Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt zamkniecia reklamy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
nowy16
Hmm często widzę na stronie reklamy, które można zamknąć. Nie napisane są w javascript. Czy może ktoś wie jak zrobić taki skrypcik, bo chciałbym na stronie dać jakiś obrazek, a kto by chciał to mógłby go zamknąć. Z góry dziękuję.
karolrynio
Może powiedz coś więcej, jakie reklamy itp, czy to baner, flash, reklama tekstowa.... a najlepiej gdybyś dał przykład...
nowy16
Chcę na stronie zrobić logo, które można wyłączyć, wystarczyłoby tylko kliknąć na krzyżyk, który pojawi się na logo. Czy wie ktoś jak to zrobić (oczywiście bez użycia flasha)?
karolrynio
Dajesz w kodzie HTML:
  1. <div id="baner">
  2.  
  3. // kod banera obrazek cczy co tam chcesz
  4. </div>


i gdzieś w dokumencie dajesz znacznik do zamknięcia reklamy:
  1. <a href="#" onclick="document.getElementById('baner').style.display = 'none'; return false;">ZAMKNIJ REKLAME</a>


Całość polega na tym, że dajesz na Divie w którym masz reklamę display: none.
neverever
Cytat(nowy16 @ 25.02.2010, 21:39:23 ) *
Hmm często widzę na stronie reklamy, które można zamknąć. Nie napisane są w javascript. Czy może ktoś wie jak zrobić taki skrypcik, bo chciałbym na stronie dać jakiś obrazek, a kto by chciał to mógłby go zamknąć. Z góry dziękuję.


Skoro nie używając javascriptu, to i onclick odpada.

Rozwiązaniem może być wykonanie reklamy we flashu

...albo w php - wysłać stan reklamy metodą GET lub POST i po jej odebraniu załączyć lub wyłaczyc reklamę - do tego będzie trzeba wykorzystać sesje albo ciastka do utrzymania info o aktualnym stanie - inaczej reklama się załączy po każdym odświeżeniu strony. ( no ale to już nie jest po stronie przerglądarki ;p )
hote
a jak zapisać, że użytkownik "Zamknął" naszą reklamę/informację, żeby mu jej ponownie nie pokazywaćquestionmark.gif AJAX?
fleshgrinder
sesja na serwerze albo cookies
hote
Cytat(fleshgrinder @ 12.05.2010, 03:12:35 ) *
sesja na serwerze albo cookies

to wiem, chodzi mi o przekazanie do serwera informacji, który użytkownik zamknął... a który nie. Bo chcę dalej wyświetlać tym, którzy nie odważyli się zamknąć (zwrócić uwagi).
fleshgrinder
mozesz to zrobic ajaxem, np. klikniecie na zamknij wywola uruchomienie skryptu na serwerze, ktory ustawia zmienna sesyjna 'ad_closed' na wartosc false

wlasciwie wystarczy tyle:

js po wywolaniu zdarzenia kliknieciem
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext
  1. var xhr = new XMLHttpRequest(); // *
  2. xhr.open('GET', 'ad.php');
  3. xhr.send();
[JAVASCRIPT] pobierz, plaintext

* w IE do wersji 7 troche inaczej tworzy sie obiekt XMLHttp, tu chodzilo mi tylko o zarysowanie pomyslu, poczytaj http://www.w3schools.com/ajax/default.asp

ad.php
  1. $_SESSION['ad_closed'] = false;
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.