Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt generujacy hasla
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
DowNlOaD_
jak moge zrobic skrypt co wygeneruje mi liste znakow i zapisze ja do danego pliku

a jak pisze ze liste znakow to mam na mysli ze np mam litery: a, b i c

i to ma sie pojawic w pliku:

aaa
aab
aac
aba
abb

itp

wiec wszystkie mozliwosci mam na mysli

zrobilem taki skrypt z FOR ale mam 500 Error jak chce dodac wiecej znakow i wieksza dlugosc ;/

PS: slyszalem ze tu byl gdzies gotowiec kiedys na tym forum ale nie mam pojecia pod jaka nazwa szukac tematu
erix
Permutacje?
DowNlOaD_
przepraszam ale niewiem co znaczy to slowo ;/

mieszkam zagranica pare lat
erix
Szukaj pod tą frazą.

Albo wariacja bez powtórzeń - ogólnie kombinatoryka. Pod tym hasłem na pewno coś znajdziesz, bo pamiętam, że ktoś już na forum to pisał.
DowNlOaD_
ok wielkie dzieki

sproboje jakos znalesc z posrod tylu tematow ;d
thek
Tu masz temat -> http://forum.php.pl/index.php?showtopic=15...mp;#entry755175
Tworzy dla podanego przez Ciebie zestawu znaków o wybranej długości od 1 do ile_chcesz. Tylko zwiększ sobie w php.ini czas wykonywania skryptu oraz przydział pamięci winksmiley.jpg
DowNlOaD_
hmm, a co jesli niemam php.ini? poniewaz to nie robie na localhoscie?
Pawel_W
to wtedy manual -> ini_set smile.gif
DowNlOaD_
ok zrobilem sobie to na localhoscie

i jak sie te pola nazywaja ktore mam zmienic? i na jaka wartosc?

//edit:

znalazlem

memory_limit = -1M //zmienilem na to

bo na PHP.NET wyczytalem ze dzieki temu niema sie limitu i dalej mam error allowed memory...
erix
Pokaż lepiej ten kod, bo skoro ciągle chce coraz więcej pamięci, to na 99% musi być jakiś błąd w algorytmie.
DowNlOaD_
no uzywam tego co wyzej byl podany ;/
erix
Linka mogę otworzyć.

Ale mnie interesuje, jak wygląda TWÓJ listing.
DowNlOaD_
w sesie znaki jakie mam?

$uzywane = array("a", "b", "c", "d", "e", "f", "g", "h", "i", "j", "k", "l", "m", "n", "o", "p", "q", "r", "s", "t", "u", "v", "w", "x", "y", "z", "A", "B", "C", "D", "E", "F",
"G", "H", "I", "J", "K", "L", "M", "N", "O", "P", "Q", "R", "S", "T", "U", "V", "W", "X", "Y", "Z", "`", "~", "!", "@", "#", "$", "%", "^", "&", "*", "(", ")", "_", "-", "+",
"=", "[", "]", "{", "}", "|", "\"", "\\", "", "'", ";", ":", ",", ".", "?", "/", "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "0", "©", "®", "™");
erix
Nie, mam na myśli CAŁY KOD, którego używasz.
DowNlOaD_
czy jesli bym napisal taki kod w C++ to czy bym nie mial limitow? bo naprawde to mi tam wszystko jedno, zalezy mi tylko aby miec plik wygenerowany
amii
Limitem jest pamięć twojego komputera winksmiley.jpg z doświadczenia wiem, że przy małych literkach i cyfrach skrypt się wywalał przy 5 znakach a przeglądarka pochłaniała ponad 2 gB pamięci
DowNlOaD_
to jak moge to zrobic? musi byc jakis sposob ;/
Wicepsik
Cytat(DowNlOaD_ @ 24.06.2010, 19:34:59 ) *
to jak moge to zrobic? musi byc jakis sposob ;/

A znasz c++ ? Zapewne nie...

  1. $uzywane = array("a", "b", "c", "d", "e", "f", "g", "h", "i", "j", "k", "l", "m", "n", "o", "p", "q", "r", "s", "t", "u", "v", "w", "x", "y", "z", "A", "B", "C", "D", "E", "F",
  2. "G", "H", "I", "J", "K", "L", "M", "N", "O", "P", "Q", "R", "S", "T", "U", "V", "W", "X", "Y", "Z", "`", "~", "!", "@", "#", "$", "%", "^", "&", "*", "(", ")", "_", "-", "+",
  3. "=", "[", "]", "{", "}", "|", "\"", "\\", "", "'", ";", ":", ",", ".", "?", "/", "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "0");
  4. $ile = 3;
  5. function skladaj( $collection, $depth, $prefix = '' ) {
  6. foreach( $collection AS $char ) {
  7. if( $depth > 1 ) {
  8. skladaj($collection, $depth-1, $prefix.$char);
  9. } else {
  10. file_put_contents('text.txt', file_get_contents('text.txt')."\r\n".$prefix.$char);
  11. }
  12. }
  13. }
  14. for($i=1; $i<=$ile; $i++)
  15. skladaj( $uzywane, $i );
DowNlOaD_
Cytat(Wicepsik @ 24.06.2010, 18:41:08 ) *
A znasz c++ ? Zapewne nie...

  1. $uzywane = array("a", "b", "c", "d", "e", "f", "g", "h", "i", "j", "k", "l", "m", "n", "o", "p", "q", "r", "s", "t", "u", "v", "w", "x", "y", "z", "A", "B", "C", "D", "E", "F",
  2. "G", "H", "I", "J", "K", "L", "M", "N", "O", "P", "Q", "R", "S", "T", "U", "V", "W", "X", "Y", "Z", "`", "~", "!", "@", "#", "$", "%", "^", "&", "*", "(", ")", "_", "-", "+",
  3. "=", "[", "]", "{", "}", "|", "\"", "\\", "", "'", ";", ":", ",", ".", "?", "/", "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "0");
  4. $ile = 3;
  5. function skladaj( $collection, $depth, $prefix = '' ) {
  6. foreach( $collection AS $char ) {
  7. if( $depth > 1 ) {
  8. skladaj($collection, $depth-1, $prefix.$char);
  9. } else {
  10. file_put_contents('text.txt', file_get_contents('text.txt')."\r\n".$prefix.$char);
  11. }
  12. }
  13. }
  14. for($i=1; $i<=$ile; $i++)
  15. skladaj( $uzywane, $i );


cos nie chodzi ;/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.