Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Forum]Invision Power Board
Forum PHP.pl > Wortal > Skrypty
Stron: 1, 2
scanner
W tym wątku proszę zamieszczać pytania dotyczące skryptu "Invision Power Board"
Zxc&
Hm fajnie forum, można go samemu spolszczyć. Ale wiedzy brak (umiem angielski ale nie tak żeby spolszczyć cae forum,) może ktoś wie skąd sciągnąć spolszczenie? i jakieś dodatkowe grafiki
scanner
http://ibpl.gg3d.com/
Chewolf
Uważam że to dobry skrypt może nawet lepszy od phpbb lecz wiecej zajmuje miejsca :?
Indianin
Cytat
lecz wiecej zajmuje miejsca :?
Tylko na początku . Przy trzech tysiącach postów w phpbb baza miała 10 MB a w IPB 4 MB
Paul
A tak z ciekawosci pozwole sobie na maly OT... Ile zajmuje baza forum.php.pl? smile.gif Jesli tu jest 65 tys postow i 5 tys userow... smile.gif
scanner
ok. 65 mega *.sql
g0blin
Sam uzywam phpbb oraz invision board w dwoch roznych serwisach. Na poczatku bylem raczej zwolennikiem tego pierwszego dopoki nie poznalem invision board:) O wiele wieksze mozliwosci konfiguracyjne od phpbb i wydaje mi sie iz latwiej mozna pisac do niego wlasne rozszerzenia.
Goraco polecam smile.gif
PMadej
a czy ktos z was korzystal juz z wersji 2.0 beta? chodzi mi o style_managera.
Mam z nim problem edytuje header ... wszystko jest ok ... edytuje members bar i jest ok dopoki zmieniam informacje dla usera zarejestrowanego, gdy zmienie cokolwiek w czesci dla goscia wysypuje sie CAŁE doslownie cale forum ... i wyrzuca undefined class w pliku functions.php
Disaster
Imho porownujac obecne stabilne wersje Invision i phpbb2 to porownanie to wypada zdecydowanie na korzysc tego pierwszego? Dlaczego? Przede wszystkim jest znacznie szybsze, ma wiecej mozliwosci, wiecej wbudowanych funkcji, ktore w phpbb mozna uzyskac wprowadzajac odpowiednie modyfikacje. Jezeli chodzi o rozmiar bazy danych to Invision z 75k postow i 2k userow zajmuje 45mb. W zasadzie jedyna przewaga phpbb jest lepszy system uprawnien, a konkretniej uzytkownicy moga nalezec do kilku grup bez zadnych kolizji, i mozliwosc tworzenia moderatorow grup, ktorzy samemu dodaja nowych czlonkow odciazajac w ten sposob adminow biggrin.gif
Bourne18
Czyli Invision Power Board zajmuje mniej miejsca w bazie a jak to wygląda od strony zabezpieczeń ? Z tego co widze w buqtrackach to Invision Power Board ma dużo dziur , a ekipa phpBB odrazu wydaje łatke jak tylko coś zostanie wykryte (nie wiem jak jest z Invision Power Board) . Mam także pytanie jakie są jeszcze skrypty forumowe tej samej klasy (chodzące na php/mysql) ?

Pozdrawiam
scanner
IMHO IPB jest znacznie bezpieczniejsze od phpBB - daj linka do tych bugtragów.
Co do zajętości w bazie - tak, IPB jest mniejsze.
innym ciekawym rozwiązaniem jest vBulletin ale jest w pełni komercyjny AFAIR.
Bourne18
http://secunia.com/advisories/11008/

Spis bugów jest poniżej.

