Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wyświetlanie zawartości katalogu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
qfir
Jak moge zapisać do tablicy wszystkie elementy (nazwy plików i folderów) które znajdują się w danym katalogu na danym serwerze, tak żeby następnie móc je w pętli wyswietlić :?:
FiDO
[manual:d63fa6dc4e]opendir[/manual:d63fa6dc4e] [manual:d63fa6dc4e]readdir[/manual:d63fa6dc4e]
qfir
dzięki za pomoc, ale wolałbym coś po polsku sad.gif
Paul
trza sie angeliskiego uczyc smile.gif... ewentuanie skorzystaj z pewnego genialnego translatora - http://www.translate.pl/ winksmiley.jpg

Cytat
opendir

(php 3, php 4 )
opendir -- open directory handle
Description
resource opendir ( string path)

Returns a directory handle to be used in subsequent closedir(), readdir(), and rewinddir() calls.

If path is not a valid directory or the directory can not be opened due to permission restrictions or filesystem errors, opendir() returns FALSE and generates a php error of level E_WARNING. You can suppress the error output of opendir() by prepending '@' to the front of the function name.

Cytat
*opendir* (*php* 3, *php* 4 ) *opendir* -- otwierać (otwarty; skłonny) przewodnik (dyrektywny; dyrektoria) uchwyt bogactwo Opisu *opendir* ( ścieżka sznurka ) Zwraca przewodnik (dyrektywny; dyrektoria) uchwyt być używany w następnym *closedir*(), *readdir*(), i *rewinddir*() dzwonki. Jeżeli ścieżka nie jest ważny (słuszny) przewodnik (dyrektoria) albo przewodnik (dyrektoria) nie może być otwierany dzięki ograniczeniom zezwolenia albo *filesystem* błędy, *opendir*() zwraca FAŁSZYWY (FAŁSZYWIE) i produkuje *php* błąd poziomu *E*_OSTRZEGAJĄCY (OSTRZEŻENIE; OSTRZEŻENIE). Wy możecie tłumić błąd produkcji *opendir*() przez przed'@' do front (przedni; na czele) imienia funkcji.


A tak na powaznie mam wrazenie, ze tego typu tematyka pojawia sie cyklicznie na forum.. :arrow: szukaj
qfir
ucze się angielskiego, ale nie jestem jeszcze aż tak zaawansowany, żeby sobie to wszystko przetłumaczyć smile.gif , a ten Twój translator chyba, aż tak bardzo genialny nie jest :wink:
Szukałem na forum i ofszem znalazłem coś, ale tylko takie, że wyświetla elementy z katalogu z serwera na którym jest uruchomiony skrypt php :?, a mi chodzi o to, że wpisujesz adres ip serwera z którego ma być wyswietlona lista
Paul
Cytat
a mi chodzi o to, że wpisujesz adres ip serwera z którego ma być wyswietlona lista

przez ftp powinno sie dac takie cos wykonac (jesli znasz hasla / anonimowo)...

troche bez sensu bylo by jesli kazdy moglby ogladac twoje pliki /foldery na serwerze www do woli przez opendir, readdir, etc. smile.gif
qfir
nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś, ale mi nie chodzi o to żeby hasło omijało i wyświetlało, tylko że podajesz adres ip, login, hasło i dopiero wtedy smile.gif
Paul
Cytat
tylko że podajesz adres ip, login, hasło i dopiero wtedy  :)

czyli to wyglada na klienta ftp w php smile.gif
qfir
Cytat
czyli to wyglada na klienta ftp w php smile.gif

No, coś w tym stylu biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.