Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Klawisz TAB, "inline code"
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
Crozin
Na forum pisze się duże ilości kodu "z palca", więc myślę, że dobrym pomysłem byłoby dodanie obsługi klawisza TAB w polu odpowiedzi co strasznie ułatwiłoby pisanie kodu (wcięcia) - można podejrzeć takie coś chociażby na ideone.com.
Dodatkowo często odnosimy się do jakiś fragmentów kodu czy po prostu chcemy napisać "$this->doSth();" co wygląda niezbyt czytelnie gdy napisane jest normalnym fontem czy wrzucone jest jako cały blok kodu ( [ php ] ). Nie wiem w jakim stopniu IPB wspomaga tworzenie własnego BBCode*, ale fajnie byłoby dodać coś w stylu `kod` czy @kod@ dla takich "inline"** kodu. A jego formatowanie mogłoby się ograniczyć do kroju z rodziny monospace plus jakiegoś tam delikatnie szarego tła czy coś w ten deseń.

* - to chyba najgorszy system do formatowania treści. Może jakaś przesiadka na markdowna czy coś takiego? tongue.gif
** - nie mogę skojarzyć żadnego dobrego polskiego odpowiednika
Fifi209
Cytat(Crozin @ 7.07.2010, 14:40:41 ) *
Na forum pisze się duże ilości kodu "z palca", więc myślę, że dobrym pomysłem byłoby dodanie obsługi klawisza TAB w polu odpowiedzi co strasznie ułatwiłoby pisanie kodu (wcięcia) - można podejrzeć takie coś chociażby na ideone.com.
Dodatkowo często odnosimy się do jakiś fragmentów kodu czy po prostu chcemy napisać "$this->doSth();" co wygląda niezbyt czytelnie gdy napisane jest normalnym fontem czy wrzucone jest jako cały blok kodu ( [ php ] ). Nie wiem w jakim stopniu IPB wspomaga tworzenie własnego BBCode*, ale fajnie byłoby dodać coś w stylu `kod` czy @kod@ dla takich "inline"** kodu. A jego formatowanie mogłoby się ograniczyć do kroju z rodziny monospace plus jakiegoś tam delikatnie szarego tła czy coś w ten deseń.

* - to chyba najgorszy system do formatowania treści. Może jakaś przesiadka na markdowna czy coś takiego? tongue.gif
** - nie mogę skojarzyć żadnego dobrego polskiego odpowiednika


Jestem za! Ułatwiłoby to pracę. Dodatkowo przydałoby się zrobić jakąś bazę funkcji - przynajmniej php, które automatycznie byłyby wrzucane w [ manual ].
Jak już poruszyłem ten temat to dokończę, jak wiadomo bardzo popularna stała się biblioteka jQuery, przydałby się podobny tag jak w przypadku php - moglibyśmy odsyłać ludzi do manuala, aczkolwiek nie musielibyśmy sami szukać linków (strata czasu)

Co do pierwszej *, przecież to wszystko leci przez geshi.
Crozin
Czy ktoś z administracji/zarządu mógłby się wypowiedzieć?


@fifi209: po co cytujesz cały post, w dodatku gdy jest to jedyny post w całym wątku?
Cytat
Co do pierwszej *, przecież to wszystko leci przez geshi.
Nie wiem co tu GeSHi ma do czynienia. Zresztą nieważne.
thek
Fifiemu chyba chodzi o to, że objęcie tagiem php lub javascript to tylko przykrywka tego, że całość kodu i tak jest Geshi'm traktowane smile.gif
Blame
Ja również jestem całkowicie za! Ten TAB strasznie denerwuje dry.gif
Fifi209
Cytat(thek @ 18.07.2010, 22:29:27 ) *
Fifiemu chyba chodzi o to, że objęcie tagiem php lub javascript to tylko przykrywka tego, że całość kodu i tak jest Geshi'm traktowane smile.gif

Dokładnie o to mi chodziło. Wyraziłem się po prostu zbyt niejasno. smile.gif
everth
A ten cały Geshi nie może sam wcinać kodu (jak ktoś niekumaty przekleja całość jednym ciągiem)? To byłoby skuteczniejsze w działaniu niż powtarzanie wszystkim o konieczności stosowania wcięć. Co do taba to też jestem za.
Fifi209
Cytat(everth @ 31.07.2010, 15:56:18 ) *
A ten cały Geshi nie może sam wcinać kodu (jak ktoś niekumaty przekleja całość jednym ciągiem)? To byłoby skuteczniejsze w działaniu niż powtarzanie wszystkim o konieczności stosowania wcięć. Co do taba to też jestem za.

Kwestia wcięć to osobista sprawa. Ja też zwykle wklejam jednym ciągiem, ale wcięcia zostają. Jaki morał? Kto nie robi, ten nie ma. I wątpię, aby ktoś specjalnie przerabiał geshi i męczył się z tym tylko dlatego, że komuś się nie chce robić wcięć.
Crozin
Pozwolę sobie podbić.

Czy ktoś z administracji/zarządu mógłby się ustosunkować do propozycji z pierwszego postu?
kamil4u
Jakoś uciekł mi ten temat sad.gif ,a jestem jak najbardziej za. Myślę, że większość użytkowników popiera taki pomysł. Mi szczególnie przypadł do gustu pomysł z @kodem@ Czy mógłby się ktoś jednak wypowiedzieć na ten temat?
darko
Przepraszam za odgrzewanie, ale faktycznie pomysł jest dobry i może dałoby radę coś takiego wdrożyć?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.