Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ajax, JavaScript i PHP. Intensywny trening
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
retep86
"Ajax, JavaScript i PHP. Intensywny trening" książka wydawnictwa Helion. Czy ktoś kupił tą książkę? Co myślicie o tej książce? Głównie zależy mi na nauce AJAX oraz połączenie tej technologii z PHP. Warto zakupić, czy może lepiej jest się uczyć ajax z internetu?

Pozdrawiam
phpion
Moim zdaniem w czystym JS/AJAX piszą tylko osoby nawiedzone (lub gdy potrzebna jest faktycznie maksymalna wydajność + minimalny rozmiar). Poczytaj dokumentację jQuery, a na pewno lepiej na tym wyjdziesz (znajomość jQuery jest dzisiaj bardzo ceniona).
retep86
Dzięki za informację. Ogólnie miałem zamiar się pierw nauczyć podstaw AJAX, a dopiero później właśnie zabrać się za jQuery. Szkoda tylko, że nie ma żadnych książek o jQuery. Jakoś dużo lepiej wychodzi mi nauka z książek niż z dokumentacji czy kursów on-line. W lipcu wychodzi z Heliona książka o jQuery także mam nadzieję, że do tej pory zapoznam się z tematem AJAX, a następnie wezmę się za jQuery. Jeszcze raz dzięki za info.
230005
Ten kurs jest absolutnie wystarczający, żeby ogarnąć jQuery. Uwierz mi, nie potrzeba do tego żadnej książki. W zasadzie tak samo do ajaxa - w końcu to tylko jeden obiekt i parę metod.
frytek92
Tylko żeby tak naprawdę coś umieć powinieneś znać podstawy wiec lepiej kup książkę o JS ja ostatnio czytam JS - Rozmówki i wg.mnie jest genialna, ale jeżeli słabo znasz JS to "Javascript - Nieoficjalny podręcznik" podobno jest dobry bo jeżeli zaczniesz od jQuery to może będziesz umiał parę rzeczy ale nigdy nie wyciągniesz z niego 100%

Pozdrawiam
vokiel
Ferrante ma fajny kurs jQuery jQuery - to łatwe, poza tym na blogu ma więcej ciekawych rzeczy o jQuery i samy JavaScript
Szymoneks12
Cytat(retep86 @ 17.05.2010, 10:53:17 ) *
"Ajax, JavaScript i PHP. Intensywny trening" książka wydawnictwa Helion. Czy ktoś kupił tą książkę? Co myślicie o tej książce? Głównie zależy mi na nauce AJAX oraz połączenie tej technologii z PHP. Warto zakupić, czy może lepiej jest się uczyć ajax z internetu?

Pozdrawiam



Bardzo fajna książka, miło się czyta.
Do książki dołączona płytka z przykładami (w książce też mamy przykłady).
Czasami po prostu z nudów zaglądam do tej książki, gdyż jest przyjemnie napisana.

Trzyma się szablonu książek Helionu (tzn. jest (bardzo) podobnie ułożona).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.