Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Klasa] Size - Zamiana jednostek (pamięci)
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Algorytmy, klasy, funkcje
McFly_PM
Ostatnio nie mając nic pożytecznego do roboty napisałem klasę, która zamienia liczbę w bajtach na inne jednostki (MB, GB itd.) dodatkowo działa w kilku językach smile.gif W paczce znajdziecie klasę, oraz przykładowe użycie.
  1. <?php
  2. require_once('size/size.php');
  3. $size = new Size();
  4.  
  5. $size -> Type('text');
  6. echo $size -> Text(45455645645555545444);
  7.  
  8. echo '<br />';
  9.  
  10. $size -> Type('normal');
  11. echo $size -> Text(5645655666);
  12. ?>


Pobierz
darko
Nie lepiej byłoby zrezygnować z metody Type w ogóle, a faktycznie sprawdzać typ parametru przekazywanego do metody Text (po prostu dodać drugi parametr, żeby nie trzeba było za każdym razem pisać $size -> Type('normal'); $size -> Type('text'); itd. )

albo:

  1. echo $size -> Text(45455645645555545444, 'text');
  2. echo $size -> Text(45455645645555545444, 'normal');


? Generalnie nic wielkiego, ani poważnego, czego nie można byłoby osiągnąć mnożąc lub dzieląc wybraną liczbę przez odpowiednią potęgę liczby 1024. Czy według Ciebie obsługa wersji językowych i np. języka polskiego sprowadza się do modyfikacji wyrazu xxxxxx-bajt-yyyy ? Przydałoby się też określić typ licencji w komentarzu, poza tym komentarze nie są zgodne z phpDoc. Określanie pól klasy za pomocą var - to raczej poprzednia epoka php. Nie wiem, jak Wy, ale ja jak piszę kod i stosuję anglojęzyczny standard, to komentarze też piszę po angielsku. Ostatnia ważna rzecz. Plik źródłowy Twojej klasy jest źle zakodowany, zwróć uwagę na krzaczki zamiast polskich znaków w komentarzach.

Pozdrawiam
wookieb
A o bitach to zapomniałeś?
Poza tym przeliczasz tylko i wyłącznie z bajtów, co jest strasznie ograniczające.
Języki nawet przydatne i warte uwagi, ale klasa jest za bardzo ograniczająca smile.gif
McFly_PM
@wookieb: Zrobi się i bity smile.gif przeliczanie z innych jednostek tez by się przydało.
@darko: Type dlatego, żeby można było ustalić tak jakby domyślny rodzaj zwracanych danych. Opisy po polsku, bo mój angielski troszkę słaby smile.gif O licencji zapomniałem. A co masz do var ? phpDoc muszę się poduczyć, a napisałem to dla nauki, a nie jakiegoś wielkiego udostępniania, więc opinie mile widziane.
darko
Nic nie mam do var smile.gif po prostu już się tak nie definiuje pól, są modyfikatory dostępu: private, protected i public, no chyba że chodzi o kompatybilność wstecz z php4. Ten domyślny rodzaj zwracanych danych można byłoby jednak określać w metodzie Text jako kolejny parametr, no ale to już kwestia gustu, podobnie, jak z używaniem var.
wujek2009
Link padł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.