Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zablokować wejścia z anonymous proxy?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
SpiderPL
Witam!
Mam taki problem - chcę zablokować możliwość wchodzenia na stronę przez anonimowe proxy. Nie wiem jak to zrobić. Liczę się z tym, że będę być może musiał zgromadzić sobie bazę tych serwerów, jednak nie wiem w jaki sposób rozpoznać wejście przez takie proxy, gdyż takie serwery przypisują użytkownikowi, który się przez nie łączy jakiś losowy adres IP i wszystko z pozoru wygląda normalnie.
Pozdrawiam!
Zyx
Nie ma czegoś takiego, jak losowy adres IP. Pula dostępnych adresów jest ściśle kontrolowana, choćby dlatego że jest ich mało, a prawdziwy powód to algorytmy routingu, które działają według określonych polityk i muszą mieć pewne rozeznanie w strukturze organizacyjno-własnościowo-geograficznej sieci, by działać wydajnie. Serwery proxy przeważnie mają mają jeden lub więcej stałych adresów IP, które sobie wykupią, wystarczy więc zgromadzić ich listę i je blokować. Wszystkiego nigdy nie zablokujesz, ale przyzwoita lista powinna uczynić szukanie "działającego" tak nieefektywnym, że większość ludzi szybko zrezygnuje.

Adres, z którego przyszło żądanie nawiązania połączenia, masz zapisany w $_SERVER['REMOTE_ADDR'].
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.