Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [pytanie] Darmowy CMS dla Straży...
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
teleimpact@
Witam, czy możecie polecić jakiś mały, bezpieczny i nieskomplikowany system CMS.
Powstać miała by na nim strona Straży Pożarnej. Jedyne czego potrzebujemy do szczęścia to Newsy, Artykuły, Galeria. Fajnie było by gdyby Artykuły i Galeria miała możliwość komentowania.

Praktycznie CMS może być bez grafiki. Szablon jestem w stanie zrobić sam.

Możecie coś polecić?
Nicram
Joomle polecam bo:
- ma duzo modulow do galerii itp.
- jest w miare latwa w zarzadzaniu i sa polskie wersje jezykowe
- dziala na wiekszosci konfiguracji php+mysql
- latwo zrobic do niej wlasny layout
varez
Joomli nie polecam bo:
- zamula
- te wszystkie pluginy/dodatki (wiem, że akurat tu nie będą w użyciu, ale na przyszłośc) -> większość dziurawa jak ser
- NIEINTUICYJNA

I tak bezpośrednio do Nicram (kurde, gdzieś już widziałem Twój nick.. Dębica?) --- widziałem CMSy (nie wgłębiałem się jakie, czy darmowe, czy używane gdzieś poza 1 stronką itd) milion razy prostsze do użycia i na pewno prostsze do tworzenia szablonu.. Napisane tak, że tworzysz, a nie szukasz co i jak, a potem tworzysz, nie wychodzi, przeklinasz, i w końcu masz (na drugi raz będziesz wiedział niby, ale ty chcesz mieć jeden szablon)
krzysztof_kf
Wordpressa polecam jest w stu procent najlepszy moim zdaniem z darmowych łatwy w instalacji i przede wszystkim jest łatwy w obsłudze pozdrawiam .
teleimpact@
Joomla odpada, mnie tylko poproszono o instalację i wybranie czegoś odpowiedniego.
Joomla to kombajn, w zarządzaniu jestem pewny że osoba która nie ma pojęcia o stronach www, nie poradzi sobie z zarządzaniem. A taką osobą jest "Naczelnik", który od czasu do czasu chce łatwo i szybko napisać news a częściej artykuł. Prosto i szybko dodać fotkę do galerii. Nie martwić się o wymagania serwera, które to joomla -nie małe- posiada.

Wordpress, posiada jakieś dodatki typu Artykuły, Galeria?
gigzorr
Cytat(teleimpact@ @ 2.05.2010, 01:05:56 ) *
Joomla odpada, mnie tylko poproszono o instalację i wybranie czegoś odpowiedniego.
Joomla to kombajn, w zarządzaniu jestem pewny że osoba która nie ma pojęcia o stronach www, nie poradzi sobie z zarządzaniem. A taką osobą jest "Naczelnik", który od czasu do czasu chce łatwo i szybko napisać news a częściej artykuł. Prosto i szybko dodać fotkę do galerii. Nie martwić się o wymagania serwera, które to joomla -nie małe- posiada.

Wordpress, posiada jakieś dodatki typu Artykuły, Galeria?



Posiada i to dużo więcej opcji biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.