Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHP, CSS & xHTML, JS -> jQuery
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
haahh
Witam,

Postanowiłem wykorzystać mój wolny czas, dlatego potrzebuję pomocy w wyborze kilku książek. Na początku mój poziom: kończę teraz książkę PHP6 i MySQL 5. Dynamiczne strony WWW., obecnie jestem w trakcie tworzenia strony opartej o php (rejestracja, logowanie, poziomy użytkowników, system newsów, edycje danych itp.), właściwie to jeszcze chce dodać tylko system komentarzy. Sam oceniam to na poziom podstawowy (programowanie proceduralne).

Chce rozwinąć swoją wiedzę z zakresu PHP, spodobała mi się również opcja jQuery, więc w grę wchodzi nauka JS od podstaw (później biblioteka jQuery i ajax), a także usystematyzować wiedzę o CSS i xHTML (chociaż to nie koniecznie, nigdy nie miałem taki smykałki do dobrego wyglądu strony, jak do jej działania).

Moje propozycje:

PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie czwarte
PHP. Praktyczne projekty

JavaScript dla webmasterów. Zaawansowane programowanie. - książka ma już 4 lata? nic się nie zmieniło? php to dosyć szybko zmieniający się język, a jak JS?
Head First JavaScript. Edycja polska

Pierwsze książki jQuery sierpień/wrzesień br., ale są kursy internetowe (na forum sporo o nich).

Head First HTML with CSS & XHTML. Edycja polska
HTML, XHTML i CSS. Praktyczne projekty
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.