Najnowsza wersja to 1.3.1 Invision Board-a , a nie wiem jak ekipa od IPB szybko usuwa dziury po ich wykryciu , wie ktoś może ?
Chewolf
Starają się jak najszybciej tongue.gif
sobstel
mam problem ze znalezieniem jakiegos konwertera z phpbb do invision power board. chodzi mi o baze postow. nie chcialbym jej utracic przy zmianie skryptu. czy wie ktos gdzie mozna takie cos znalezc?
kubatron
A patrzyłeś tu: http://ibplanet.pl/index.php?mod=catalog&cid=22
sobstel
racja. musze pocwiczyc google, bo umknela mi polska strona invision. dzieki.
dla wszystkich : jest tam konwerter z phpbb 2.0 do ipb 1.2 i 1.1
Laki63
Cytat(scanner @ 2004-03-23 09:27:08)

Kilkakrotnie probowalem tam zagladac ale chyba limit transferu jest przekroczony. Czy mozna poprosic o inny url??

Pozdrawiam
Slawek
bela
www.ibplanet.pl ?
Laki63
Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later.


Niestety to samo czyzby koniec roku mial jakis wplyw na to?? rolleyes.gif

Moze ktos przesle mi ten plik to go podlinkuje na swoj serwer... i udostepnie innym biggrin.gif mikolaj juz byl


Nie bede pisal drugiego posta pod swoim. Udalo sie dziekuje za pomoc :roll2:
karolski
a ktos ma jakies linki do stron z zabezpieczeniami do IPB
Slump
Niema to jak na kilku forach poscic.
Proponuje opisac dokladniej problem, sprawdzic logi serwa i upewnic sie, ze ktos po prostu nie zlamal ci haSLA smile.gif
NuLL
Inne pytanie - dot. licencji.

Mam na kompie instalke IPB - czy moge go wrzucić na serwer ze stroną questionmark.gif Oczywiście wersja v1.3 Final
Slump
Jesli masz na dysku wersje nizsza od 2.0.1 to mozesz ja dac na ftp. Masz ja pobrana za czasow starej licecji i mozesz instalowac.
NuLL
Instalować moge smile.gif
Cytat
mozesz dac na ftp

Tak do ściągnięcia ludkom questionmark.gif Wam na ftp questionmark.gif

PS. Polish language version reqiured -ma ktoś instalkę - stronka którą zapodał @scanner nie dziala. Jak ktoś i ma chwilkę null_pl@o2.pl

Dzieki smile.gif
Slump
Nie do pobranie nie mozesz na ftp dc ludzia.
A langa szukaj ibplanet.pl
chuck3y
Mam pytanie mam spolszczenie do IPB 2.0 ale nie wyświetla mi polskich znaków.
Nie wiem co mam zrobić żeby były wyświetlane te znaki.

Proszę o pomoc
NuLL
W Skins są HTML Wrappers czy coś takiego - tam można zmienić stronę kodową.
chuck3y
Mógł byś mi dokładniej napisać co mam zrobić bo nie rozumiem za bardzo.
NuLL
Jako ipbplanet.pl coś nie działa - www.null.projekty.pl/files/ipb_13_pl.rar - Poslki język - a problem wyżej - zedytuje post i opisze dokładnie.
chuck3y
Zobacz www.pawel.olnet.com.pl/forum Nie mam wyświetlanych polskich znaków.

Da się coś z tym zrobić ?
victor7
nie mogę pobrać ipb z serwera jest on na ftp i nie ma dostępu co mam zrobić?
NuLL
A o która wersję chodzi ? Rozpowszechnianie IPB 1.3 jest nielegalne aktualnie. A wersje >2 można ściągnąć jako trial.
PiotrLegnica
wie ktos skad mozna sciagnac spolszczenie do IPB 2.0.4 razem z ACP?
ibplanet cos mi nie dziala ;/
NuLL
O ile się nie mylę spolszczenia do ACP nie ma.
PiotrLegnica
aha dzieki
kwiateusz
Cytat(NuLL @ 2005-07-06 11:42:17)
O ile się nie mylę spolszczenia do ACP nie ma.

