Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PhpFreeChat
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
eizomaster
Witam znawców smile.gif
Mam od kilku dni problem ze skryptem PhpFreeChat (http://www.phpfreechat.net)
Chcę zainstalować chat, który będzie miał możliwość zarezerwowania nicku "admin",
"administrator" - żeby nikt się pode mnie nie podszył. Podobno ten skrypt daje taką
możliwość... Może da się jakoś zrobić logowanie?

Denerwuje mnie w nim również, że każdy użytkownik może używać poleceń typu /clear,
/rehash, /debug itp... Ogólnie rzecz biorąc chciałbym, żeby nick "admin" i "administrator"
mógł wszystko - reszta niewiele...

Na obecną chwilę moje parametry (http://www.phpfreechat.net/parameters) wyglądają tak:

  1. $params = array();
  2. $params["title"] = "Tytul";
  3. $params["language"] = "pl_PL";
  4. $params["frozen_nick"] = "true";
  5. $params["isadmin"] = false; // do not use it on production servers ;)
  6. $params["max_msg"] = 50;
  7. $params["focus_on_connect"] = true;
  8. $params["short_url"] = true;
  9. $params["short_url_width"] = 5;
  10. $params['admins'] = array('admin' => 'i_jego_haslo', 'administrator' => 'i_jego_haslo');
  11. $params["serverid"] = md5(__FILE__); // calculate a unique id for this chat
  12. $params["theme"] = "zilveer";


Dodam, że moja strona nie jest CMSem - nie mam żadnego systemu logowania.
Proszę osoby bardziej doświadczone o jakąkolwiek pomoc, z góry dziękuję.

P.S. Ten skrypt to nie jest konieczność - ale niestety nie mam nic lepszego, z drugiej strony
ten jest ok, można go nieźle dostosować graficznie... jak on będzie się zachowywał przy 50-100 userach?
MTF
panie kolego...

da sie nawet wyłączyć te komendy dla userów... ale jest jedno ale... trzeba umieć czytać winksmiley.jpg

Lista paramterów które ustawiasz w nagłówku przed wczytaniem czatu :ziewa:

ustawiasz admina na swój nick... a reszcie zabierasz... dajesz hasło na swój nick...

http://www.phpfreechat.net/commands komendami dodajesz wrazie czego nowych admów...

zresztą masz konfiguracje jak widze... wiec w czym problem ?
eizomaster
Dziękuje MTF.

Największym problemem dla mnie jest to, iż w obecnej chwili każdy może zmienić sobie nick na "admin".
Tak jak wspominał MTF mam obecnie blokadę praw admina dla zwykłych userów i dwa konta admnistratorów:
  1. $params["isadmin"] = false;
  2. $params['admins'] = array('admin' => 'i_jego_haslo', 'administrator' => 'i_jego_haslo');

Mimo, że ktoś nie będzie miał praw administratora - może zmienić nick na "admin",
chciałbym uniknąć takich sytuacji i zablokować możliwość zmiany nicka na "admin" bez podania hasła... da się? sadsmiley02.gif

_______________________________________

Znalazłem chyba rozwiązanie... ale nie bardzo potrafię sobie poradzić z tym do końca.
Niestety moje umiejętności skierowane są na SEO a nie php sad.gif
Ale do rzeczy, postanowiłem dograć system logowania - Flexcustomer. Elegancko działa,
zapisuje userów do bazy. W "Full parameters list" od skryptu chata znalazłem wpis:

nick
If you have already identified the user (forum, portal...) you can force the user's nickname with this parameter. Defining a nick will skip the "Please enter your nickname" popup. Warning : Nicknames must be encoded in UTF-8. For example, if you get nicks from a databases where they are ISO-8859-1 encoded, you must convert it: $params["nick"] = iconv("ISO-8859-1", "UTF-8", $bdd_nickname); (Of course, change the $bdd_nickname parameter for your needs.)

Czyli ta linijka pozwoli mi na podpięcie userów z bazy do chata?
  1. $params["nick"] = iconv("ISO-8859-1", "UTF-8", $bdd_nickname);


Co mam rozumieć przez $bdd_nickname ? =mysql_connect("local","login","pass") ?
Gdzie w takim razie jakiś =mysql_select_db ? Dobrze to rozkminiam w ogóle?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.