Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Generator formularzy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
lukas_xplowd
Witam,

Poszukuję generator formularzy, który mógłbym "podpiąć" pod własny CMS.
Znalazłem ChronoForms, który jest dokładnie tym czego szukam.
http://extensions.joomla.org/extensions/1508/details
Niestety jest to moduł do joomli i nie mogę znaleźć jego samodzielnej wersji.

Jeśli ktoś byłby w stanie poradzić mi jak uruchomić ChronoForms jako samodzielny skrypt bądź może polecić jakiś odpowiednik to będę wdzięczny.
darko
Kodu nie mam, bo musiałbym się zarejestrować, żeby pobrać (nie mam czasu), ale strzelam, że pewnie da się powyrzucać/pozamieniać miejsca w kodzie związane z Joomlą, mniejszym lub większym nakładem pracy powinno dać się to wykonać. Odnośnie innych rozwiązań, to sprawdziłeś np. phpformgen lub nietypowo phpform.org ?
lukas_xplowd
Sprawdzałem już wcześniej phpformgen i tu jest trochę dziwna sytuacja. Bo 13.06.2007 autor opublikował wersję 3.0beta do testów ale niestety od tego czasu nie opublikował jej do pobrania, a ta wersja byłaby dla mnie jak najbardziej ok. Starsza wersja niestety jest trochę archaiczna i ma już problemy z nowszymi przeglądarkami. Niestety projekt umarł.

phpform.org (też widziałem wcześniej tą stronę) nie daje możliwości pobrania skryptu tylko daje możliwość generowanie online formularza w htmlu.

Co do wyłuskania skryptu z modułu joomli to jakoś nie czuję się na siłach - spojrzałem w kod ale strasznie jest powiązany z jądrem joomli. Nic będę musiał próbować dalej.

Dzięki za radę.
Zyx
Przyzwoite systemy obsługi formularzy znajdują się w kilku frameworkach i niestety jest z tym problem. O ile mnie pamięć nie myli, w Symfony moduł sfForm może być używany niezależnie od całej reszty jako samodzielny komponent. Powstaje polski Open Power Forms, ale tam jeszcze trzeba dużo pracy wykonać, aby się on nadawał do użytku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.