Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SquirrelMail 1.2.10
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
scanner
Tym razem ja o coś zapytam. Konkretnie, to szukam pomocy w uruchomieniu SquirrelMaila. Próby zalogowania się kończą się komunikatem:
Kod
There was an error contacting the mail server.

Contact your administrator for help.
. Fragment configa:
Kod
$domain                 = 'moj.serwer.pl';

$imapServerAddress      = 'localhost';

$imapPort               = 143;

$useSendmail            = false;

$smtpServerAddress      = 'localhost';

$smtpPort               = 25;

$sendmail_path          = '/usr/sbin/sendmail';

$use_authenticated_smtp = true;

$pop_before_smtp        = true;

$imap_server_type       = 'other';

$invert_time            = false;

$optional_delimiter     = 'detect';

Poczta jest obslugiwana przez Qmaila. Ktos ma jakieś propozycje co mogłem przegapić, zapomnieć, zle podać?
dragossani
Squirrel chodzi przez IMAP - sprawdź najpierw czy z nim wszystko w porządku. Połącz się jakimś normalnym klientem pocztowym przez IMAP i zobacz czy działa. Sprawdź też co to za serwer IMAP'a. U mnie w konfigu squirrel'a musiałem przestawić serwer na: $imap_server_type = 'cyrus';
scanner
A mógłbyś poradzić jak tego IMAPa ugryźć? W życiu tego nie robilem smile.gif
dragossani
Trudno żebym tutaj wrzucał opis instalacji i konfiguracji serwera IMAP. Najpierw może zorientuj się co to jest i "z czym to się je". Generalnie IMAP to taki lepszy POP3. Jest zsynchronizowany z serwerem pocztowym (np. Qmailem) ale w przeciwieństwie do POP3, przechowuje wszystkie Twoje maile, wraz ze strukturą katalogów stworzoną przez Ciebie po stronie serwera, a nie u klienta. Czyli nie musisz już sobie robić w Outlooku katalogów, segregować wiadomości, przechowywać w Draft niedokończone maile itd. - wszystko siedzi na serwerze i możesz się do tego podłączyć z każdego miejsca i masz komplet danych. Jeśli chodzi o instalację to proponuje na początek zajrzeć do Twojej dystrybucji - prawdopodobnie są tam odpowiednie pakiety. Ewentualnie możesz robić wszystko z palca - stronka jednego z kilku dostępnych serwerów IMAP: http://asg.web.cmu.edu/cyrus/imapd/.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.