cześć

na początku może się oficjalnie przywitam, tak, jestem nowy smile.gif "Witam!"

Szukałem chwile skryptu który w działaniu choćby przypominał piłkarski ranking fifa. Chodzi o dodawanie drużyn do bazy, ręczne (przez formularze) dodawanie wyników a żeby skrypt automatycznie obliczał punkty i ustawiał drużyny w odpowiedniej kolejności - nie znalazłem nic w ten deseń, ani nic co można by trochę zmodyfikować. Może nie szukałem tam gdzie trzeba, zdałem się głownie na wujka google i przejrzałem stronę hotscripts. Jak się ktoś natknął na coś podobnego, będę wdzięczny za jakieś informacje...


Jeśli natomiast nie, chętnie bym coś takiego "zbudował". Dosłownie zbudował, bo wiedzę o PHP i MySQL mam taką... hem, opanowaną w stopniu mocno niezaawansowanym. Jak już coś muszę zdziałać to składam skrypty i fragmenty kodów znalezione na forach, napisanie od zera i z "głowy" to jeszcze nie ja.

Pytanie do specjalistów: jak bardzo może być skomplikowana budowa czegoś podobnego? Od czego powinien zacząć taki laik mojego pokroju?

Pomyślałem, że żeby coś podobnego zacząć składać z różnych mniejszych skryptów, powinienem zacząć od systemu logowania użytkowników z nadawaniem praw (admin, moderator, użytkownik). Mając to, w miarę jakoś pode mnie ułożone, mógłbym zacząć myśleć nad skryptami na dodawanie i edycję drużyn, wyników, podliczanie... Nie proszę o gotowe rozwiązania (choć takowe byłoby najprostsze, wiadomo) ale o nakierowanie mnie na +- właściwą drogę, albo o wybicie pomysłu jeśli jest nierealny.

pozdro o/