Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problem z dodawaniem rekordów do bazy
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
huka
Siema
Mam problem przy wstawaniu danych do bazy. Robie taki programik to testów i podczas wstawiania danych do tabeli przedmioty wstawia mi puste pola. Napisałem taki skrypt:
[php:1:b3e87219f1]<?php
<html>
<center>
<font color="#000000" size="5">
<span style="font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: bolder; font-family: tahoma">Dodawanie</span></font><font color="#000000" size="5"><span style="font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: bolder; font-family: tahoma">
nowego przedmiotu</span></font><br/>
</center>
<form name="dodaj_przedmiot" action="dodaj_przedmiot.php" method="post">
<b>Nazwa przedmiotu</b></td>
<td align="left"><input input type="text" name="Nazwa_przedmiotu" size="20" maxlength="20"><br><b></td><p>
<b>Prowadzacy</b></td>

<?
$db_name = "praca";
$con = mysql_connect("localhost") or die("Blad otwarcia bazy");
$db = mysql_select_db($db_name, $con) or die("Otwarcie tabeli");
$sql = "SELECT ID_prowadzacego, Nazwisko, Imie FROM Prowadzacy ORDER BY Nazwisko ";
$sql2 = "insert into Przedmioty values('null',last_insert_id(),'$Nazwa_przedmiotu')";
$result = mysql_query($sql, $con) or die("Polaczenie z baza nie udalo sie");
$result2 = mysql_query($sql2, $con) or die("Polaczenie z baza nie udalo sie");
echo "<select name=ID_prowadzacego>";
while($row = mysql_fetch_array($result)) {
echo "<option value=".$row['ID_prowadzacego'].">".$row['Nazwisko']."n";
}
?>

</form>
</html>

?>[/php:1:b3e87219f1]

Chodzi mi o to że chcę napisać taki skrypt za pomocą którego będe miał możliwość pobierać identyfikator prowadzącego i przypisać ten identyfikator do odpowiedniego przedmiotu. Za każdym razem jak wstawiam nowy przedmiot jako id_prowadz wstawia mi warość 0 a jako nazwa przedmiotu mam puste pole. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.
BzikOS
Do zmiennych przekazywanych metoda post odwołuj się poprzez tablice $_POST, czyli $_POST['Nazwa_przedmiotu']
huka
Ale jak mam te tablice zastosować w swoim kodzie, bo nie bardzo rozumiem. Może jakiś przykład?
BzikOS
[php:1:e9b53dfa3a]<?php
$sql2 = "INSERT INTO Przedmioty VALUES(null,last_insert_id(),'".$_POST['Nazwa_przedmiotu']."')";
?>[/php:1:e9b53dfa3a]
huka
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wstawić do tego kodu jakiś przycisk który wysyłałby te polecenie dodawania do bazy do bazy?
Majdan
Cytat
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wstawić do tego kodu jakiś przycisk który wysyłałby te polecenie dodawania do bazy do bazy?

Umieszczasz kod w jednym pliku i robisz link do niego w drugim. Możesz też to zrobić w jednym pliku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.