Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Początek z php
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
Swi7ch
Zastanawiam się czy dzisiaj, kiedy powinno używać się obiektowego PHP5 warto jeszcze inwestować w takie książki jak Vademecum profesjonalisty. Wiele osób zwraca uwagę, że książka uczy złych nawyków, ogólnie kiepską jakość kodu. Wobec tego może lepiej wystartować z takiej książki jak http://helion.pl/ksiazki/phappo.htm ? Choć przeglądając spis treści nie porusza ona tak wielu tematów jak słynne już Vademecum. A może to i dobrze, bo to co nauczymy się w Vademecum będzie i tak potrzebowało odświeżenia (?)
Quantino
Mam tą książkę lecz z przyczyn braku czasu jeszcze nie przeczytałem. Czytałem kawałek Vademecum znajomego i kilka rozdziałów z książki, którą podałeś i powiem ci tak. W Vademecum jest wszystko dokładnie opisane a tutaj masz napisana rozwiązania, które wybrali autorzy książki a resztę funkcji itp. masz w dodatku wypisane wraz z opisem działania i podzielone na kategorie już do samodzielnej nauki po tym jak się przeczyta książkę i wie jak je stosować.
frytek92
Powiem ci tak ze "PHP5, Apache i MySQL. Od podstaw" o której mówisz tak naprawdę nauczyła mnie PHP może nie ma ale za to fajnie uczy bo uczy w praktyce od podstaw tworzymy najpierw portal filmowy a potem portal komiksowy a taka forma nauki jak najbardziej do mnie przemawia wiec POLECAM exclamation.gif!
djkrc
Witam, mam do wyboru Biblię PHP5 i "PHP5, Apache i MySQL. Od podstaw", która według was jest lepsza, bo nie wiem od której zacząć... FAktycznie przeglądając "PHP5, Apache i MySQL. Od podstaw" zauważyłem rozwiązania które mnie interesują, ponieważ chcę wystartować ze stronką z multimediami głównie muzyka... Niestety nie posiadam jeszcze Blibli więc pytam czy pozostac przy obecnej książce czy może Kupic biblięquestionmark.gif?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.