Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mass mailing - jaki skrypt najlepszy?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
lkj
hej,

poszukuję skryptu do wysyłki malingu. Jaki będzie najlepszy?
Słyszałem o PHPmailer czy jest to dobry skrypt?
Czy w tym skrypcie mogę ustawić, aby e-maile np. były pobierane już z istniejącej tabeli w bazie danych np. users z pola user_email?

dzięki za pomoc i opinie smile.gif
wookieb
PhpMailer to narzędzie do wysyłania maila a nie odczytywania z tabeli + wysyłania. Musisz sam zadbać o pobieranie emaili do wysłania.
Dodatkowo przy mass mailingu, trzeba to podzielić na paczki a nie wysyłać wszystkie jednym ciurkiem.
lkj
a jest jakiś dostępny skrypt z taką funkcjonalnością którą opisałem?
czy trzeba samemu sobie wykonać?
thek
PhpMailer czy SwiftMailer to biblioteki. Masz po prostu funkcje i to do Ciebie należy napisanie skryptu, który ich używa. Tak więc nazwy znasz - pisanie skryptu należy do Ciebie smile.gif
piotrooo89
ja sobie sam napisałem skrypt do wysyłania nic trudnego a korzystałem z biblioteki PEAR'a http://pear.php.net/package/Mail/docs i tak jak ~wookieb wspomniał dziel sobie na paczki np po 1k i wysyłaj.
vokiel
PHPMailer ma coś co może Cie zainteresować: PHPMailer-ML lub PHPMailer-FE
lkj
vokiel, możesz jaśniej napisać? smile.gif czy istnieje taki skrypt z taką funkcjonalnością którą opisałem? zależy mi na tym, aby skrypt pobrał e-maile z bazy danych mysql smile.gif
vokiel
PHPMailer ML jest systemem mailingowym z dostępem przez www, możesz w nim robić kampanie mailingowe, tworzyć listy mailingowe, administrować użytkownikami i kilka innych. To taki niemalże gotowy system. Pomyślałem, że może będzie łatwiej go zaadoptować do potrzeb niż pisać coś nowego.
lkj
a można za pomocą jego pobrać e-maile z bazy danych mysql?
blooregard
Cytat
PHPMailer-ML is a Mailing List Manager and eMessage Manager. Originally created to showcase the use of PHPMailer when sending one email or when using MySQL data for your subscriber information.

Wszystkie informacje znajdują się pod podanymi przez ~vokiel'a linkami.
KR2615
A dlaczego nikt nie wspomina o funkcji mail()? Skoro juz piszemy wlasny skrypt to moglibyśmy skorzystać z narzędzia wbudowanego w PHP i hoopla! Czyzby celowo to rozwiazanie zostało pominięte?
thek
Ksysinek. Ponieważ mail() jest najbardziej zawodnym i niepewnym rozwiązaniem. Poczytaj sobie w necie o niej a sam się zdziwisz co ona z sobą niesie. Powiem tylko jedno: mail() i mass mailing to ostateczność i nigdy nie powinny być łączone.
Fifi209
Ja jeszcze rzucę linka, którego nie było:
http://forum.nospor.pl/programowanie/php/m...-osob-ft65.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.