Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Portal, forum, galeria - Rozwiązanie komponentowe
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
KARQL
Witam:)

Drodzy forumowicze zwracam się do was z prośbą o poradęsmile.gif Mianowicie dawno nie siedziałem w aplikacjach webowych nie wiem co teraz jest na topie, co się wykorzystuje, a co już przeszło do lamusa:)

Mam zrobić taki mały portal jak najmniejszym kosztem, dlatego chce go oprzeć o gotowe rozwiązania. Opiszę pokrótce jego funkcjonalność.

- Aktualności
- Możliwość tworzenia podstron
- Forum
- Galeria

Jak chodzi o galerie to chcę zrobić tak, aby była dana grupa która może dodawać zdjęcia do galerii bez przeszkód (tacy jakby moderatorzy), a pozostali użytkownicy systemu, kiedy chcą dodać zdjęcie trafia ono do poczekalni widocznej dla powyższej grupy i po zaakceptowaniu trafia na stronę.

Teraz zastanawiam się co do tego wykorzystać. Myślałem, aby wziąć forum phpBB, wgrać odpowiednie moduły, odpowiednio zmodyfikować, a czego nie ma dopisać samemu, ale zastanawiam się czy nie ma jakiegoś łatwiejszego sposobu.
Podobno joomola się też dobrze sprawdza, znajdą się do niej moduły forum i galerii (która można tak ustawić)?

Może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Samemu ciężko mi ruszyć, bo teraz powstało sporo różnych skryptów nie wiem, które są dobre, które się używa, a które omija. Jakbym sam chciał znaleźć odpowiedni to zajęło by mi to masę czasu:) Wy w tym siedzicie praktycznie na co dzień to jesteście lepiej zorientowani:)

Będę wdzięczny za każdą pomoc:) Wystarczy, że mnie nakierujecie w którą stronę iść i od czego zacząć to sobie poradzęsmile.gif

Pozdrawiam
TheSnake
Witaj, ostatnio zauważyłem, że o Joomli zaczyna z powrotem robić się głośno, ale przeglądając rózne strony o tematyce [cenzura] to często pojawiają się do niego różne haki na modyfikacje. Co do PhpBB to dobry wybór, ale tylko wersja 3, przemo i 2 to już stare skrypty, a ewentualne dziury nie są już łatane (przykład sadistic.pl: http://www.wykop.pl/link/286357/sadistic-pl-zhackowane ). Z PhpBB3 jest bardzo łatwo zintegrować swoją aplikację, nie wiem jak z innymi skryptami forum.
furman12
Jak kolega wyżej powiedział o Joomli zaczyna się robić głośno. Proponuję ci Joomla 1.5x + Agora Forum (albo kunena, ew pomost przemo) + phoca gallery wszystko fajnie tak wygląda ew możesz dodać community builder.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.