Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Osoby Online
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Lala
Mam pytanie chyba już dla bardziej zawansowanych programistów w php i byłbym bardzo wdzięczny jak ktoś chociaż zechciał by mi pomóc.
A chodzi o to jak zrobic liste osob aktualnie przebywajacych na stronie (coś takiego jak jest na forum phpbb jednak chciałbym mieć to na stronie). Chodzi o to ze np jezeli oni sa juz powiedzmy zarejestrowani i np w owym czasie przebywaja na stronie zeby mozna ich na stronie zobaczy ze wlasnie na niej sa.
Troche nagmatwałem ale myśle że zrozumieliście
Proszę o pomoc.
BzikOS
Było wiele razy poruszane na forum - proponuję poszukać.

Keywords: licznik, online.
Lala
Coś nie mogę znaleść interesującego mnie tematu. W większości pisze o licznikach online ale mi chodzi o taki specyficzny licznik gdzie dodatkowo wyświetlał by się adres ip danego użytkownika na stronie. Może i z niektórych skryptów można by i przerobić na to co mnie interesuje jednak ja jestem początkujący w php więc za dużo na początek nie zrobie. I dobrze by było gdyby pod to ip mógł bym jeszcze podztawić nazwe użytkownika który powiedzmy się już na stronie zarejestrował. Proszę o pomoc jeżeli ktoś wie o co chodzi.
Majdan
Wiem, że jesteś początkujący, ale to może Ci się przyda:
[php:1:a744988ded]<?php
$ip = $REMOTE_ADDR;
?>[/php:1:a744988ded]
$ip - adres ip usera.
BzikOS
Jak radzić to już poprawnie...

[php:1:a06b93c8fd]<?php
echo $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
?>[/php:1:a06b93c8fd]

I bez sensu jest przepisywanie predefiniowanych zmiennych do osobnych zmiennych, bo i niby po co?
Lala
O dzięki to widze że już mam ip użytkownika a co dalej jakbym chciał to ip zamienić na jakąś nazwe tego użytkownika.
Majdan
Cytat
Jak radzić to już poprawnie...

[php:1:cf17343922]<?php
echo $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
?>[/php:1:cf17343922]

I bez sensu jest przepisywanie predefiniowanych zmiennych do osobnych zmiennych, bo i niby po co?

No fakt, lepiej jest użyć tablicy $_SERVER, chociaż mój kod też jest po części poprawny.
A do zmiennej przypisałem, bo to był tylko przykład. Wydaję mi się, że lepiej jest tak zrozumieć.

Lala, nie rozumiem o co Ci chodzi.
Lala
Chodzi mi o to czy da się jakoś podztawić za ip nazwę użytkownika. Bo chciałem zrobić na stronie osoby które są zarejestrowane i zamiast ich ip żeby widniała nazwa. Tylko że są dwa problemy:
1. Jak zrobić licznik online w którym będą widoczne aktualne adresy ip użytkowników którzy są właśnie na stronie
2. Jak zamiast tych ip dać jakąś nazwe
Myśle że zrozumiale się wyraziłem więc prosze o jakieś konkretne skrypty ponieważ ja zabardzo się na tym nie znam dlatego proszę o pomoc.
Bags_Bunny
ale ta nazwe masz ty zdefiniowac czy chodzi o hosta? bo jesli o hosta to:
[php:1:e7af8598d4]<?php
echo gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);
?>[/php:1:e7af8598d4]
Lala
Chodzi o to że osoba wypełnia dane w formularzu i np jej ksywa którą wpisze ma się stać widoczna zamiast ip które posiada.
BzikOS
Błędem jest przypisywanie użytkowników do konkretnych numerów IP w dobie dynamicznych adresów czy ASK.
Jeżeli masz system użytkowników to zapisujesz sobie w czasie logowania np. identyfikator uzytkownika (login) i oprócz tego, jesli chcesz adres IP. Ale ten adres ma stanowić tylko info, a nie w jakikolwiek sposób identyfikować użytkownika. Złą droge obrałeś.
Lala
Oki ale to w jaki sposób i czy wogóle mogę wiedzieć jaki użytkownik w danej chwili przebywa na stronie. Jeżeli nie IP to co innego nie wiem może cookies ale co to da. I jeszcze jedno jaki system logowania jest najlepszy to znaczy jaki skrypt i skąd go mogę pobrać.
Majdan
Ten jest z pewnością najlepszy :!: :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.