Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Archiwa PHP Solutions otwarte!
Forum PHP.pl > Wortal > Newsy
starach
Software Developers Journal postanowiło udostępnić kopie, jednego ze swoich czasopism w formacie pdf. Zamierzają oni co tydzień publikować kolejne numery magazynu PHP Solutions zaczynając od numery 1/2005. Do ściągnięcia pod adresem http://sdjournal.org/kacik-php.

Spis treści:
  • Narzędzia
    • 12 : Test IDE dla PHP
    • 30 : JMeter - ufaj, ale sprawdzaj
  • Początki
    • 44 : Firebird - czyli Interbase za darmo
  • Projekty
    • 50 : Spider - czyli pająk w sieci
    • 58 : Program partnerski
  • Techniki
    • 70 : PHP i Java - W jedności siła
  • FAQ
    • 76 : FAQ 02
  • VARIA
    • 4 : Aktualności
    • 8 : Opis CD
    • 78 : Przyszłość Open Source - LinuxWorld 2004




vokiel
Podepnę się tutaj. W ogóle ciekawa sprawa z SDJ (podobnie Linux+, Hackin9), które od paru miesięcy są dostępne za free do ściągnięcia w pdf (zamiast wersji drukowanej po prawie 30zł za sztukę). Zmiana jak najbardziej pożądana, z PHP Solutions kolejne pozytywne zaskoczenie.
batman
Biorąc pod uwagę aktualność pierwszych magazynów oraz jakość ostatnich, uważam ten krok za akt desperacji, niż otwarcie się na społeczność. Po co to robią? Pewnie liczą na zyski z reklam (strony nie widziałem, ponieważ się nie ładuje) ewentualnie na zyski z innych dziedzin związanych z marketingiem.
Spawnm
Raczej z reklam ,zobaczcie ile ich w tych magazynach.
vokiel
PHP Solutions zakończyło swój żywot jakiś czas temu. Udostępniony numer jest z 2005r!

Odnośnie reklam, to jest ich nowy model biznesowy, zamiast zarabiać na sprzedaży drukowanych egzemplarzy, zarabiają na reklamach w pdf. IMHO rozwiązanie nie jest złe, zawsze to nie ja płacę za dostęp do treści tylko reklamodawcy.
Zyx
W ramach wspomnień zawsze można poczytać. Żeby czegoś się dowiedzieć? Raczej nie - PHP zbyt mocno się zmieniło od tamtej pory.
Van Pytel
Ja wolę papierowa wersje smile.gif
Szkoda ze juz PHP Solutions wycofal sie z "produkcji"
plurr
W SDJ raczej mało jest o PHP - prawie w ogóle. Natomiast bardzo mnie to cieszy, że teraz to pismo jest za free. Często interesował mnie jakiś jeden góra dwa artykuły i nie chciałem wydawać 30zł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.