Witam
po krotce problem wygląda tak:
na joomla mam zainstalowane morfeoshow (tylko ze względu na skrypt galerii Autoviewer), wszystko pięknie działa ale nie wiem w jaki sposób do pliku wynikowego postcard.xml skrypt ma pobierac informacje o prawidłowej rozdzielczości zdjęcia, obecnie ustawione jest na 700x465
  1. $string .= '<width>700</width>'."\n";
  2. $string .= '<height>465</height>'."\n";


chciałbym aby te rozdzielczości były pobierana ze zdjęcia, a nie były odgórnie narzucone gdyż zdjęcia są w różnych rozmiarach



fragment pliku xml.php
  1. //postcard 1.1.0
  2. $filename = JPATH_SITE.'/images/morfeoshow/'. $folder . '/xml/postcard.xml';
  3. $pathimage = JURI::root(). 'images/morfeoshow/';
  4. $vambastart = '<![CDATA[';
  5. $vambaend = ']]>';
  6. $filehandle = fopen($filename, 'w');
  7.  
  8. $string = '<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>'."\n";
  9. $string .= '<gallery frameColor="0xFFFFFF" frameWidth="0" imagePadding="2" displayTime="2" enableRightClickOpen="true">'."\n";
  10. $n = count($rows);
  11. for ($i=0; $i<$n; $i++)
  12. {
  13. $row = &$rows[$i];
  14. $string .= '<image>'."\n";
  15. $string .= '<url>'. $pathimage . $folder. '/big/'. $row->filename . '</url>'."\n";
  16. $string .= '<caption>' . $vambastart . $row->html . $vambaend . '</caption>'."\n";
  17. $string .= '<width>700</width>'."\n";
  18. $string .= '<height>465</height>'."\n";
  19. $string .= '</image>'."\n";
  20. }
  21. $string .= '</gallery>';
  22. //write the gallery information to the xml file
  23. fwrite($filehandle, $string);
  24. fclose($filehandle);


plik wynikowy postcard.xml
  1. <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
  2. <gallery frameColor="0xFFFFFF" frameWidth="0" imagePadding="2" displayTime="2" enableRightClickOpen="true">
  3. <image>
  4. <url>http://www.marcinsroka.pl/images/morfeoshow/wnetrza-7458/big/absolutestoneantracyt.jpg</url>
  5. <caption><![CDATA[]]></caption>
  6. <width>700</width>
  7. <height>465</height>
  8. </image>
  9. <image>
  10. <url>http://www.marcinsroka.pl/images/morfeoshow/wnetrza-7458/big/DSC_1056.jpg</url>
  11. <caption><![CDATA[]]></caption>
  12. <width>700</width>
  13. <height>465</height>
  14. </image>
  15. </gallery>



z góry dzieki za pomoc, bo już przeszukałem chyba wiekszośc forum internetowych, a nie jestem specjalista od php

no i sprawa rozwiązana, ale szkoda, że na forum nikt nie pomógł

w pliku XML.php należy podmienic/wrzucic te 3 linijki zamiast linii 17 i 18 z listingu na forum:

list($width, $height) = getimagesize($pathimage . $folder. '/big/'. $row->filename);
$string .= '<width>'. $width . '</width>'."\n";
$string .= '<height>'. $height . '</height>'."\n";

dzięki Kerim^