Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] System wtyczek!
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Krizis
Witam!
Ostatnio kombinowałem ze skryptem na wtyczki (pluginy) do CMS'a własnego ale całkowicie mi to nie wyszło... Mógł by ktoś pomóc (Kodu nie mam bo wywaliłem) Chodziło by mi o choć częściowe wykonanie + podpowiedz co dalej zrobić biggrin.gif
vokiel
Podejrzyj jak to robią w większych systemach.

Generalnie to bym radził utworzyć interfejs wtyczki, który każda wtyczka musi implementować. W nim tworzysz metody do instalacji, odinstalowania, dodania do menu itd.
Z góry ustalasz katalog do przechowywania wtyczek, każda wtyczka umiejscowiona w swoim folderze.

Teraz skrypt w panelu adm skanuje katalog, sprawdza każdy sub-katalog w poszukiwaniu wtyczek, wybiera główny plik (wymaga usystematyzowania nazw), sprawdza czy zawiera odpowiednią klasę, implementuje interfejs. Z tego tworzy listę wtyczek. Wtyczki, które już były wcześniej oznacza jako zainstalowane, te, których nie było przy poprzednim uruchomieniu oznacza jako nowe, do instalacji.

Konfiguracje wtyczek możesz przechowywać we własnych konfigach dla danej wtyczki, w bazie danych etc. Ważne, żeby sobie oznaczyć która wtyczka jest już zainstalowana.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.