości danego cms. Dla mnie więc bezsensem jest takie rozdrabnianie się skoro to "tylko" kwestia "przestawienia się" na architekturę i sposób myślenia twórców danego cms. Wiem, że nie każdemu przychodzi to łatwo, ale po pewnym czasie grzebania w kodzie "przełącza się" on niemal automatycznie między różnymi rozwiązaniami oraz widzi oczami wyobraźni co i jak działa. To jest na swój sposób wyznacznik dobrego i złego programisty. Dobry "widzi" efekty swych działań zanim nastąpią zmiany w kodzie. Zły widzi tylko co chce uzyskać, a nie to co może się dziać poza tym aspektem jednym bo ogarnia całość systemu, widzi przebieg informacji w systemie i zna jego zachowanie. To dlatego siadając do jakiegokolwiek portalu/systemu najpierw analizuje się go, by poznać możliwości i ograniczenia. Inaczej się nie da być dobrym używając danego rozwiązania/software'u/frameworka/cms-a bo nie znamy go i albo powielamy czyjś błąd, albo nieświadomie wręcz pogarszamy sytuację. Cały czas pracuje w firmie z serwisami jadącymi na php4, ale gdzie tylko się da "nawracam" kod by był funkcjonalniejszy/optymalny i usuwam bezsensowne rzeczy z niego jak globale czy łatam miejsca potencjalnego ataku. Małymi kroczkami, byle do przodu.
marcio
Cytat
Owszem... Są. Tyle że większość z nich wiąże się nie z drupalem jako projektem tylko "cholera... dlaczego ten programista napisał to tak, skoro można o wiele prościej i dlaczego mam się przez ten bajzel przegryzać by dokopać w końcu do tego co chcę" Zauważ, że drupal to pewien szkielet, do którego Ty jako programista się musisz przystosować. Tak więc jedynym prawdziwym problemem jest poznanie architektury i systemu komunikatów tego cms by móc pisać własne wtyczki, moduły lub przerabiać istniejące. Reszta to "zwykłe" programowanie. Czy jest więc sens zakładania osobnego działu tylko po to, by wymienić informacjami na temat: "do wersji X.X było tak, a od X.X+1 trzeba tak" lub "bo twórca modułu Y robi to niestandardowo poprzez Z". A do tego by się tylko ów dział sprowadzał w 95% przypadków. Pozostałe 5% to problemy z instalacją


Sry to co napisales dotyczy takze framework'ow wiec.....




Ja tam nie podwazam polityki forum, jednak moja opinia jest jaka jest i jej nie zmienie.

Jak dla mnie lepiej by bylo jakby dzial frameworki byl podzielony na odpowiedni podgrupy, zf,sf,kohana,CI,cake,prado,agavi etc...

A czemu tak sadze bo wyszukiwarka czesto mnie zawiodla i musialem sam szukac recznie lub poprzez google, jesli ktos ma problem z kohana szuka w dziale kohana gdzie latwiej jest znalesc nawet infomacje recznie, niz przebijac sie przez setki tematow nie zwiazanych z K lecz z innymi fw.

Zyx
Wiąże się z frameworkami i co z tego? Przecież thek nie domaga się osobnego forum dla każdego możliwego frameworka. Jeśli wyszukiwarka zawodzi, to każesz jej po prostu wyszukać po tagu odpowiednim, np. "[Kohana]" i już masz wybrane interesujące Cię tematy. Więcej pomyślunku. Utworzenie osobnego działu tego nie rozwiąże, a wręcz przeciwnie - połowa ludzi go po prostu nie znajdzie i będzie pisać, gdzie popadnie. Twierdzi ktoś, że będzie inaczej? Wystarczy popatrzeć, co się teraz dzieje, gdy forów przecież jest dość mało. Jest dział np. "Systemy szablonów", a i tak połowa tematów dotyczących tego zagadnienia ląduje albo w "Przedszkolu", albo bezpośrednio w "PHP". Namnożenie kupy bytów wyprodukuje mnóstwo nowych problemów. Wspomniane już mniej popularne skrypty to jedno. Drugie to np. sytuacja, gdy wykorzystujemy biblioteki X oraz Y, mamy problem z ich połączeniem i gdzie powinniśmy założyć temat? W dziale dla biblioteki X czy dla Y? A może mamy jeszcze mnożyć wszystkie kombinacje działów w stylu "Połączenia bibliotek X z Y"? Jeśli nie wierzysz, to załóż własne forum, zrób tam 1000 działów, a sam przekonasz się, że co za dużo, to niezdrowo.

Do poważnych dyskusji na temat jakiegoś konkretnego skryptu powinny służyć dedykowane, niezależne fora. Php.pl to forum bardziej ogólne, zatem bez względu na to, co by robić, zawsze będzie pełnić jedynie rolę uzupełniającą w sytuacjach, gdy komuś przychodzi z czegoś skorzystać.
phpion
Cytat(marcio @ 26.11.2009, 03:02:10 ) *
Jak dla mnie lepiej by bylo jakby dzial frameworki byl podzielony na odpowiedni podgrupy, zf,sf,kohana,CI,cake,prado,agavi etc...

