Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt Oceny
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
ceo
Jestem poczatkujacym no i nie radze sobie z niby prosta sprawa. Otoz mam artykuly i chcialbym zeby byla mozliwosc oceny artykulow w skali od 1-5 i potem zeby pokazywana byla srednia ocena . Kazdy artykul jest indentyfikowany po polu w bazie danych pole ma nazwe pid w tabeli gdzie przechowywane sa artykuly utworzylem dwa pola "liczbaglosow" i "sumaglosow" . Chcialbym zeby w tej bazie danych zapisywalo wlasnie te dane a zeby wyswietlalo przy danym artykule juz podczas przegladania strony jego srednia ocene

napisalem narazie to:

<form action="modules.php?name=Content" method="post"><input type="hidden" name="act" value="add"><select name="ocena" size="1"><option value="0">Oceń</option><option value="1">1</option><option value="2">2</option><option value="3">3</option><option value="4">4</option><option value="5">5</option></select><input type="submit" value="ok"></form>

no nie wiem co z tym dalej zrobic. prosze o pomoc
ceo
opisze dokladniej :

w bazie danych mam tabele (baza nazywa sie nuke a tabela nuke_pages i w tej tabeli pola
pid - typ: auto_increment id artykulu
liczbaglosow - zapisuje sie tu ilosc glosowan
sumaocen - zapisuje sie tu sume glosow (jeden do drugiego, np wybrano 3 a potem 5 , 3+5= 8 , taka wartosc w tym polu)
dodalem w pliku index.php - odpowiedzialnym za wyswietalnie artykulow nastepujacy kod:

########################################
$result = sql_query("SELECT * from nuke_pages where pid='$pid'", $dbi);
$mypage = sql_fetch_array($result, $dbi);
echo "<form action="modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=$pid" method="post">
<select name="ocena" size="1"> <option value="1">1</option><option value="2">2</option><option value="3">3</option><option value="4">4</option><option value="5">5</option></select>
<input type="submit" value="ok" name="$glos"> </form><br><br>";

if ($glos) {
$liczbaglosow=$mypage[liczbaglosow];
sql_query("update nuke_pages set set liczbaglosow='$liczbaglosow+1' where pid='$pid'", $dbi);
}
if ($ocena) {
$sumaocen=$mypage[sumaocen];
sql_query("update nuke_pages set sumaocen='$sumaocen+$ocena' where pid='$pid'", $dbi);
}


#######################################
aha baze danych wybral na samym poczatku w zmiennych

No i teraz dalej co napisac lub co zmienic aby dane byly przesylane do bazy danych do danej tabeli. Jestem poczatkujacym i nie bardzo sobie moge z tym poradzic
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.