Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: drobiazg w css
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
jbiz
ja tak niesmialo chcialbym zasugerowac dodanie do arkusza styli strony php.pl linijki z niestandardowa (duza) wartoscia line-height. to bardzo ulatwia czytanie takim kretom jak ja.

buzka
Paul
Zmien sobie w przegladarce wielkosc textu i wszystko bedziesz widziec....
jbiz
a to przepraszam, ale wiesz, gdyby chodzilo mi o wielkosc tekstu to bym nie zaczynal postu
http://www.zvon.org/xxl/css1Reference/Outp...ine-height.html
Paul
tak sie sklada, ze nawet z nazwy idzie wywnioskowac jak to dziala.... jakby ktos nie wiedzial.... proponuje skopiowac sobie text do worda i dostosowac wedlug swoich potrzeb.... bo takto gdyby to zrobili to jednym by sie podobalo drugim nie i trzeba bylo by to robic jako jakas opcje etc. a tak jak mowie bedzie najszybciej winksmiley.jpg
jbiz
wolalbym mimo wszystko zeby odpowiedzial mi ktos od kogo cokolwiek w tej kwestii zalezy, a to nie jest kwestia mojego gustu tylko obiektywnie, udowodnione na podstawie riserczow typograficznych jest to, ze a) tekst na ekranie czlowiek czyta duzo wolniej, cool.gif mozna ten proces przyspieszyc i usprawnic przez ustawienie odpowiedniej interlinii. a z estetyka www jestem obcykany na tyle ze nie proponowalbym niczego co 1) mogloby zepsuc layout, 2) byloby nieuzasadniona fanaberia. poza tym niewatpliwie zaleta informacji prezentowanych na www jest fakt, ze nie potrzeba sie z nimi palowac wordem. nikomu niczego nie ujmujac z calym szacunkiem buzka
i prosze autorow www.php.pl o wziecie mojej sugestii pod uwage.
Seth
Jak tylko czas pozwoli ktos sie tym zajmie winksmiley.jpg
DeyV
jbiz - dzięki za sugestię.
Co wiecej - przypominam ponownie, że wszystkie sugestie traktujemy bardzo poważnie, i że w żadnym wypadku nie ma potrzeby by się tłumaczyć z tego, że ma się jakiś pomysłwinksmiley.jpg

Dlatego - Paul - proponuję też nieco więcej luzu.

A co do samego pomysłu - potestujemy, zobaczymy (-:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.