Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt ---> opłata za intenet ???
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
karolski
Wiatm,

Mam takie pytanko apropos tego jak napisac taki skrypt jaki jest na stronie tej --->http://www.giganet.one.pl/druczek.php jest to zwykly formularz lecz jego funkcja jest calkiem fajna przygotowyje on druczek do zaplaty na poczcie za internet widze ze ten szblon druczka jest tlem w tabeli a dane sa pobierane z formularza jednym słowem mówiąc chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić i jakich funkcji do tego bede potrzebowal.

Pozdrawiam Karolski

P.S. troche namieszałem w tym co chce smile.gif
Dravo
Przechwytujesz dane z tablicy $_POST. POzneij wstawiasz obrazek
i w nim tabelke o odpowiednich rozmiarach. Jesli chdzoi o tworzenie to prosto ale jesli dane maja byc w jakis sposob przetwarzane to wsztysko zalezy od sytuacji.
Ogolnie to chodzi o wstawienie tabelki z tlem przedstwiajacym fakturke i pozniej za pomoaca stylow wszytsko ustawic...
kszychu
Ja jednakowoż zrobiłbym to za pomocą gd lub fpdf. Zwłaszcza przy tym ostatnim nigdy nie będzie niespodzianek przy drukowaniu.
Dravo
wiem ale podalem najprostsze rozwiazanie...
karolski
czyli.................... napisałem już formularz i w tym momecie mam stworzyc skrypt w ktorym ma byc ta tabelka z tlem tego papierku i te komorki gdzie maja byc wyswietlane dane uzyc tam funkcji $_POST ?
Majdan
Wystarczy:
1. Prawy przycisk myszy.
2. Pokaż źródło.

I mamy całą tabelę - wiemy co, jak na siebie nałożyć.

Tam gdzie chcesz wstawić zmienną usuń tekst i wstaw:
[php:1:0895bdb5dc]<?php
echo $_POST['zmienna'];
?>[/php:1:0895bdb5dc]

PS. Jest to dość niekulturalne, bo to wkońcu czyjś kod. :wink:
Chutch
Wiesz, gdzieś już widziałem taki skrypt na necie w php, żeby wypełniać druki przelewów - musisz poszukać, chyba, że wolisz sam się pomęczyć

chutch, pozdro
karolski
jasne ze chcialbym miec taki skrypt i pewnie bede go szukal aleprzez takie meczenie tez sie ucze wiec sa z tego pewne profity smile.gif
Strz@łka
Najlepiej napisz sam. Zdobędziesz niezbędne w programowaniu doświadczenie i jak będą jakieś błędy to chyba szybciej je naprawisz jak autorem jesteś ty niż byś go sobie od kogoś ściągną. A takii skrypt to chyba nie za dużo roboty tongue.gif
webtg
I jak z tym skryptem - znalazłes coś questionmark.gif

Nie wiem czy taki pojedynczy formularz wystarczy - wolałbym mieć taki na cztery prostokąciki.
crash
Może przyda Ci się to co napisałem przed chwilką...
http://xg.ssi.org.pl/~crash/stuff/druk_php.zip
webtg
Przedałby się do tego jeszcze jakis interpreter kwoty, która podana jest cyframi i zamieniał na kwotę słownie smile.gif

W sumie chyba dość nie skomplikowane, ale może ktos już takiecoś ma ?
soldat
Niedawno umiesiłem coś takiego :
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=27673

Z tego co się orientuję, było tez parę innych skryptów tego rodzaju na forum

Wyszukiwarka to bardzo proste i skuteczne narzędzie rolleyes.gif
Pozdr.
webtg
Dzięki za link

Wyszukiwarka niestety nie zawsze zwraca to co potrzebujemy
w pod hasłem kwota słownie pokzauje 0 sad.gif

Jeszcze raz dzięki
crash
Wrzuciłem poprawioną wersję mojego skryptu (tutaj). Dodałem automatyczne generowanie słownego opisu. Działa poprawnie teoretycznie do 9999.99zł (chociaż zapis słowny tak dużej liczby nie mieści się trochę na wydruku smile.gif), a jak kogoś stać na przelewy o wyższej wartości to i tak wątpię żeby wpłacał kasę na poczcie biggrin.gif
webtg
Skypcik jak już wcześniej pisałem bardzo fajny, ale mam problem,

Nie działa mi na IE 6.0 exclamation.gif Widać pięknie wypełniony druczek, ale podgląd wydruku nic nie pokazuje ! A drukarka drukuje pustą ramkę, w której powinno znajdować się zdjęcie

Natomiast bezproblemowo działa mi w Mozilli Netscape i Operze

W czym problem ?
crash
Proste: zje***e IE... Najszybciej to ominąć zmieniając metody _POST na _GET... Sprawdziłem działa.
webtg
Jak już ktoś się będzie bawił tym skryptem a nie będzie miał dostępu do PHP5 polecam zastosować

  1. <?php
  2. function stringsplit($the_string, $the_number)
  3. {
  4.  $startoff_nr = 0;
  5.  $the_output_array = array();
  6.  for($z = 1; $z < ceil(strlen($the_string)/$the_number)+; $z++)
  7.  {
  8.  $startoff_nr = ($the_number*$z)-$the_number;
  9.  $the_output_array[] = substr($the_string, $startoff_nr, $the_number);
  10.  }
  11.  return($the_output_array);
  12. }
  13.  
  14.  
  15. $cyfry = stringsplit($calosc, 1);
  16. ?>


zamiast
  1. <?php
  2. str_split()
  3. ?>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.