Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Strona forum nie wczytuje się na Chrome i FF
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
t3st3r
Podczas próby wejścia na forum wywala mi błąd w Chrome
Cytat
Strona internetowa jest niedostępna.
Strona internetowa pod adresem http://forum.php.pl/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.

a w FF
Cytat
Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.

na operze strona działa. Przeczytałem, chyba tutaj na forum, że problem powoduje łączenie się przez serwer proxy, a tak się skład że mam radiówkę i serwer przez który uzyskuje dostęp do sieci przedstawia się jako proxy. Jest jakiś sposób aby w tym wypadku połączyć się ze stroną forum przez Chrome.
gigzorr
poprzez proxy?biggrin.gif nie żartuje , spróbuj , ale za to na szybkości stracisz , po prostu właś na forum z tej przegladarki na ktorej ci dziala bo raczej iz napewno to nie wina forum.
t3st3r
przez hidemyass.com strona działa na każdej przeglądarce. Na razie używam opery do przeglądania forum, korzystałem z niej wcześniej ale musiałem zmienić przeglądarkę bo zaczęły mnie wkurzać komunikaty "połączenie przerwane przez serwer" i oczywiście była to wina radiówki i proxy, chyba zabije gościa od radiówki axesmiley.png
erix
No to problem jest raczej po Twojej stronie, a nie forum?

Skoro nikt inny nie doświadcza podobnch problemów...
t3st3r
Ja nie mówię że problem jest po waszej stronie, bo to że jest po stronie mojego usługodawcy, czy tam jego proxy, to wiem. Chce się tylko dowiedzieć czy jest jakieś rozwiązanie aby mógł połączyć się z forum inną przeglądarką niż opera.
Z tego co wyczytałem problem występuje kiedy na stronie jest używana kompresja gzip, a klient łączy się przez proxy, czy jakoś tak.

Cytat
Skoro nikt inny nie doświadcza podobnch problemów...

http://forum.php.pl/index.php?showtopic=146202
Cytat(sf @ 18.04.2010, 21:00:42 ) *
Problem występuje rzeczywiście gdy ma się włączone proxy i to już od bardzo dawna.

więc podobne problemy się zdarzają
Cysiaczek
Kompresja musi być, bo generujemy gigantyczny transfer... za który nie płacimy smile.gif
kwiateusz
no i to nie blad kompresji a serwera proxy, wystarczy go uaktualnic :]
erix
Jasne, powiedz to adminom sieci osiedlowych, którzy wychodzą z założenia działa? działa, TO K... NIE DOTYKAJ!
legorek
Ja doświadczam identycznego problemu, w sumie dawno mnie tu nie było i myślałem że coś z forum się dzieje.
Ciekaw jestem jak wielu nas jest smile.gif
Napisałem do administratora mojej sieci, jestem ciekaw co dalej.

I już mam odpowiedź na swoje pytanie:
Informuję, iż do 14 sierpnia przebywam na urlopie, na wszystkie
e-maile odpowiem po powrocie. W pilnych sprawach proszę o kontakt
telefoniczny. Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne do 8 sierpnia.
Wiadomość została wysłana automatycznie.
djgarsi
No właśnie. Problem jest nie tylko jednej osoby. Ja również mam taki problem jak autor tematu.
jakieś rady oprócz zawracania d**y dostawcy neta??
Cysiaczek
"jakieś rady oprócz zawracania d**y dostawcy neta?? "
Sprawdzenie swojego połączenia internetowego.

Jakie inne rady możemy dać? Forum, jako oprogramowanie + domena, działa zupełnie normalnie. Skoro po "naszej" stronie wszystko jest ok, to jedynymi możliwymi przyczynami błędów są:
a) kiepska droga do hosta
b ) skopane proxy po drodze
c) inny błąd spowodowany przez ISP lub Ciebie samego
djgarsi
No ok. Połączenie jest dobre. Forum nie wczytuje sie na FF. Opera i IE działają ok.
Komunikat jaki się pojawia:
Cysiaczek
Więc coś po drodze modyfikuje Ci to, co powinieneś dostać jako oryginalny dokument. Opera i IE sobie radzą, FF już nie. To na 100% jest coś po Twojej stronie, bo ja właśnie pisze tego posta używając FF smile.gif
djgarsi
No ja tez pisze z FF tylko że wchodzę prze bramkę proxy.smile.gif Reinstall FF pomoże czy to coś innego??
Kaffiuri
Cytat
Ostatecznie można spróbować w Firefox obejście (i to tylko obejście): w about:config w wartości network.http.accept-encoding wyzerować gzip,deflate na puste i zrestartować Lisa.


Próbowałeś tak?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.