Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Edytor wizualny
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
d4ng
Witam winksmiley.jpg

Właśnie tworze stronę dla pewnej firmy budowlanej haha.gif i bardzo potrzebuje jakiegoś edytora html (skrypt). Chodzi o to żeby właściciel firmy nie musiał edytować kodu i tam nanosić poprawki tylko przeszedł do specjalnej zakładki np. www.adres.pl/admin.php i tam korzystając tak jakby z formularza mógł zmienić zawartość zakładki np. cenik.html Czy znacie do tego jakiś prosty dobry skrypcik ?

Michaxxx
Cytat
Właśnie tworze stronę dla pewnej firmy budowlanej

A nie znasz PHP?
Zostaje Ci tylko CMS ... Polecam Joomle
vokiel
Jeśli nie znasz PHP to zainteresuj się gotowymi systemami. Ze swojej strony mogę polecić cms made simple, quick cms, drupal, wordpress.
d4ng
hehe taką zieloną lamą to nie jestem haha.gifd ogólnie odpowiedzi nie na temat... prosiłem o gotowy skrypt a nie podanie mi nazwy cmsów na których można postawaić stronę... blinksmiley.gif to ma być coś prostego w edycji i instalacji nie wymagającego MySQL. Ponawiam pytanie. Czy ktoś z was zna skrypt który umożliwi proste i estetyczne edytowanie strony html? (praktycznie każdy cms ma tą funkcje, więc coś takiego powinno istnieć...).
vokiel
Skoro tak to przepraszam winksmiley.jpg

Masz do wyboru szeroką gamę takich skryptów. Mogą być tworzące gotowy kod html, bbcode, markup - text-to-html.
TinyMCE, CKEditor, MarkItUp, Jitbit WYSIWYG-BBCode, Markdown...
darophp
Ja uwielbiam TinyMCE.
d4ng
teraz się zastanawiam jak połączyć np. openWYSIWYG ze stroną html... tak żeby tylko osoba która przejdzie do odpowiedniej podstrony (np http://www.jakasstrona.pl/admin.html) mogła edytować dowolnie wybraną przez siebie podstronę (np. http://www.jakasstrona.pl/oferta.html).

Oto fragment dokumentacji openWYSIWYG:

Cytat
Setup the openWYSIWYG editor

Include the javascript files like the following:
<script language="JavaScript" type="text/javascript" src="scripts/wysiwyg.js"></script>
<script language="JavaScript" type="text/javascript" src="scripts/wysiwyg-settings.js"></script> // optional

Note: You might need to change the src path (red), depending on where you put the files.

Now you have to attach the openWYSIWYG editor to all or to defined textareas of your page.
<script language="javascript1.2">
// attach the editor to all textareas of your page.
WYSIWYG.attach('all');

// attach the editor to the textarea with the identifier 'textarea1'.
WYSIWYG.attach('textarea1');
</script>

Now try it out!

If you don't see any images on the toolbar then you have to change the image path.
Have a look at the customize section.

If you need to display contents of textarea's with HTML output support, but without the editing possibilities, you can use a function called display.
<script language="javascript1.2">
// display iframes instead of textareas. It apply's to all textareas of your page.
WYSIWYG.display('all');

// display an iframe instead of the textarea with the identifier 'textarea1'
WYSIWYG.display('textarea1');
</script>



Czy ktoś ma pomysł jak skonstruować taki mini panel zarządzania treścią ?

znalazłem coś co sprawiło że jestem trochę bliżej jak dalej haha.gif

Plik.html

Kod
<a>Witajcie</a>


Edytor.php

Kod
<table cellpadding="0" cellspacing="0" width="342" height="228">
<!-- MSTableType="layout" -->
<tr>
<td height="228" valign="top">
<?
$plik = 'plik.html';
$uchwyt = fopen($plik, 'r');
$tresc = fread($uchwyt, filesize($plik));
fclose($uchwyt);
$uchwyt = fopen($plik, 'r');
echo fread($uchwyt, filesize($plik));
fclose($uchwyt);
?>
<?
if ( !$_POST['wyslij'] ) {?>
<FORM ACTION="edytor.php?wyslij" METHOD="POST">
<p align="center">
<TEXTAREA NAME=edycja rows="30" cols="78"> <? echo $tresc ?> </TEXTAREA><br>
<INPUT TYPE="submit" VALUE="Zapisz" name=wyslij>
</p>
</FORM>
<?
} else
{
$plik = 'plik.html';
$uchwyt = fopen($plik, 'w');
fwrite($uchwyt, $_POST['edycja']);
fclose($uchwyt);
}
echo"<br><br><a href=\"edytor.php\">Powrót do eydcji</a>";
?></td>
</tr>
</table>
</center>


Plik.html jest edytowany przez Edytor.php SCREEN

A jak plik.html będzie zawierał:

Kod
<!DOCTYPE html
    PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
    "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="pl" lang="pl">
<head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
    <meta name="Description" content="Tu wpisz opis zawartości strony" />
    <meta name="Keywords" content="Tu wpisz wyrazy kluczowe rozdzielone przecinkami" />
    <title>Tu wpisz tytuł strony</title>
</head>
<body>

Tu wpisuje się treść strony

</body>
</html>


To pokaże mi coś takiego SCREEN

A ja nie chce edytować całego kodu tylko "Tu wpisuje się treść strony" jak to zrobić ?
Bo potem to już dodam jakiś WYSIWYG edytor i powinno działać aaevil.gif
mkdes
Ja używam XINHA
john_doe
być może Cię nie rozumiem. Możesz inaczej sprecyzować temat?

generalnie ja właśnie na Twoim miejscu oparł bym to o bazę. Wczytuję całą zawartość to textarea i ją edytuję i zapisuję.

kallosz
jeśli chcesz edytować samą treść to musisz wykorzystać do tego php - przykładowo.
Index.php < zawiera cały szkielet strony (html) i w miejscu w którym mamy treść są includowane pliki z treścią.
a w administraji wczytujesz tylko pliki z treścią ;]
kazag
Ok, ja zrobiłem ongiś tak:

- index.php - strona główna
- site.php - podstrony (ma inną buowe niż glowna), które za pomocą zmiennej GET ładuje treść podstrony z bazy, np. site.php?&page=kontakt
- panel.php (wczesniej logowanie) - tu sobie admin wybiera podstrone z listy, tworzy nową bądź usuwa, podstrona jest jedynie rekordem w bazie danych, może być np. częścią pliku xml czy txt, jesli nie chcesz bazy

Teraz jestem w trakcie projektu, w którym mam zamiar wykorzystać Wordpressa, wczesniej tego nie robiłem jeszcze, ale wydaje mi się to korzystniejsze dla administratora, niż moj autorski skrypt.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.