Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szperacz v.01
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Algorytmy, klasy, funkcje
red9skull
Skrypt loguje się na podane dane, wyszukuje profile i pobiera z nich miniaturkę profilu i główne zdjęcie. Skrypt jest we wczesnej fazie rozwoju (ma kilka rzeczy, które nie są chwilowo wykorzystywane) ale na tę chwilę działa, stąd publikuję go. Jest w pełni obiektowy <dumny> i chciałbym żebyście ocenili go i powiedzieli co zmienić / dodać.

Odpalanie:
Kod
php nk.php


W przeglądarce są problemy z atrybutami (trzeba tworzyć ręcznie katalogi i plik ciastka) więc zalecam używanie konsoli tongue.gif

http://www.przeklej.pl/plik/szperacz-v-01-...0014mj5ge6qr2j6
Hasło:
Kod
r9s


Sposób użycia:
Cytat
$nk->imie = imię lub nazwisko szukanych osób
$nk->city = miasto, w którym szukamy
$nk->gender = płeć: m or f
$nk->min_age = wiek minimalny
$nk->max_age = wiek maksymalny


Have fun! ;D

//jak zły dział to przenieście ;]
mari133
Nie wiem czemu, ale po wyszukaniu, nie ściąga mi zdjęc do folderów ;/
red9skull
Ustaw odpowiednie chmody dla folderów.
mari133
Ustawiłem na 777 i nic...
Moze na inne?
in5ane
Cytat(mari133 @ 19.06.2010, 19:42:28 ) *
Ustawiłem na 777 i nic...
Moze na inne?


Jak inne, skoro 777 to pełne prawa?
Quantum
Nasza-klasa zmieniła adres z nasza-klasa.pl na nk.pl, także trzeba pozamieniać wszystkie adresy w pliku class.nk.php na nowe. Co do klasy: nie rozdzieliłeś zadań, wpakowałeś wszystko do jednej.

  1. echo "Nie można utworzyć katalogu {$photos} - spróbuj utworzyć go ręcznie\n";
  2. die();


Do tego służą wyjątki, a tak na boku - zobacz co die przyjmuje jako argument. Używaj apostrofów zamiast cudzysłowów (wyjątkami są "\n" itp.). Rozdziel klasę na klasę główną i klasy pomocnicze - do nich napewno zalicza się cURL.

BTW. przeoczyłem czy istnieje tam opcja do ustalenia maks. ilości profili do znalezienia ? Proponowałbym przy znalezieniu profilu tworzyć folder z imieniem, nazwiskiem i ID z fotkami w środku winksmiley.jpg w stylu Jan Kowalski(21646336).
misiek172
nasza klasa posiada obydwa adresy

http://nasza-klasa.pl/ oraz nk.pl, więc nie widzę problemu
red9skull
Cytat(sniffer32 @ 24.06.2010, 11:29:11 ) *
Nasza-klasa zmieniła adres z nasza-klasa.pl na nk.pl, także trzeba pozamieniać wszystkie adresy w pliku class.nk.php na nowe. Co do klasy: nie rozdzieliłeś zadań, wpakowałeś wszystko do jednej.

  1. echo "Nie można utworzyć katalogu {$photos} - spróbuj utworzyć go ręcznie\n";
  2. die();


Do tego służą wyjątki, a tak na boku - zobacz co die przyjmuje jako argument. Używaj apostrofów zamiast cudzysłowów (wyjątkami są "\n" itp.). Rozdziel klasę na klasę główną i klasy pomocnicze - do nich napewno zalicza się cURL.

BTW. przeoczyłem czy istnieje tam opcja do ustalenia maks. ilości profili do znalezienia ? Proponowałbym przy znalezieniu profilu tworzyć folder z imieniem, nazwiskiem i ID z fotkami w środku winksmiley.jpg w stylu Jan Kowalski(21646336).

Wezmę większość pod uwagę, ale z tym apostrofem to wyjechałeś. Dzisiaj, jak będę miał czas, pozmieniam adresy i wrzucę nową wersję, która zawierać będzie kilka ulepszeń.


Cytat(misiek172 @ 7.07.2010, 12:06:47 ) *
nasza klasa posiada obydwa adresy

http://nasza-klasa.pl/ oraz nk.pl, więc nie widzę problemu

No i co z tego, że posiada 2 adresy jak pod nasza-klasa.pl jest tylko przekierowanie?
vimoco
Mogę wiedzieć do czego taki skrypt można użyć?
Thommee
Fajnie to wymyśliłeś. Podsunę Ci pomysł dzięki któremu twoja klasa stanie się hitem smile.gif - dodaj obsługę wyszukiwania po numerach GG.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.