Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt kopiujący całą stronę WWW
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
theavalanche
Witam, szukam skryptu PHP, który kopiuje wybraną stronę WWW na nasz komputer, aby mogła być przeglądana w trybie offline. Szukałem bardzo długo, ale niczego takiego nie znalazłem. Proszę o pomoc smile.gif
kilas88
Pamiętam, że wiele lat temu, gdy nie posiadałem stałego łącza i mogłem korzystać z sieci jedynie w szkole to wykorzystywałem do tych celów program Teleport Pro smile.gif
theavalanche
No tak, znam ten program, ale w tym rzecz, że potrzebuje do projektu takie coś w php.
erix
Cytat
że potrzebuje do projektu takie coś w php.

To napisz sobie sam takiego pajączka, to nie ciężkie. winksmiley.jpg Z tego, co pamiętam, to kiedyś była taka klasa httpClient na phpclasses.
theavalanche
Dzięki za podpowiedź. Próbowałem korzystać z tej klasy, ale w najlepszym wypadku zapisywało mi tylko jeden plik który wpisałem :/
Znalazłem jeszcze funkcje kopiującą foldery, dorobiłem do niej formularz, ale niestety nie działa gdy chcę zapisać konkretną stronę.
Koshin
Tak z ciekawości - czy to ma również zapisywać wszystkie grafiki, pliki flash, reklamy, i inne multimedia związane ze stroną?
Robić to dokładnie jak teleport??

PHP: wczytać stronę - sprawdzić, do czego są odnośniki w kodzie (img, js, flash, css itp. itd.) pobrać znalezione pliki, podmienić w kodzie adresy do tych plików na lokalne - gotowe.
IMHO - PHP jest w stanie to zrobić, ale jest to raczej bardzo niedobrany język do takiego zadania - ale ja się mało znam, więc wyrażam tylko swoją opinię.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.