Mylisz sie smile.gif jest spolszczenie ACP do 2.0.4 i wczesniejszych tylko ibplanet cos nie dziala (admini ponoc juz nad tym pracuja smile.gif). Wiem to bo jestem tam jednym z redaktorow i pomagalem przy tworzeniu smile.gif Jest jeszcze troche bledow ale jezeli ktos by chcial to
Kod
www.nofwarez.hakerzy.pl/appz/ipbplacp.rar

hasło: nofwarez.tk
smile.gif
Ccn
Pilnie potrzebuje spolszczenie do ACP do IPB 1.3 ! Możecie przesłać mi na mail: ccn@interia.pl , widze, że tutaj macie (http://forum.php.pl/admin.php)
Koperek
A mam pytanko takie moze głupie ale nie wiem :/

Jak sie to robi zeby administrator byl na czerwono, moderator zielono , jeszcze jakas grupa na inny kolor gdzie to sie ustawia questionmark.gif rolleyes.gif

Edit i jeszcze 1 mam pytanko : Zrobiłem 1 userowi grupe moderator ale ma 10 postów i pisze mu ranga cienias sad.gif Jak mu ja usunac albo dac zeby była ranga moderator questionmark.gif

Z góry bede wdzieczny za pomoc rolleyes.gif
zimaq
ad1.
W edycji grupy są pola odpowiedzialne za prefix i suffix z omówionym przykładem.
ad2.
Zmienić tytuł userowi via acp ( w edycji usera )
Koperek
Kolory znalazłem Thx ale tego ad 2 nie moge :/

Wchodze w Manage Members wybieram usera ale nie mam (albo nie widze) tytułu jego zeby mozna zmienic

Aha i druga sprawa przy okazji ...jak zrobic zeby było wejscie do danego dzialu (subforum) od np. 30 postów questionmark.gif

Bede wdzieczny za pomoc smile.gif
Ccn
Nikt niema spolszczenia do ACP ?
outofspace
Zadna z polskich stron poswiecowna IBP nie dziala zarowno ibpplanet jak i jej mirrow na gg3d. Czy ktos wie gdzie oni sie przeniesli ?
Slump
Pozwole sobie odpowiedziec, gdyz mam o tym dobre info smile.gif

Zniknol nasz serw jak i domena. Znikniecie serwa bylo planowane i mamy nowy.
Jednak z domena niezle jaja robi nask. Dotychczasowy wlasciciel domeny zrzekl sie do niej praw, widzialem stosowne pisma. Kilkukrotnie wysylane do nask. Jednak oni twierdza, ze tego nie uczynil, wiele rzeczy mu zazucaja ( nie prawdziwych) i nazywaja wlascicielem pomimo faktu, ze nie ma nad domena wladzy. Nask twierdzi, ze ma.
Maja taki burdel, ze w whois sa dobre dane, a oni odmawiaja przyjecie 4 krotnie wyslanych papierow, gdyz w ich bazie nazwisko wlasciciela jest rozne od osoby zrzekajacej sie ( to ta sama osoba). w whois jest ok oni w papierach maja inaczej.

To maly wycinek sprawy, o swoje walczymy jednak na nask wplywu nie mamy.

Ps gg3d to nie mirror, tylko stary serw nie nasz juz dawno, jednak posiadal przekierowanie smile.gif
kwiateusz
oo wreszcie jakies info smile.gif na gg nawet taki rozmowny nie jestes tongue.gif nie mozna by chwilowo odpalic forum bez domenki tylko przez adres dostarczany wraz z serwerem chodzi mi o cos typu konto.adres_serwera.pl ...
Santa
jakieś wieści jeśli chodzi o iBplanet?
Zenonek
Witam

Mam dosyć dziwne pytanie

Czy mozliwe jest aby w IPB administrator był w stanie przeczytac PM swoich userów :?: Czy wiadomosći te są szyfrowane :?: i czy ewentualnie administrator (potrafiacy to zrobić) jest w stanie wyłaczyć przez zmiane skyptu takie szyfrowanie aby sam mógł bez przeszkód mieć dostęp do PM :?:

Pytam, bo nie wiem czy nie jestem ofiara takiego admina...

Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedz
Indianin
Nie sa szyfrowane .
Jest hack , albo phpmyadmin .
Nie chcialbym byc userem na twoim forum
Slump
Pm zapisywane sa w bazie danych normalnie bez szyfrowania.
Fora oparte o ib pozwalaja root adminowi odczyt pm.
Jest to logiczne i prawidlowe.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.