Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: JavaScript. Nieoficjalny podręcznik.
Forum PHP.pl > Inne > Książki
niejaki don jm
http://helion.pl/ksiazki/jascnp.htm

Pozwolę sobie przedstawić książkę Davida Sawyera McFarlanda pod tytułem JavaScript. Nieoficjalny podręcznik
opisującą znany język skryptowy JavaScript oraz również znany - skąd inąd - framework jQuery.


Książki tej nie posiadam, więc nie mogę się o niej wypowiedzieć smile.gif ale oddajmy to fachowcom-marketingowcom z Helionu - wydawcy tej książki.

Cytat
Wykorzystaj możliwości JavaScript!

-Jak rozpocząć przygodę z JavaScript?
-Jak dynamicznie modyfikować strony WWW?
-Jak wykorzystać możliwości technologii AJAX?

JavaScript to obiektowy język programowania, który tchnął życie w świat statycznych stron WWW. Sprawdzanie poprawności formularzy, animacje, interaktywność to tylko niektóre z możliwości tego języka. Jednak to, co ostatecznie ugruntowało jego pozycję, to technologia AJAX. Dzięki niej strony internetowe mogą zachowywać się tak, jak standardowe aplikacje, znane z codziennej pracy. Warto zastanowić się, czy wszystkie możliwości JavaScript zostały już odkryte? Może to właśnie Ty zastosujesz go w nowatorski sposób? Pewne jest, że ta książka Ci w tym pomoże!

Książka "JavaScript. Nieoficjalny podręcznik" stanowi idealne źródło informacji na temat programowania w języku JavaScript. Na samym początku poznasz jego składnię, typy danych oraz wszelkie elementy, które pozwolą Ci na swobodną pracę. Po zaznajomieniu się z podstawami przejdziesz do bardziej zaawansowanych tematów. Nauczysz się dynamicznie modyfikować strony WWW, obsługiwać zdarzenia, wykorzystywać bibliotekę jQuery czy też w efektowny sposób prezentować zdjęcia. Ponadto zdobędziesz wiedzę na temat budowania przejrzystych formularzy, tworzenia łatwego w obsłudze interfejsu oraz sposobów wykorzystywania możliwości technologii AJAX. Nie da się ukryć, że dzięki tej książce Twoje strony WWW zyskają na atrakcyjności!

-Narzędzie do programowania w JavaScript
-Podstawy HTML oraz CSS
-Typowe konstrukcje języka JavaScript
-Typy danych
-Wykorzystanie zmiennych
-Logika i struktury sterujące
-Wykorzystanie modelu DOM
-Podstawy pracy z biblioteką jQuery
-Obsługa zdarzeń
-Efekty związane z rysunkami
-Wykorzystanie wtyczki lightBox
-Tworzenie przejrzystych i inteligentnych formularzy
-Kontrola poprawności wprowadzanych danych
-Wykorzystanie technologii AJAX
-Zaawansowane zagadnienia, związane z programowaniem w JavaScript
-Diagnoza i rozwiązywanie typowych problemów

Twórz atrakcyjne witryny WWW, korzystając z JavaScript!



Dla bardziej zainteresowanych smile.gif Link do - legalnego, darmowego - rozdziału piątego
ftp://ftp.helion.pl/online/jascnp/jascnp-5.pdf

Podsumowanie zagranicznej recenzji:

So is this the definitive guide to JavaScript? No, not really – it'll take a much fatter volume to accomplish that. But it will get you going, and it will give you a nice primer in JQuery on the way by. And by the time you get through the exercises, you'll be able to produce some interesting client-side apps, and be ready to spread your programming wings.


Czy wy macie jakieś doświadczenia z tą książką questionmark.gif
cook
Miał ktoś z Was styczność z tą książką bo od dłuższego czasu na nią czekam i chcę ją kupić.
niejaki don jm
Ja nie miałem, ale też mnie interesuje. 5 rozdział fajny biggrin.gif

Może sobie kupię, bo JS znam TYLKO pobieżnie smile.gif (Jestem skorpion z początku dat tego zodiaku i mam trochę z wagi m.in. niezdecydowanie, a jak się zdecydowałem, to książki p. Zakasa nie mogłem znaleźć tongue.gif ) Jak kupię na 100% dam znać haha.gif

cook
Dziś zakupiłem tę książkę i po przeczytaniu pierwszego rozdziału i przekartkowaniu książki mogę ją wszystkim polecić. smile.gif
badowl
Przeczytał już ktoś tą książkę? Proszę o opinię.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.