Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: smarty - czy to w ogóle jest potrzebne?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
newbbbie
przeczytałem wstęp do smarty.... ale nie jestem do tego przekonany... przecież lepiej wprowadzić kod php do szablonu... Proszę o informacje od osób które mają większą styczność z tą technologią...

"przekonajcie" mnie że smarty jest zle/dobre... ;]

pozdrawiam smile.gif
Zyx
Używanie Smarty'ego faktycznie jest średnio sensowne, systemów szablonów w ogólności - już bardziej. Polecam lekturę:

http://www.zyxist.com/pokaz.php/uzyteczne_systemy_szablonow

Oraz ew. recenzja Smarty'ego 3, by zobaczyć, dokąd zmierza konkretny system szablonów, o który pytasz:

http://www.zyxist.com/pokaz.php/smarty_3
Misiek92
Sam zaczynam przerabiać mojego"cms'a" pod smarty, na pewno plusem jest to że możemy później dużo łatwiej dostosowywać szablony smile.gif ponieważ html jest oddzielony on php, minusem jest to że jeżeli od początku nie piszesz skryptu w smarty to później się namęczysz żeby go przerobić.
vokiel
Możesz oddzielić cześć M i C od V nie korzystając ze Smarty. Nawet nie korzystając w ogóle z systemów szablonów. Są tego plusy i minusy (albo jak mawiał Wałęsa: "plusy dodatnie i plusy ujemne").

Smarty nie równa się system szablonów. Jest jednym z nich, ale nie jedynym. Czasem odnoszę wrażenie, że wiele osób stawia znak równości. Jeśli system szablonów to Smarty. Każdy orzeł jest ptakiem, ale nie każdy ptak to orzeł. Smarty jest systemem szablonów, ale są też inne 'ptaki'.
newbbbie
czyli ogólnie jeśli nie widzę żadnych plusów smarty nie ma sensu się go uczyć? (myślę przyszłościowo... co by sie jakiś projekcik trafiłtongue.gif)
vokiel
Nie skreślaj go tak od razu;)
Bo co zrobisz jeśli trafi Ci się kontynuacja projektu w którym Smarty był wykorzystany? Przepisanie wszystkiego od nowa na inny system szablonów?
Albo jeśli trafi Ci się dorobienie czegoś, drobne modyfikacje w istniejącym projekcie opartym na Smarty?

Warto wiedzieć co do czego, nawet w podstawowym zakresie. A znać na wylot jakiś dobry system szablonów na którym będziesz opierał swoje projekty (te prowadzone od podstaw).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.