I dalej w takim razie by należało (różne wersje, dość znaczne różnice w działaniu): Kohana v2, Kohana v3, Symfony 1.0, Symfony 1.2... Po co?
thek
Cytat
Sry to co napisales dotyczy takze framework'ow wiec.....
Ba... Nie tylko frameworków i cms-ów, ale każdego możliwego kawałka kodu, który ma więcej niż 1 wersję dostępna publicznie smile.gif Pisałeś o cms, to i porównanie o to oparłe, ale nie znaczy to, że tylko tego działu to tyczy. Jestem przeciwko zbytniemu rozdrobnieniu działów, bo dojdziemy do absurdu gdy trudno będzie temat przyporządkować w pewnym momencie. Bo gdzie umieścisz temat tyczący jednocześnie kilku. Przykład? Problem powstający obsługi google maps w jquery smile.gif Gdzie go wciśniesz? Teraz pchasz po prostu do "Po stronie przeglądarki" i odpowiedni tag wyjaśnia sprawę. Choć równie dobrze mógłbyś go pchnąć dalej do JavaScript bo oba są nim przecież. Zapewne jednak problem będzie banalny i ostatecznie wyląduje w Przedszkolu.
Teraz pomyśl ile moderator musiałby dziennie siedzieć by sprawdzić wszystkie nowe wątki czy są tam gdzie trzeba. To nie byłoby na pewno kilka minut, bo pewne z przedszkola są czasem przepychane z racji trudności problemu do innych, lepiej odpowiadających. Jako user spójrz czasem od strony administracji. ja nie widzę by się obijali, więc uszanuj choć trochę ich czas i wysiłek oraz przede wszystkim pomyśl czy rozwiązanie jakie chcesz przepchnąć naprawdę da korzyści na tyle duże, żeby opłacało się to wprowadzać. Jak dla mnie nie są one adekwatne do wkładanego wysiłku. Od tego są fora specjalistyczne by tam szukać rozwiązań w pierwszej kolejności.
Cysiaczek
Nie mamy nic przeciwko specjalizacji. Nie mamy nawet nic przeciwko pewnej autonomii w ramach forum (ktoś sprawuje pieczę nad subforum), ale w przypadku Drupala nie widzę żadnych ruchów, które by świadczyły o zainteresowaniu tym kodem. To, że ktoś przyjdzie i powie "załóżcie dział taki i taki" to za mało. Mieliśmy w historii wiele takich zrywów opartych na słomianym (jak się okazywało) zapale i się nauczyliśmy, żeby tak więcej nie robić. GTW jest po to, aby wykrywać słomiany zapał i dusić go w zarodku. Subforum o Drupalu? Jeśli społeczność wyrazi taką potrzebę to będzie. Teraz takiej potrzeby nie ma, a wszelkie argumenty mówiące o tym, ilu userów tracimy mogą działać na jakieś komercyjne fora, ale nie na php.pl, gdzie kryterium ilości odwiedzin praktycznie nie istnieje.

Może odrobinkę nie na temat, ale...
Są reklamy na wortalu, z których są finansowane jakieś działania społeczności. Niestety - nikt nie zgłasza się i nie mówi: "chciałbym zrobić konkurs, czy mogę liczyć na wsparcie serwisu w takim i takim zakresie?". Każdy czeka na to, co powie GTW, a GTW jak robi konkurs, to się zgłaszają się 4(sic!) osoby, choć można było dostać nawet kilkaset złotych za art.
Założymy subforum, będzie tam 5 tematów na krzyż i precedens, z którego zaraz będą chcieli skorzystać wszyscy. Naprawdę o to chodzi, żeby pojawiało się 150 tematów pt. "Jak zainstalować phpBB?", "Jak zmienić skórkę w wordpressie?"?
Wiem, że już nie raz podobne posty były pisane, ale pojawiają się nowi ludzie i czasem trzeba przypomnieć, że to nie Ja, czy ludzie z Ekipy tworzą zawartość, tylko każdy, kto ma tutaj konto i odrobinę altruizmu w żyłach. Trzeba nie tyle przedstawiać pomysły, co je realizować w ramach społeczności. Brzmi może jak przeciętny tekst z Naszej Klasy, czy innej Fotki, gdzie "społeczność" to pojecie sztuczne. Nas tutaj jednak łączy wspólne zainteresowanie programowaniem w PHP, część ludzi łączą relacje biznesowe.

Cytat
Oczywiście decyzja należy do Was, ale torpedowanie wszystkich pomysłów na ulepszenie forum też nie jest dobrym rozwiązaniem, a moim zdaniem dodanie nowych podkategorii ulepszyłoby forum.

Dodanie subforum Kasi Cichopek zwiększyłoby ilość kobiet na forum. To też by było "ulepszenie"?
O Torpedowaniu mógłbyś mówić, gdybyś reprezentował kilkanaście osób, które nie mają gdzie pisać o Drupalu lub po prostu chcą pisać o nim tutaj, a Ja bym powiedział "spadajcie".
Zacznijcie pisać, a subforum powstanie bez konieczności proszenia o nie, bo taka jest naturalna kolej rzeczy. Jesteśmy elastyczni na tyle ile trzeba, a nie na tyle ile można

Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.