Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: zabezpieczenie strony
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
bluebird
wyobraź sobie taką sytuację: robisz klientowi stronę, wrzucasz na jego serwer, on cie "dyma" i nie płaci - czy znasz jakiś znany sposób na zabezpieczenie tego mając na uwadze że koleś ma przecież kod i bazę danych i może wynająć jakiegoś programiste który mógłby usunąć blokujący kod? doszedłem do wniosku że musiałbym wszystkie pliki zakodować np html encrypterem ale chciałbym uniknąć tego... chodzi mi o rozwiązanie np. formularz który wpisuje odpowiednie hasło i stronka sie blokuje - co nie jest dla mnie problemem - natomiast chciałbym właśnie zagrać na nosie szczwanym lisom... wszelkie konstruktywne posty mile widziane smile.gif
vokiel
Było omawiane na tym forum już X razy.
Opcje są dwie:
1. Zaszyfrowanie plików (IonCube, ZendEncoder, Sourceguardian, etc)
2. Trzymanie plików u siebie (własny hosting, który kontrahent wynajmuje)

Reszta nie działa, cokolwiek z kodem nie zrobisz, ile zabezpieczeń nie umieścisz, to jeśli klient ma cały kod, przy odpowiedniej ilości wiedzy, chęci i czasu złamie takowe zabezpieczenia.
blooregard
I podstawowa kwestia: nie robisz NIC bez umowy, bo to jedyny sposób na dochodzenie swoich praw.
A jak robisz "na piękne oczy" to się potem nie dziw, że Ci nie chcą płacić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.