Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Książka o CSS
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
DerekDX
Witam
poszukuje dobrej pozycji o CSSie ktora nauczy mnie pisania tampleytow o zera do css kodera.
Chodzi mi aby ktos polecil ksiazke ktora sam uzywa bo komentarze na helionie wydają się pisane na zlecenie.
gigzorr
Do cssa/htmla raczej ci ksiazka nie potrzebna , szkoda pieniedzy.
Sciagnij dreamweavera i caly czas w cssie bedzie ci podpowiadal a noi kurshtml.boo.pl najlepszy kurs z ktorego nauczylem sie xhtmla/cssa.
wookieb
Css według erica meyera. Narazie chyba najlepsza pozycja.
vokiel
Zależy z jakiego poziomu nauki startujesz. Jeśli jesteś początkujący, to książka, moim zdaniem, jest dobrym rozwiązaniem. Przeczytasz książkę i już wiesz co i jak, ogarniasz jako-tako całość. Potem możesz sobie szlifować umiejętności.

Z tych co sam posiadam w domowej biblioteczce:
gigzorr
Cytat(vokiel @ 11.05.2010, 14:12:16 ) *
Zależy z jakiego poziomu nauki startujesz. Jeśli jesteś początkujący, to książka, moim zdaniem, jest dobrym rozwiązaniem. Przeczytasz książkę i już wiesz co i jak, ogarniasz jako-tako całość. Potem możesz sobie szlifować umiejętności.

Z tych co sam posiadam w domowej biblioteczce:


A mógłbyś powiedzieć czy te książki pokazują jak robić strony na tabelach czy divach?
karolrynio
CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona i CSS według Erica Meyera. Sztuka projektowania stron WWW pokazują w bardzo przyjazny sposób jak używać css'a.
Na początku były pokazywane przykłady na tabelkach, a pod koniec o ile się nie mylę było coś o divach.
Bardzo łatwo się je czyta i osobiście polecam te pozycje.
gigzorr
Cytat(karolrynio @ 11.05.2010, 18:11:12 ) *
CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona i CSS według Erica Meyera. Sztuka projektowania stron WWW pokazują w bardzo przyjazny sposób jak używać css'a.
Na początku były pokazywane przykłady na tabelkach, a pod koniec o ile się nie mylę było coś o divach.
Bardzo łatwo się je czyta i osobiście polecam te pozycje.



Z tego co napisałeś to zrozumiałem tylko , że W 'sztuce projektowania stron www' pokazuja w bardzo przyjazny sposob.A jest jakaś książka w której pokazują na divach ?smile.gif
DerekDX
Cytat(vokiel @ 11.05.2010, 14:12:16 ) *
Zależy z jakiego poziomu nauki startujesz. Jeśli jesteś początkujący, to książka, moim zdaniem, jest dobrym rozwiązaniem. Przeczytasz książkę i już wiesz co i jak, ogarniasz jako-tako całość. Potem możesz sobie szlifować umiejętności.

Ja ogólnie co nie co kontaktu z cssem mialem ale chcialem mocniej zgłębić temat bo z tego co widze i czytam bez dobrej znajomosci CSSa ani rusz.

Zamówiłem "CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny" a że jest promocja w Helionie to dobrałem za darmo jeszcze "CSS. Gotowe rozwiązania "
negusik
Na początek polecam osobiście i uważam, że jest to najlepszy wybór:
CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona
CSS według Erica Meyera. Sztuka projektowania stron WWW

Potem praktyka i jeszcze raz praktyka bo książki nie nauczą Cię bolączek przeglądarek, praktycznych rozwiązań i wielu podobnych ale nieco innych problemów w świecie css winksmiley.jpg
bolverk
Ja osobiście polecam dwie książki:

"CSS the missing manual" - David Sawyer McFarland
"Beginning HTML, XHTML, CSS and Javascript" - Jon Duckett

W obu jest opisane jak tworzyć strony oparte na CSS np. z jedną, dwiema lub trzema kolumnami. Polecam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.